שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עו"ד מקרקעין: איך בוחרים עורך דין (עו"ד) לעסקאות מקרקעין?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

עו"ד מקרקעין - עורך דין מקרקעין

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עו"ד מקרקעין הוא האדם החשוב ביותר בכל עסקת מקרקעין. כמו בכל תחום ובכל מקצוע יש סוגים שונים של עורכי דין. יש עורכי דין טובים יותר ועורכי דין טובים פחות. יש עורכי דין המתמחים במקרקעין ויש עורכי דין שאינם מתמחים במקרקעין. כאשר מחפשים עורך דין שייצג אתכם בעסקת מקרקעין כדאי מאוד לקבל החלטות נכונות מאחר ולעורך הדין יש משקל גדול על העסקה ועליו לזהות כל בעיה וכל סיכון אפשרי בהסכם מאחר ותפקידו העיקרי להגן עליכם ולדאוג לטובתכם, ולטובתכם בלבד. במאמר זה אנו ננסה להבין איזה סוג עורך דין יש לקחת לעסקאות מקרקעין ואיך אנו מזהים את עורך הדין הטוב ביותר עבורנו.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

עו"ד מקרקעין לעסקאות נדל"ן

בשלבים שונים בחיים אנו נדרשים להכנה וחתימה על מסמכים משפטיים. בעוד בעסקאות רגילות עלינו לבחון את ההסכמים והחוזים בהתאם לחוק החוזים הכללי ולבחון שאכן מדובר בחוזה תקף ובעל משמעות, בעסקאות נדל"ן (מקרקעין) עלינו להתייחס גם לחוק המקרקעין שחל על כל עסקאות הנוגעות למקרקעין. ובעצם על העורך דין להתייחס לשני חוקים עיקריים:

  1. חוק החוזים הכללי – חוק הקובע את האופן בו חוזה מתקיים ובר תוקף.
  2. חוק המקרקעין – חוק המתייחס לעסקאות מקרקעין ואופן ביצועם.

בבחירת עורך דין עלינו לדאוג שאכן מדובר באיש מקצוע מהמעלה הראשונה. עורך דין הבקיא בחוקים אלו ומתמחה בהם מספר שנים לפחות. כל עורך דין מחויב בהתמחות מסוימת כדי להצליח לבלוט בתחומו. ישנם עורכי דין שעוסקים בנזיקין, במשפט פלילי ועוד מגוון רחב של תחומים, הם יכולים להיות מצוינים בתחומם אך כאשר הדבר נוגע בחוקי מקרקעין אתם לא רוצים אותם אלא את עורך הדין המתמחה במקרקעין בלבד. זאת מאחר ובחוק יש דקויות רבות מאוד וכדי להגן בצורה המיטבית על הלקוח על העורך דין להתמקד ולדעת לזהות את כל האפשרויות והמשמעויות הנובעות מכך.

ישנם מקרים בהם יש לנו היכרות מוקדמת עם עורך דין. ישנם מקרים שיש עורך דין טוב במשפחה, בחירת עורך דין יכולה להתבסס על מגוון רחב של החלטות אך אנו נמליץ על כמה דרכים בהם ניתן לזהות עורך דין מקצועי ואמין שכדאי לכם לעבוד מולו:

איך בוחרים עורך דין (עו"ד) לעסקאות מקרקעין?

עורך דין המוכר לכם מתחומי משפט אחרים לא יתאים לעסקאות נדל"ן בהכרח. כדאי מאוד להבדיל בין תחומי המשפט השונים ולא לדרוש שירותים מעורך דין הבקיא בתחומים אחרים. במקום זאת כדאי מאוד לבחון את עורך הדין על ידי בחינת מספר נושאים חשובים:

  • תחום התמחות: חשוב מאוד שעורך הדין יתמחה בחוזים ובמקרקעין בפרט.
  • רמת מקצועיות: חשוב מאוד שעורך הדין יהיה מקצועי ובעל ניסיון במקרקעין.
  • רמת היכרות: תמיד עדיף עורך דין אשר הומלץ לכם לגבוי על ידי חברים ובני משפחה.
  • שיוך למיקום: תמיד עדיף עורך דין מקומי על פני עורך דין המתגורר במקום אחר.
  • שכר טרחה: לא בוחרים עורך דין על פי שכר הטרחה אלא על פי רמת מקצועיותו.

כעת נסביר למה נושאים אילו חשובים כל כך:

התמחות במקרקעין:

עורך דין חייב להכיר את החוקים הרלוונטיים ברמה הגבוהה ביותר. עו"ד מקרקעין שבחר להתמחות בתחום זה ובתחום זה בלבד יהיה עדיף על כך עורך דין אחר באשר הוא. עו"ד מקרקעין שעבר על עשרות ואולי מאות עסקאות מקרקעין קודמות ידע לזהות בנקל אי אילו אי התאמות בחוזה ובכך למנוע מכם לעשות טעויות חמורות.

מקצועיות במקרקעין:

ככל שעורך הדין מקצועי יותר. כלומר, בעל וותק ארוך יותר בשנים כך הסבירות לקיום טעויות חמורות יורד. הסיבה שאנו נעזרים בעורך דין בעסקאות מקרקעין היא מאחר ואנו רוצים להקטין את הסיכון מפני פגיעה ואו הונאה במהלך העסקה. במידה ויש בידינו עורך דין מקצועי באמת, לא ניתן יהיה לעבוד עליו ועליכם ותוכלו לצאת לדרך בעסקה מתוך ביטחון מלא.

המלצות על עורך הדין:

ישנם עורכי דין רבים. כמו בכל מקצוע יש רבים שאינם בהכרח ישרים ואו אמינים ובהחלט ייתכנו טעויות בקיום העסקה. כדי למנוע כל בעיה, מומלץ להיעזר בחברים ובני משפחה כדי לאתר את עורך הדין המתמחה במקרקעין. לכל אדם יש חברים ובני משפחה שביצעו רכישות מקרקעין בעבר וניתן בקלות לקבל חוות דעת על עורך הדין שלהם ועל רמת שביעות רצונם מביצועיו.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מיקום עורך הדין:

על פניו עו"ד מקרקעין יכול לפעול בכל מקום וזאת מאחר והחוקים הן אותם חוקים. בפועל, חשוב מאוד לבחור עו"ד מקרקעין מקומי. הסיבה לכך היא שיש לעתים קרובות התנהלות מול הרשויות המקומיות ואו סעיפים בחוזה המתייחסים לחריגות בניה ואו אישורים שהתקבלו לכך. על עורך הדין להתנהל ולבחון את האישורים הללו וטוב יהיה שעורך הדין יכיר את הנפשות הפועלות לבדיקה מיטבית של התנאים להסכם.

שכר טרחה עורך דין מקרקעין:

שכר הטרחה של עורכי הדין המתמחים במקרקעין נע בין 0.5%-1.5% מערך העסקה בהתאם לערך הנכס הנרכש / נמכר. בחירת עורך הדין אינה יכולה להיעשות על ידי קביעת שכר טרחה מאחר ועל מקצועיות לרוב משלמים מעט יותר וחבל לחבל ברמת ההגנה שלכם בגלל הפרשי שכר טרחה. ולמרות זאת, לאחר שבחרתם עו"ד מקרקעין כדאי מאוד לנסות להתמקח על המחיר למינימום האפשרי.


לסיכום, בחירת עו"ד מקרקעין הנו אחד השלבים האחרונים בהוצאת עסקה אל הפועל. אחרי שעבדנו כל כך קשה לסכם בין הצדדים את גובה המחיר על העסקה והגענו להסכמות כדאי מאוד לוודא שאכן כל המוסכם ירד אל הנייר. בחוזים הקשורים למקרקעין החוק מחייב את הכל בכתב, כל הנאמר בעל פה אינו קיים. לכן, קריטי לבחור עורך דין שיציג ויחפש את ההסכמות בחוזה ויש צורך בתקשורת טובה עם עו"ד מקרקעין כדי לוודא שכל הנאמר לכם אכן מופיע בחוזה מכר שעליו תחתמו בסופו של דבר.

רוצים המלצה על עו"ד מקרקעין מקצועי? מתקשים לבחור עו"ד מקרקעין? השאירו פרטים ונעזור לכם:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק