שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 14:21
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

נסח טאבו: מה זה ואיך מבצעים הזמנת נסח טאבו לפי כתובת באינטרנט?

נושאים מרכזיים

נסח טאבו - נסח טאבו באינטרנט

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

נסח טאבו הנו דבר חשוב מאוד בו כולנו עושים שימוש בכל עסקת מקרקעין. נסח טאבו הנו האישור החשוב ביותר שבו נשתמש בעסקאות מקרקעין וכל מה שנעשה לאחר מכן מבוסס על הנאמר בתדפיס זה שניתן להשיג בקלות ובמהירות לפי הצורך. במאמר זה נסקור את הנסח טאבו ונסביר מהו? איך הוא נוצר? למה הוא נדרש? כמה הוא עולה וכן הלאה כדי להפוך את הנושא לנגיש יותר:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מה זה נסח טאבו?

נסח הטאבו הנו תדפיס דיגיטלי מתוך ספר הרישומים של רשם המקרקעין. רשם המקרקעין הנו הגורם המוסמך במשרד המשפטים לקבוע בעלות על נכסי מקרקעין. בכל עסקה שנערכת בין שני צדדים למכירה או קניית נכס יהיה על הצדדים להעביר את הבעלות בצורה מסודרת מול רשם המקרקעין כדי שברשומת הנסח טאבו יופיע שמו של בעליו החדש של הנכס ובעצם המדינה תכיר בו כבעלים החוקיים בנכס.

כאשר רוכשים נכס מקרקעין הרישום בטאבו נעשה בשלבים כדי למנוע בעיות והונאות מצד הצדדים להסכם. רשם המקרקעין חייב להתרשם שמדובר בעסקה תקנית וחוקית כדי לאשר את העסקה ולהחליף בעלויות בנכס והמשמעות היא שיש תהליך שעוברים שכולל רישום הערת אזהרה לאחת תשלום מקדמה וכן חתימה על מסמים שונים ובכללם חוזה מכר דירה מפורט שמוגש לרשם המקרקעין על ידי באי כוחם של הצדדים – עורכי דינם.

אילו סוגי נסח טאבו יש?

יש שלושה סוגי נסח טאבו שחשוב מאוד להכיר ולדעת לזהות:

 1. נסח טאבו רגיל – נסח טאבו בו מופיע שם הבעלים, פירוט על הנכס וחלקו של הבעלים ברכוש המשותף.
 2. נסח טאבו מרוכז – נסח טאבו שמתייחס רק לגוש חלקה ולא לתתי חלקות ורשומים בה כל הדיירים בחלקה.
 3. נסח טאבו היסטורי – נסח טאבו המציג את הבעלים על הנכס באופן היסטורי ואיך הם החזיקו בנכס.

לכל נסח טאבו שימוש שונה אך בעקרון. לרוב נדרש רק את הנסח טאבו הרגיל כדי להוכיח בעלות וכדי להתקדם אל עבר עסקה מול מוכר הנכס.

למה צריך נסח טאבו?

נסח הטאבו הנו מסמך חשוב מהמעלה הראשונה. בעוד ביהודה ושומרון או במקומות אחרים בהם המינהל האזרחי מטפל ברישומים יש למינהל כוח מנהלי בלבד. לרישום נכס מקרקעין בטאבו יש כוח משפטי מוכח ועליו ניתן להסתמך. במידה ואדם רוכש נכס מקרקעין לאחר שבדק בעצמו ואכן אימת שהמוכר הוא בעליו החוקיים על ידי השוואת הפרטים בנסח טאבו לפרטי תעודת זהות שמציג בפניו המוכר הרי שמדובר בעסקה חוקית גם אם הרישום כבעלות היה כוזב או שקרי. לרישום נכס בטאבו יש כוח אדיר וניתן להסתמך עליו ברכישת דירה או כל נכס אחר.

נסח טאבו עדכני – חשוב מאוד להשים לב למועד הנפקת הנסח טאבו. יש משמעות גדולה מאוד לעובדה שנבח הטאבו עדכני וזאת כדי שניתן יהיה להסתמך עליו ולדעת שאין עסקה שמתבצעת תוך כדי משא ומתן אתכם. כדי לוודא זאת אנו נוציא את השטר נסח טאבו בעצמנו באמצעים שנפרט בהמשך המאמר ונעשה זאת בשלושה שלבים שונים במהלך עסקת מקרקעין:

 1. בשלב הרצינות – כאשר אתם רוצים להתקדם במשא ומתן.
 2. בשלב האזהרה – כאשר אתם רושמים הערת אזהרה על שמכם.
 3. בשלב סיום – כאשר אתם בודקים ומאמתים שאכן הנכס רשום על שמכם.

המדינה מאפשרת לנו הצצה אל תוך ספרי הרישומים שלה כדי לסייע לנו ברכישה בטוחה של הנכס מקרקעין שבעניין. האחריות מפה הלאה מוטלת עלינו אכן לבדוק ולאמת את הנאמר במסמך ולוודא שהנסח טאבו הגיע ממקור אמין ובטוח ואנו ממליצים תמיד להעדיף הנפקת נסח באתר רשם המקרקעין ואו על ידי עורך דין שיכול להגן עליכם טוב יותר.

איך מזמינים נסח טאבו?

ניתן להזמין את הנסח טאבו לפי כל אחת משלושת הסוגים במבחר דרכים בהתאם למקובל ומעודף עליכם. אנו כמובן ממליצים לעשות זאת באינטרנט וזאת מאחר והתדפיס שתקבלו באינטרנט יהיה זהה לזה שתקבלו עם תיגשו לרשם המקרקעין והוא מופק ישירות מספר הרישומים נכון למועד ההנפקה עצמו. ההבדל בין הרישומים השונים יופיע כהערה למעלה בו ייכתב איך שטר נסח טאבו זה הונפק (אינטרנט לרוב)

ניתן להפיק את הנסח טאבו לפי הפרטים הבאים:

 1.  נסח טאבו גוש חלקה. 
 2.  נסח טאבו לפי כתובת. 
 3. נסח טאבו לפי ספר ודף. 

להלן הדרכים להנפקת נסח טאבו:

נסח טאבו משרד המשפטים

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

ניתן לגשת לכל אחת מלשכות רשם המקרקעין בכל עיר ולבקש את הנפקת תדפיס נסח טאבו במקום. במידה ולא נוח לכם עם התהליך תמיד ניתן לבקש מעורך הדין שמייצג אתכם בתיק הרכישה להנפיק את התדפיס עבורכם דבר שלרוב יעשה ללא עלות אך הכל בהתאם להסכמים אליהם הגעתם יחד. אין הבדל בין הנפקת הנסח טאבו ברשם המקרקעין עצמו ובין כל יתר הכלים מהם ניתן להזמין את התדפיס שמגיע ממקור אחד ומקור אחד בלבד – ספר רישום המקרקעין במשרד המשפטים.

נסח טאבו דואר ישראל

ניתן להזמין את הנסח טאבו בסניפי דואר ישראל הפרוסים בכל הארץ ולקבל את התדפיס לדואר או אפילו להזמין את השטר נסח טאבו דרך האתר אינטרנט של דואר ישראל לאלו שרוצים בכך. את התדפיס תקבלו לדוא"ל שהזנתם בטופס ההזמנה.

כפי שתוכלו לראות למטה, אין סיבה להזמין נסח מדואר ישראל או מכל גורם אחר כאשר האפשרות להנפיק את הנסח טאבו הישר מן המקור קלה וזולה באחוזים ניכרים. ולמרות זאת יש רבים שהתרגלו לבצע את הפעולות הרבות מול המערכות הממשלתיות בסניפי בנק הדואר השונים שפרוסים בסמוך למקום מגוריהם והם בהחלט יכולים לעשות זאת במידה ויחפצו בכך.

נסח טאבו באינטרנט

הדרך הפופולרית ביותר להנפיק תדפיס נסח טאבו יהיה כמובן באינטרנט. די פשוט להמיר את הכתובת לגוש וחלקה ומרגע זה הדברים הופכים לפשוטים מאוד וכל שיש עליכם לעשות זה לשלם עמלה ולקבל באופן מידי את נסח הטאבו ולאמת את כל הידוע לכם. להלן הדרכים הרשמיות (בלבד) להנפקת נסח טאבו באינטרנט:

 1. נסח טאבו גוש חלקההיכנסו לקישור זה להנפקת נסח טאבו ממשרד המשפטים.
 2. נסח טאבו לפי כתובתהיכנסו לקישור זה להמרת כתובת לגוש חלקה.
 3. נסח טאבו לפי ספר ודףהיכנסו לקישור זה להנפקת נסח טאבו ממשרד המשפטים.

כמה עולה נסח טאבו?

אגרת הוצאת הנסח טאבו תשתנה בהתאם למקור ממנו הנפקתם את הנסח הטאבו. אך לא רק, ברגע שמזמינים נסח טאבו מאושר (לצורך הלוואת משכנתא) הרי שהמחיר מזנק ועל כך בפירוט הבא:

 • נסח טאבו משרד המשפטים – עולה 15 ש"ח
 • נסח טאבו דואר ישראל – עולה 20.70 ש"ח
 • נסח טאבו של טאבו ישיר – 15.90 ש"ח 

כמובן שברגע שנכנסים לתחומים מעט שונים מהסטנדרט המחירים מזנקים. כך נסח טאבו מאושר שהנו חובה לשם קבלת משכנתא יעלה לא פחות מ-73 ש"ח וזאת למרות שמדובר בנסח די דומה רק עם חתימה עליו. אך מאחר ואין לנוטלי המשכנתא ברירה יהיה עליהם לשלם זאת. וכך גם הזמנת נסח מרוכז לכל הבניין וזאת מאחר ומדובר ביותר עמודים ובעצם במכפלה של הנסח המקורי לכל תת חלקה וחלקה.

בשורה התחתונה מדובר במסמך מאוד פשוט שמשקף את הרשום בספרים החשובים ביותר בה המדינה מנהלת את הרישומים ועל בסיסה מתקבלים החלטות. הסדרה זו של רישומי בעלות על קרקע מאפשרת לנו לקנות ולמכור נכסים בראש שקט מתוך ידיעה ברורה שיש גורם מקצועי ורציני שמנהל את הדברים ומפקח על זכויותינו. ככזה, קניית דירה ואו הסכמה על חלוקת רכוש ללא רישום בטאבו אינה שווה ערך מאחר ואינכם זוכים להגנה המשפטית המשמעותית כל כך שהמדינה מעניקה לאזרחיה ובעצם אתם נשארים פגיעים לכל הונאה ופגע.

חשוב מאוד לבדוק פעם אחר פעם ולאמת את הפרטים שמובטחים לכם בנסח הטאבו כך שתוכלו תמיד לדעת שיש לכם הגנה משפטית וביטחון מלא בעסקה שאתם מוצאים על הפועל.

יש לכם בעיות ברישום נכס מקרקעין, נדרשים לעורך דין המתמחה במקרקעין שילווה אתכם בעסקה לרכישת דירה או כל סיוע אחר? השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan