שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 14:15
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

נצלו את החוק לשכירות הוגנת לטובתכם בחוזה השכירות

נושאים מרכזיים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

החוק לשכירות הוגנת אושר בכנסת, אבל מה עכשיו? איך זה משפיע עלינו… החוק קובע שבעלי דירות שיסכימו להשכיר את הדירה שלהם לטווח ארוך יזכו בתמריצים כלכליים ובהטבות מס שונות וזאת בתמורה לאישור ופיקוח של הרשויות אחר השכר דירה אותו הם גובים מהשוכרים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

החוק לשכירות הוגנת קובע מהו דירה ומהם תנאי הסף להשכרה של נכס וזאת לאחר שבעלי דירות רבים בתל אביב מחלקים דירות ומשכירים חדרונים בדומה לדירות מגורים. ברגע שנושא זה מוגדר לא יהיה אפשרי לקרוא לדירת חדר מעופשת "דירה למגורים". וכמובן שהחוק מסדיר את גובה הערבות הבנקאית ואת המחויבויות של בעל הדירה והשוכרים אחד כלפי השני.

עוד על הצעת חוק שכירות הוגנת

החוק לשכירות הוגנת בנוי כך שנקבעים סדרה של כללים שתפקידם להגן על השוכרים אך גם על בעלי הבתים וזאת כדי לאפשר את מקסימום האמינות בין הצדדים כך שבאמת יתאפשר לשכור דירה לטווח ארוך. חוזה השכירות שנחתם בין בעל הנכס והשוכר יימסר לרשות השכירויות בתול חודש ממועד החתימה וזאת כדי לאפשר מעקב על המחירים וכמובן להשוות בין החוזים השונים שנחתמים ומאגר של עלויות תפתח לציבור כך שהדברים יהפכו לשקופים ולרלוונטיים יותר מתמיד.

מאחר ובעל הבית נהנה מהטבות מס, ולאחר שהשוכרים מתחייבים לשכירות ארוכה וממושכת יחד עם כללי מפתח שונים הרי שנוצרת הבנה מסוימת בין הצדדים ובכך כולם נהנים מיציבות שלא הייתה קיימת עד כה. אמנם קשה להאמין שהרשות לשכירויות אכן תעמוד בכללים ותאכוף את מילוי כל התנאים אך גם זו התחלה לא רעה לפתרון קבוע לבעיה קשה.

בישראל, כיום יש מעל ל2 מליון שוכרים! מדובר בכמות אדירה של שוכרים שיכולים להצטרף להסדר החדש ולהפוך את חוזה השכירות שלהם לשקוף גם לאחרים ובכך להפוך את שוק שכירות הדירות למשהו מבוקר שיכלול נתוני אמת על השוכרים בישראל וכמובן על עליית המחירים הראלית כפי שיוסכם בין הצדדים במועד החתימה על החוזה.

כדי ליהנות מהחוק לשכירות הוגנת בשלב זה אין לכם הרבה מה לעשות אבל ביכולתכם לסכם עם בעל הדירה שהחתימה על החוזה שכירות היא בתנאי עד לחתימה על חוזה שכירות קבוע שתתבסס על הכללים החדשים ושתהיה שקופה וזכאית להטבות המס השונות. ניתן לצרף תנאי זה כנספח לחוזה השכירות ולשמור על האופציה לשכירות לטווח ארוך פתוחה בפניכם גם בעתיד.

החוק לשכירות הוגנת הולך לעשות את השינוי המיוחל בענף השכירויות ויאפשר לשוכרים רבים לחתום בלב שקט על חוזה שכירות של חמש שנים ומעלה תוך ידיעה שיש מי שמגן עליו ושהאחריות בין הצדדים ברורה כך שלא יתגלעו חילוקי דעות בין הצדדים. חשוב לזכור שאמנם בעל הדירה מחויב אליכם אך גם אתם נדרשים להגינות ולעמידה בסטנדרטים גבוהים. חוזה הוגן בחסות המדינה יכולה להיות הפתרון המושלם עבור השוכר המצוי.

במדינות העולם יש אנשים שבוחרים במודע לא לרכוש דירה ובוחרים לשכור במשך החיים דירות דבר שמאפשר להם ניידות וחופש בחירה רחב יותר ללא התקבעות למקום מגורים אחד. בישראל לא היה ניתן לעשות זאת מאחר ומרבית השכירויות היו לטווח קצר, התקווה היא שעם החוק החדש יתאפשר לשוכרים רבים לעבוד לשכירות לטווח ארוך ובכך להוריד מעט מלחץ הרכישה של דירות מצד הישראלי המצוי.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan