שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

סאבלט: סאבלט במרכז תל אביב ורמת גן – האם משתלם?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

סאבלט בתל אביב

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

סאבלט, טרנד חם שלא צפוי לחלוף בקרוב מביא רבים מהתיירים לשכור דירות נופש מישראלים ממוצעים במקום לפנות לבתי המלון היקרים. השכרת דירות סאבלט בתל אביב, רמת גן, גבעתיים ובעצם בכל ערי המרכז הפכה לדבר נורמטיבי ויש משקיעים רבים ששוקלים להסב את דירותיהם לדירות מרוהטות להשכרה כך שגם הם ייהנו מתשואה נאה בכל חודש.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

תופעת השכרת דירות סאבלט הגיעה לישראל לפני כשנתיים אך רק לאחרונה תחום זה החל לתפוס צבע וצורה. התחרות שהולכת וגדלה בענף השכרת הדירות לטווח קצר מחייבת את המשקיעים לפעול מהר כדי שגם הם ייהנו מביקורים רבים > תגובות חיוביות > המלצות וביקורים נוספים. בעתיד הלא רחוק התחרות תהיה כה גדולה שלא יתאפשר להיכנס לתחום הצומח בכזו קלות. אז האם כדאי ומשתלם לי להציע דירות סאבלט?

מה המשמעות של החזקת דירות סאבלט?

דירות סאבלט חייבות להיות מעוצבות בקפידה, בעלות נראות מפתה ובעיקר חייבות להיות ממוקמות נכון. החזקה של דירת סאבלט בשונה מדירה רגילה להשכרה מחייבת תחזוקה שוטפת ויחס תמידי למשכירים שמתחלפים בזה אחר זה. אז במה כרוך הדבר?

קניית דירה לשם השכרתה לתיירים חייבת להיות ממוקמת במרכז העניינים. עליה להיות במיקומים בהם התיירים רוצים לשהות. דירות במיקומים אלו יקרים בהרבה מדירות ממוצעות בשכונות מגורים המרוחקות מכך האקשן ובנוסף לכך מאחר ודירות לרוב אינם מעוצבות ומוכנות להשכרה לטווח קצר על המשכיר להכינם לדיירים דבר שעולה אף הוא לא מעט.

ריהוט הדירה ועיצובה חייבות להיעשות בטוב טעם (למדריך עיצוב דירת סאבלט) והעלויות לכך יכולות להיות גבוהות משמעותית. הריהוט בדירה כולל לרוב שירותים או מלקחת נוחה לשימוש, מטבח מפנק הכולל מקום לאחסון אוכל ומקרר לצד תנור / מיקרוגל וצרכים בסיסיים נוספים. יש להוסיף על כך גם מגבות, סדינים ועוד מגוון תוספות שמשלימות את החוויה.

שיווק הדירה נעשה באמצעות לוחות לדירות סאבלט מסביב לעולם שמאפשרים לגולשים לגלות את הדירה שלכם ולצפות בה על גבי המפה כדי להסיק מכך האם הם מעוניינים להשכיר מכם את הדירה. תהליך השיווק מחייב תכנית מסודרת בה אתם מצלמים את הדירה, מציגים אותה בצורה הנכונה ובוררים את השוכרים בצורה הטובה ביותר.

אתרים בהם אפשר לפרסם דירת סאבלט:

  • Airbnb – האתר המוביל בענף כיום.
  • Sublet – האתר השני בגודלו בענף כיום.
  • Craigslist – פחות מומלץ (אין ביטוח)

איפה כדאי למקם דירת סאבלט?

למיקום של דירת הסאבלט יש את המשמעות הרבה ביותר לצורה בה תצליחו להשכיר אותה ולהרוויח ממנה. מיקום אידיאלי הוא בערים הגדולות בהם צפוי ביקוש רב יותר עם דגש על העיר תל אביב אך לא רק. גם הערים ירושלים, רמת גן, גבעתיים, חיפה ואחרים זוכים לביקוש ער בחודשי הקיץ שמהווים את עונת השיא בישראל.

סאבלט בתל אביב הוא ללא ספק המיקום הטוב ביותר. העיר תל אביב הצליחה למתג את עצמה כעיר שאינה עוצרת שפונה לאנשי עסקים וצעירים. בעיר תל אביב יש מאות ואולי כבר אלפי דירות סאבלט ולמרות זאת יש מקום לעוד. התיירות העסקים והתיירות של צעירים נמצאת בצמיחה שנובעת בחלקה מהאפשרות לבוא ולהתאכסן בישראל מבלי לפשוט רגל.

מרכז העיר תל אביב הוא מקום מועדף על תיירים רבים. השכרת דירת סאבלט במרכז תל אביב מאפשרת לתייר להגיע בהליכה אל הים ובו באותה עונה ליהנות מכל הטוב שיש לעיר להציע בלילות החמים בדמות מועדונים, פאבים שכונתיים, הופעות והצגות לצד קולינריה עשירה ועוד דברים טובים.

דירות בסמוך לאזורי העסקים הופכות אף הן למבוקשות מאוד על ידי משקיעים ואנשי עסקים שמגיעים לתל אביב לשם השתתפות בתערוכות וברכש עבור חברות רק לאומיות. אותם אנשי עסקים מגיעים עייפים מטיסות ואינם רוצים לשהות במלון מנוכר בו הרגשת הבדידות נוראית ולכן מעדיפים לעשות את הימים שלהם בישראל בחברת מארחים צעירים וטובי לב.

דירות בצמוד לים כמובן זוכות לביקוש ער בדומה לכל עיר חוף אחרת בעולם. דירות אלו המשקיפות לים לרוב יקרות יותר וזאת משום שישנם עלויות גבוהות לקניית הדירה ולהחזקתה ולכן האוכלוסייה שתלון בהם תהיה יותר אמידה ויותר בוגרת מדירות הסאבלט הממוקמות במרכז העיר.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

סאבלט במרכז בערים כדוגמת רמת גן או גבעתיים

אמנם השכרת סאבלט בתל אביב מובילה אך גם בערים האחרות במרכז יש דרישה כשיחה דיה כדי להשקיע בדירות במקומות אחרים. ערי המרכז מפתים תיירים במחירים שפויים יותר מאלו שבתל אביב ובנראות מוקפדת בהרבה. תיירים רבים מעדיפים להתגורר בדירה מדהימה וזולה יותר ברמת גן או גבעתיים ולקחת מונית לים או לאזורי הבילוי בתל אביב.

סאבלט בירושלים כבר נחשב עולם אחר לגמרי. ניתן למצוא כיום דירות סאבלט בכל רחבי העיר, דירות אלו שונות מהדירות בתל אביב בכך שהן לרוב פשוטות יותר וגדולות יותר כך שהן יכולות להכיל יותר אנשים באותו הזמן. מאחר וירושלים נהנית מתיירות רבה אך ברובה נעשית על בסיס משפחות ואנשים בוגרים יותר כך הדירות פונות לאוכלוסיה זו על פני הצעירים שנוהרים דווקא לתל אביב.

סאבלט במערב ירושלים יכול לשכון בשכונות מבוססות של עולי ארצות הברית ובריטניה בהן בני משפחה המגיעים לבקר מחו"ל לתקופה קצרה יכולים לשהות מבלי להעיק על המשפחה המארחת. בדירות סאבלט במערב העיר יש פחות לעשות בסביבה הקרובה אבל הן ממוקמות בשכונות בטוחות יותר ושקטות בהרבה.

סאבלט במזרח ירושלים יהיה בקרבה גבוהה ככל האפשר לכותל המערבי, להר הבית וליתר האתרים הארכיאולוגים שכה מבוקשים על ידי תיירים בני כל הדתות. דירת סאבלט שנמצאת במזרח העיר בירושלים תהיה במקרים רבות בבתים ישנים אך משופצים בקפידה ומרוהטים בטוב טעם בדומה לסגנונות המקובלים במלונות העיר.

איך מנהלים דירת סאבלט?

ניהול של דירת סאבלט שונה כמובן מניהול דירה רגילה מאחר ויש צורך תמידי בתחזוקה שוטפת, כביסה ובעיקר שמירה על שביעות רצון הלקוחות שמגיעים להתארח בדירה או בחדר שמושכרת. ישנם שעושים זאת בכוחות עצמם אחרים שוכרים לשם כך חברות ניהול דירות שכורות שיעשו עבורם את העבודה:

ניהול הדירה עצמה תכלול לרוב את הכנסת האורחים והתדרוך שלהם שכולל הסבר על הסביבה הקרובה, מתקפת חיוכים והמלצות ובעיקר תחזוקה שוטפת הכוללת ניקיון, שטיפה, כביסה, תיקונים ועיצוב הדירה בהתאם לסטנדרט הגבוהה ביותר. כחלק מניהול זה יש לגבות את הכסף מהשוכרים ולוודא בכל עת שהם שבעי רצון ומאושרים.

ניהול שיווק הדירה יכול להיות מורכב לאנשים שלא רגילים לארח ולא מבינים לצרכים של התיירים. כל פרט ופרט בתיאור הדירה חשובים מאוד, מצילומים שמוצגים באתרי התיווך להשכרת דירות סאבלט וכן הסברים המתארים את הקרבה שלה למקומות בהתאם לאוכלוסיה המתאימה (ברים לצעירים, מוזיאונים למבוגרים) ללא שיווק טוב לא תזכו באורחים שמשלמים.

עבודה מול השוכרים יכולה להיות מורכבת והיא חלק בלתי נפרד משיווק הדירה. רוב התיירים ששכרו דירת סאבלט מצהירים שעשו זאת בין השאר על בסיס התגובות וההמלצות שהשאירו אחרים ששהו בדירה. עבודה נכונה ושמירה על שביעות רצון השוכרים בכל עת משמעותית מאוד במידה ורוצים להמשיך להשכיר את הדירה לאורך שנים רבות עם תשואה נאה.

חוזה סאבלט הנו קריטי מאוד עבור המשכיר וזאת כדי לבטח את עצמו במידה וייגרם נזק לרכוש או כאשר השוכר לא שילם את עלות השהייה בדירה. חוזה סאבלט להורדה אמור להיות בשפה בה מדבר התייר כך שיבין על מה הוא חותם וכדי שיבין שיש השלכות להתנהגות בלתי הולמת.

*חברות הניהול של אתרי התיווך מבטחים לרוב בסכום של עד 1,000,000$ כל עוד הוכחתם שהנזק נגרם בידי השוכר שהופנה על ידם וחוזה שכירות סאבלט יהיה דרך מצוינת לעשות זאת.

מה המיסוי על רווחים מדירת סאבלט?

ישנם מסלולי מס על שכר דירה אך אלו רלוונטיים אך ורק לשכירות למטרת מגורים כך שמסלולים אלו אינם חלים על רווחים מהשכרת דירת סאבלט לתיירים. במקום זאת יכולו לרוב מסלולי המיסוי הרגילים שבהם מחשבים מס שולי מהשקל הראשון והמיסוי נקבע על פי מדרגות המס כמוכר מעולם העסקים הסטנדרטי ויש לקחת זאת בחשבון.

נכון להיות אין ממש אכיפה בנושא אך ככל ששוק השכירות של דירות סאבלט גודל לא רחוק היום בו יתבצעו פשיטות ובדיקה של תשלומי המס על שכר דירה שמשלמים משקיעים רבים. יהיו השלכות על העלמת מס במידה ולא מדווחים על רווחים בצורה ראויה כקבוע בחוק.

רוצים שננהל לכם את הנכס? תנו לנו לעזור לכם! השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק