שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עורך דין מיסוי מקרקעין: איך בוחרים עורך דין לצורך מיסוי מקרקעין?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

עורך דין מיסוי מקרקעין - עו"ד

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עורך דין מיסוי מקרקעין הנו עורך דין המתמחה במקרקעין עם דגש על מיסוי מקרקעין. כמו בכל ענף אחר, עלינו לשלם מסים שונים למדינה כל אימת שאנו מבצעים עסקה שצפויה להניב לנו רווח כלשהו. מיסוי מקרקעין ייחודי מאוד ומחייב התמחות וניסיון רב וזאת כדי שעורך הדין יוכל להציע את השירות הטוב ביותר ללקוחות. במאמר זה ננסה להבין מה החשיבות בבחירת עורך דין לצורך מיסוי מקרקעין. עורך דין שבאמת מכיר את חוק המקרקעין ויכול לחסוך לכם כסף רב על תשלומי מס מיותרים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

בחירת עורך דין מיסוי מקרקעין

כל אדם שרכש דירה, מכר דירה ואו ביצע כל עסקת מקרקעין אחרת יודע שיש לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה במקרקעין. תפקידו של עורך הדין להגן על הלקוח מפני הונאות ומפני כל טעות אפשרית. אך לעורך דין יש תפקיד נוסף וזהו הדיווח לרשויות המס על קיומו של עסקת מקרקעין. עורך הדין שמלווה את העסקה מחויב בדיווח לרשויות ולכן הצדדים לעסקה משלמים מסים שונים בהתאם למדרגת המס המתאימה למצבם ובהתאם לחוק.

עו"ד מקרקעין בוחן מקרוב כל עסקה ועסקה ומוודא שכל הפרטים שנמסרו על ידי הצד השני אכן קיימים ונכונים. עו"ד מקרקעין מלווה את העסקה ודואג שהבעלות תועבר בהצלחה ברשם המקרקעין ובסופו של דבר מגשים את עסקת המקרקעין כפי שהצדדים רוצים בו. רבים מעורכי הדין למקרקעין מתמחים בתחום זה ושולטים בכל רזי העסקאות והמיסוי אך באותה המידה יש רבים שמתמחים בניהול עסקת המקרקעין אך פחות בצד המיסוי שאותו יידרש לשלם הלקוח כתוצאה מהדיווח על עסקה זו.

עורך דין מיסוי מקרקעין הנו עורך דין שאינו רק עו"ד מקרקעין אלא בעיקר עורך דין המכיר את מיסוי מקרקעין. עורך דין שמתמחה הן בענייני המס והן בחוק המקרקעין יכול להגן עליכם בצורה טובה הרבה יותר אך חשוב מכך, ביכולתו לחסוך לכם כסף רב ולכן יש משמעות רבה לבחירה נכונה של עורך הדין שילווה אתכם בעסקת המקרקעין.

מה תפקידו של עורך דין מיסוי מקרקעין?

ישנם סוגים שונים של חובות מס שחלות על הצדדים לעסקאות נדל"ן:

  1. מס רכישה – מס המוטל על רוכשי דירה במועד ביצוע העסקה.
  2. מס על שכר דירה – מס המוטל על רווחי השכירות מניהול דירה להשכרה.
  3. מס שבח – מס על השבחת הנכס במהלך השנים שהדירה הוחזקה.

מסים אלו במרבית המקרים קלים לחישוב וניתן להפריד בין רוכשי / מוכרי דירה ראשונה שמשמשת למגורים בלבד לבין רוכשי / מוכרי דירה שניה להשקעה. אך יש מקרים לא מעטים בהם המיסוי מקרקעין הופך למורכב הרבה יותר וזאת כאמור כאשר מקבלים דירה במתנה או דירה בירושה לצד מקרים בהם הדירה לא שימשה למגורים ואו נרכשה לפני שנים רבות ולכן מושפעת משינויים שחלו עם השנים במיסוי מקרקעין.

עורך דין מיסוי מקרקעין חייב להכיר ולהבין בהבדלים הדקים ביותר בין סוגי העסקאות ולחשב את גובה השומה הנכונה בעבור הלקוחות כך שהם ישלמו אך ורק את מה שהם מחויבים ולא יותר. לצערנו, יש לא מעט מקרים בהם עורך הדין לא היה בקיא בחוקי המיסוי ולכן הצדדים לעסקה שילמו יותר מידי כסף בשומה עצמית שהם ביצעו לעצמם וזאת מבלי שהם מושעים לכך שהם שילמו יותר מידי.

עורך דין מיסוי מקרקעין יכול להפוך לשימושי מאוד בשני שלבים:

בעוד במס על שכר דירה ואו במס רכישה קל מאוד לחשב את גובה המס ולכן יש מעט טעויות, במס שבח יש מגוון רחב של מקומות בהם ניתן לטעות ולכן לחייב את הלקוח בסכומי כסף גדולים יותר ממה שהוא חב בפועל. כך במקרים רבים לקוחות ניגשים לעורכי דין המתמחים במיסוי מקרקעין לביצוע תהליך לקבלת החזר מס שבח מאחר והתגלה להם שעורכי דינם לא חישבו את עלויות הניהול והרכישה של הנכס, מאחר ועורכי דינם לא חישבו את התקופות השונות שמחויבות במיסוי לפי מדרגות מס נמוכות יותר וכך בעצם הם שילמו הרבה מעבר לחובתם בפועל.

איך בוחרים עורך דין לצורך מיסוי מקרקעין?

בראש ובראשונה מומלץ מאוד לבחון האם עיסוקו המרכזי של עורך הדין הנו במיסוי מקרקעין. עורכי דין ישרים לא יעסקו בתחומי פעילות בהם הם אינם בקיאים וזאת כדי להימנע מהטעיה מכוונת ואו שאינה מכוונת ללקוחות. כדי לבדוק האם עורך הדין אכן בקיא במיסוי מקרקעין חשוב מאוד לשאול אותו האם עסק בתחום זה לאחרונה ובכמה תיקים התבקש לעסוק ולהחזיר מסים ללקוחותיו. ככל שעורך הדין מתעסק יותר במיסוי מקרקעין כך רמת מקצועיותו ויכולתו לזהות את אותן נקודות תורפה שיכולות להניב החזרי מס עולים ומכך הכדאיות בשירותיו גדלים.

כדאי מאוד לשאול את השאלות הבאות:

  • מה הם תחומי ההתמחות שלך? – ככל שמדויק יותר יותר טוב!
  • מה הוותק שלך בתחום זה? – וותק וניסיון משחקים תפקיד חשוב!
  • באילו סוגי תיקים טיפלת? – ככל שיש תיקים דומים כך יותר טוב!

כמה עולה עורך דין למיסוי מקרקעין?

עורכי דין המתמחים בניהול עסקאות נדל"ן ובמיסוי מקרקעין ידרשו בעבור עסקאות מקרקעין את הנהוג בשוק זה. בין 0.5%-1.5% תלוי ברמת המקצועיות ובמוניטין שיש לעורך הדין. לעומת זאת כאשר השתמשתם בעורך דין שלא התמחה בתחום זה ולאחר מכן תרצו לקבל החזר מס מהרשויות הרי שיידרש לכם עורך דין מקצועי שידע לנבור ולחפש כל פרט מידע שיזכה אתכם בהחזר משמעותי ככל הניתן מגובה המס ששולם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שכר טרחת עורך דין בהחזרי מס יקבע בהתאם לגובה ההחזר שיתקבל. לרוב, עורכי דין שהשיגו החזר מס שבח ואו כל מס אחר ידרשו אחוזים ניכרים מגובה ההחזר. כך במקרים רבים גובה שכר טרחת העורך דין נע בין 25%-30% מהסכום שמתקבל חזרה אך הלקוחות מרוצים מכך מאחר וזהו סכום כסף אבוד שעצם קבלתו חזרה משמחת.

רוצים לבחון האם אתם זכאים להחזר מס שבח ואו לקיזוז עלויות מיסוי מקרקעין? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק