שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

סיוע בשכר דירה ודרכים לתשלום שכר דירה

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

סיוע בתשלום דמי שכירות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

סיוע בשכר דירה הנו דבר הכרחי עבור רבים. משרד הבינוי והשיכון באמצעות חברות קבלן מבצעת בדיקות זכאות לפונים ובוחנת את הדרישה לסיוע, במידה ומתברר שאכן הפונה זכאי ועומד בכלל הקריטריונים הרי שהוא יזכה בסיוע חלקי או מלא בדמי השכירות החודשיים. סיוע בשכר דירה יכול להגיע אף ל95% מעלות השכירות החודשית כך שמדובר בסיוע נדיב שמציל אנשים רבים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

השלב הראשון בתהליך בקשת סיוע בשכר דירה הנו הוצאת תעודת זכאות לסיוע בשכר דירה. משרד הבינוי והשיכון אינו מעוניין לשלם עבור כל בית ישראל ולכן ישנם כללים מאוד נוקשים ומערכת סינון משמעותית מאוד שנעשית כדי שהסיוע יינתן אך ורק לאילו החייבים בכך. רק חסרי דירה שעומדים בתנאי הזכאות זכאים לפנות בבקשה לסיוע.

לרשימת סכומי סיוע בשכר דירה

את הפנייה לסיוע עושים דרך הארגונים עמידרמ.ג.ע.רמילגם שנבחרו על ידי משרד השיכון והבינוי לנהל את הסיוע והסינון של הפונים. הם ייבחנו בקשות של הורים יחידים, נכים, נשים מוכות, הומלסים, גברים מורחקים, אסירים משוחררים, ידועים בציבור, נשים של אסירים, קשישים, עולים חדשים, חיילים בודדים, משפחות שאין ידם משגת. כאשר חיילים בודדים פונים דרך רשויות הצבא ולא ישירות מהארגונים.

בקשת תעודת זכאות לסיוע בשכר דירה מוגשת יחד עם כמות לא קטנה של מסמכים נלווים כדוגמת צילום תעודת זהות, פרטי בנק, מידע אודות הורים, אחים ובני משפחה. פרטים ייחודיים לפי סוג הבקשה. כך שמשפחה דלת אמצעים תציג אישורים למגבלות כלכליות. עולים יציגו תעודת עלייה ומשפחות חד הוריות יציגו אישור על ילדים וגירושין לצד אישורים כלכליים שמוכחים שאין בידם משגת לשכור דירה.

במידה ותאושר בקשתכם תזכו ל12 חודשי סיוע ותדרשו לפנייה מחודשת לאחר מכן במידה ונדרש יותר. אמנם סיוע בשכר דירה אינו בהכרח הדבר הנעים ביותר להתמודד מולו אך סיוע בשכר דירה למשך שנה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים שאין לכם ויאפשר להתמודד עם קשיים זמניים כאשר אין עבודה או כאשר נדרשים להוצאות מיוחדות על ניתוחים או חינוך.

יש לשים לב לדגש משמעותי: אם היה ברשותכם דירה בבעלות ב10 השנים האחרונות. סבירות גבוהה מאוד שלא תהיו זכאים להטבה זו.


דרכים לשלם שכר דירה:

ישנם דרכים רבות בהם ניתן לשלם את דמי השכירות החודשיים. בעוד נהוג לשלם במזומן, ובעוד כולנו רגילים להיתקע יום לפני ללא כסף וללא יכולת לתשלום בזמן של שכר הדירה כי המשכורת לא נכנסה בזמן הרי שיש פתרון שנוח לשוכר ולמשכיר אך רבים מוותרים עליו או לא מודעים לקיומו.

תשלום שכר דירה בכרטיס אשראי 

תשלום שכר דירה בכרטיס אשראי נותן לבעל הדירה את הרוגע והשקט הנפשי שהכסף יגיע בזמן ישירות מחברת האשראי. חברת האשראי אמנם תגבה ממנו 1.5% עמלה על הנוחות שממנו הוא נהנה אך לרוב משכירים ישמחו ליהנות משקט נפשי עבור פחות מאחוז וחצי שעליהם ניתן להתמקח. מהצד שלכם תרוויחו אשראי ברגע שתרצו וכך לא תיתקלו בפנים חמוצות של בעל הבית שלא קיבל את התשלום בזמן.

תשלום שכר דירה בהוראת קבע

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

תשלום שכר דירה בהוראת קבע תעשה לכם טוב, כל חודש במועד הקבוע (והנוח לכם) בהסכמה עם בעל הבית הכסף יועבר היישר מן חשבון הבנק שלכם לזו שלו. כך במקום לשלם בראשון לכל חודש תוכלו להגיע לסיכום שהתשלום יבוצע באמצע חודש כך שהמשכורת תכנס קודם לכן. גם כאן אתם נהנים משקט ובעל הדירה נהנה מתשלום קבוע ללא עמלה כלל. בשונה משכר דירה בכרטיס אשראי, הבנקים פחות אוהבים להעניק אשראי וחשוב לשמור על המסגרת..

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל