שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

נכסים להשקעה: איך לרכוש נכסים מניבים להשקעה?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

נכסים להשקעה - נדל"ן מניב

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

החיפוש אחר נכסים להשקעה בהחלט מתבקש במידה ויש לכם הון פנוי להשקעה. אך בעוד ברכישת דירה למגורים ואו דירה להשקעה ברור לנו מה אנחנו מחפשים כאשר נכנסים לעולם של נכסים מניבים עלינו להתייחס לפרמטרים שונים לגמרי. קניית נכסים להשקעה ובטח כאשר מדובר בסכומי כסף גדולים מחייבים היערכות מוקדמת, ליווי מקצועי ובעיקר הבנה משמעותית בתחום ובמאמר זה נסקור כמה מהאפשרויות השקעה שעומדות בפניכם:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

נכסים להשקעה

רוב רוכשי דירות להשקעה עשו זאת לאחר שהם קנו בעבר את הדירה / בית בו הם מתגוררים. גם בלי ניסיון, רכישת דירה שניה פשוטה הרבה יותר והסיכויי להפסיד כתוצאה מהשקעות בדירות להשכרה נמוך משמעותית מזו של רכישת נכסים מניבים להשקעה שמחייבים מחשבה מעמיקה ותכניות מסודרות.

כאשר אנו מדברים על נכסים להשקעה אנו מתכוונים לכל אותם נכסי מקרקעין שנופלים תחת ההגדרה של "נדל"ן מניב" אלו כל אותם מבנים שאינם משמשים למגורים ואו שירותים ציבוריים. כך לדוגמה ניתן לבנות בניין משרדים, מבנה תעשייה, שטחי מסחר ובילוי כמו קניונים ומרכזים מסחריים. מדובר בפרויקטים גדולים יותר לרוב שמחייבים השקעה גדולה אך גם יוצרים תשואה כפולה ולעתים משולשת מנדל"ן למגורים. אם זאת יש מאפיינים ייחודיים לנדל"ן מניב שיש להכיר לפני קבלת החלטה על השקעה.

להלן דוגמאות לייחודיות של נכסי נדל"ן מניב:

 • בנדל"ן מניב יש צורך בהשקעה של סכומים גדולים יותר.
 • בנדל"ן מניב יש צורך בניהול נכסים מניבים באופן קבוע.
 • בנדל"ן מניב אי השכרת הנכסים גורר עלויות ארנונה גבוהות במיוחד.
 • בנדל"ן מניב יש להתייחס לתכניות מקומיות ברשות המקומית.
 • וכן הלאה…

כפי שניתן לראות, מדובר בעסקאות עתירות מזומנים שלרוב לא נעשות על ידי יחיד אלא על ידי קבוצת משקיעים ואו על ידי קרנות שונים לצד חברות השקעות שיכולות להרשות לעצמם זאת. אמנם ניתן לרכוש חנות בודדת או שטח משרדי קטן למטרת השקעה אבל ההשקעה הנדרשת והניהול השוטף הופכים את ההשקעה לכזו שאינה כדאית ולכן אנו לא נתייחס להשקעות בסדרי גודל אלו במאמר זה.

איך בוחרים נכסים להשקעה?

כאשר אנו בוחרים לבצע רכישה של נכסים להשקעה, עלינו לחבור לקבוצת משקיעים או להביא סכומי עתק מבית. רכישת שטח מסחרי או הקמת בניין לכל מטרה מחייבת השקעה לא קטנה בכלל. עלינו לבחור במיקום אסטרטגי בו יש ביקוש גבוהה מאוד לשירותים שאנו מתכננים להציע ועלינו לנסות לכוון אל קהל ספציפי כבר מההתחלה כדי שיהיה לנו קל לשווק את הפרויקט בשלבי הגמר.

המשמעות היא שעלינו להשקיע לרוב במרכזים מסחריים ובעיקר במרכזי הערים עם דגש על מרכז הארץ כאשר בדיוק שם השטחים יקרים במיוחד והארנונה אף היא בשמיים. כלומר, עלינו להביא סכומי כסף גדולים, לממן את הארנונה לתקופות ביניים בהם עדיין אין שוכרים וכן להתייחס גם לעתיד הנראה לעין וזאת תוך התייחסות לדוגמאות הבאות:

 • הקמתם של מתחמים מתחרים בקרבת מקום.
 • פיתוח תשתיות תחבורה ושירותים ציבוריים בקרבת מקום.
 • הקלות ותנאי מיסוי ברשות המקומית בה אתם משקיעים.
 • ועוד

ניתן לראות דוגמאות למקרים בהם חוסר תכנון יצר מצבים לא אידיאליים. בבאר שבע שלשה קניוני ענק נבנו זה צמוד לזה כאשר בכולן ייעוד זהה עם חנויות זהות דבר שפסופו של דבר שוחק את הרווחיות של כל השחקנים בשוק. אותו הדבר בעיר התחתית בחיפה בה הרשות המקומית הבטיחה פיתוח תשתיות ועל סמך הבטחות אלו נכנסו משקיעים לתמונה אך עד כה לא הצליחו לראות החזר על השקעתם.

ההתייחסות למיקום ההשקעה והיכולת הכלכלית שנדרשת חייבת להיעשות בשלבים מוקדמים והרבה קודם להשקעה עצמה. לרוב, השקעות מסוגים אלו נעשים לאחר בחינה מדוקדקת של הסביבה על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שמנסים להנפיק תחזית צמיחה וביקוש לעשור או שניים הקרובים בהם אתם תבקשו לקבל החזר גבוהה ככל האפשר על נכסים להשקעה.

נושא חשוב שיש לקחת בחשבון הוא כמובן ניהול נכסים מניבים:

ניהול נכסים מניבים

ניהול נכסים מניבים אינה דומה לניהול דירות או ניהול נכסים רגיל. ניהול שוטף של בניין משרדים ואו קניון מחייב נוכחות קבועה במקום וניהול צוות של עד עשרות עובדים שפועלים מסביב לשעון בכדי לתחזק, לשמר ולשווק את הנכס. עליכם להשיג לקוחות שישכירו מכם את שטחי המסחר ואו המשרדים ועליכם לגבות מהם כסף ובתמורה להעניק להם שירותים מגוונים בהתאם להסכמות אליהם הגיעו הצדדים ומאחר ובמרבית המקרים אין המשקיע מעוניין לנהל את הנכס בעצמו עליו להוציא כסף ולשכור חברת ניהול נכסים מניבים.

במקרים רבים ההוצאה מגולגלת כחלק מההסכם על השוכרים עצמם שנדרשים לשלם מידי חודש דמי ניהול ובמקרים אחרים מדובר במערכת אחרת לגמרי בה מדובר בהוצאה גלובלית אחידה ופשוטה להבנה כאשר את מכלול השירותים מחויבים בעלי המתחם להציע. בשנים האחונות אנו רואים שינויים מרתקים בשוק זה ובעיקר בענף המשרדים להשכרה עם כניסתן של שחקניות ייחויות שמציעות חלל עבודה משותף ושירותים ברמה אחרת לשוכרים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

אז איך רוכשים נכסים להשקעה?

 1. ניתן להצטרף לקרנות פרטיות וקרנות ריט שפועלות בישראל.
 2. ניתן להצטרף לקבוצות השקעה במידה ויש לכם קשרים נכונים.
 3. ניתן להשקיע בחברות שרוכשות ומשווקות נדל"ן מניב.
 4. ניתן להשקיע לבד אך מתוך זהירות רבה וליווי מקצועי.

במידה והחלטתם להשקיע לבד חשוב מאוד שתשבו ותגדירו יעדים ברורים יחד עם יועץ השקעות נדל"ן. חשוב שתבינו מהו ההון שברשותכם להשקיע, כמה הון יהיה לכם עד להפיכת ההשקעה לרווחית ואו עומדת בפני עצמה, איך בדיוק אתם מתכננים לנהל את הנכסים שרכשתם, כל זאת בכדי לסנן ולחסוך כמה שיותר טעויות יקרות בדרך שלרוב ניתנות לחיסכון על ידי קבלת ליווי נכון של בעלי ניסיון בתחום שידעו להזהיר אתכם מטעויות אישיות שהם ביצעו.

צריכים סיוע בבחירת נכסים להשקעה? פנו אלינו ונשמח לעזור:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק