שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

נדל"ן מניב בחו"ל – האם זו השקעה משתלמת בעידן האינטרנט?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

נדל"ן מניב בחו"ל - כביש עם חנויות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

בעשור החולף, מאז משבר הסאב-פריים בארצות הברית. יותר ויותר גופים מוסדיים וקרנות השקעה בוחרות להשקיע מעבר לים. עם הזמן, אפיק השקעות זה נפתח גם למשקיעים קטנים ובינוניים שנעזרים בחברות מתווכות ובקרנות נדל"ן לצורך השקעותיהם בארצות הברית ובאירופה. כאשר דנים בכדאיות השקעה בחו"ל, יש צורך להבדיל בין רכישת נדל"ן למגורים בחו"ל ובין רכישת נדל"ן מניב בחו"ל מאחר ומדובר בהשקעות שונות לגמרי. במאמר זה אנו ננסה להבין האם השקעה בנדל"ן מניב בארצות הברית ובאירופה עדיין משתלמת בעידן האינטרנט?!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

נדל"ן מניב בחו"ל בעידן האינטרנט

לעידן הטכנולוגיה והאינטרנט אין השפעה מהותית על שוק הנדל"ן למגורים. זאת משום שיש עלויות גבוהות לקרקע וכל טכנולוגיית בניה אינה צפויה להוזיל יתר על המידה את העלות הסופית לבניית בית. לכן, כל עוד אנשים עדיין צריכים קורת גג מעל לראשם, נדל"ן למגורים בישראל ובעולם כולו נחשב כהשקעה סולידית ובטוחה (אם כי יש גורמים שיכולים להשפיע לגבי רמת התשואה הצפויה)..

לעומת זאת, כאשר מתייחסים לנדל"ן מניב, לא ניתן להתעלם מהשינויים הדרמטיים שמשפיעים על כולנו. לכן, כדאי מאוד לברר על כדאיות השקעה בנדל"ן מניב בעידן הטכנולוגי..

מהו נדל"ן מניב?

רבים מתייחסים לכל נדל"ן המייצר תשואה כנדל"ן מניב. אך אנו מתייחסים לסוגי הנדל"ן הבאים:

  1. מתחמי בילוי וקניונים.
  2. שטחי אחסון ותעשייה.
  3. שטחי משרדים ועסקים.

הסיבה שרבים משקיעים בנדל"ן מניב הנה כמובן התשואה הגבוהה. בעוד בנדל"ן למגורים נזכה בתשואה של 2%-5% בישראל ו5%-10% בארה"ב. בנדל"ן מניב נזכה בתשואה של 8%-12% בישראל ו12%-20% בארצות הברית מידי שנה. לצד תשואה מדהימה זו, יש להדגיש שנדל"ן מניב אינו משביח (עליית ערך) כפי שמוכר לנו משוק הנדל"ן למגורים..

כעת שאנו מבינים למה כדאי להשקיע בנדל"ן מניב, עלינו לחזור ולשאול את עצמנו לגבי כדאיות השקעה בנדל"ן מניב בחו"ל בעידן בו שינויים טכנולוגיים מרחיקי לכת:

האם השקעה בנדל"ן מניב בחו"ל משתלמת בעידן האינטרנט?

כאשר בוחנים את הדוחות הרבעוניים של חברות הקמעונאות בחו"ל בשנים האחרונות, ניתן לזהות מצוקה של ממש. רשתות ענק שהתפרסו על פני קניונים רבים בכל רחבי ארצות הברית ואירופה מוצאות עצמן בבעיות לא קטנות עם התמעטות הרוכשים ואו עם שינויים תדירים מידי בטעמם של הצרכנים. נוסף על כך, נראה שבאזורים שונים יותר ויותר מתחמי קניות ופנאי נסגרים אט אט והופכים לפילים לבנים ושוממים וניכר שזהו רק התחלה של תהליך שינוי מואץ ודרמטי במיוחד.

אבל, עלינו לחלק את הנדל"ן מניב לסוגיו:

1. השקעה במתחמי בילוי וקניונים בחו"ל:

התרחקו מהשקעות במתחמי קניות ופנאי ככל שרק ניתן. אנו עומדים ערב מהפיכה של ממש בתרבות הצריכה. יותר ויותר אנשים רוכשים באינטרנט ומגמה זו צפויה להתחזק עם גידול במהירות ובאיכות השירותים המוצעים ברשת. כיום, מה שמחזיק את מתחמי הקניות אילו הן רשתות האופנה אשר עדיין לא נמצא להן תחליף ראוי בכל הקשור למדידה והערכת התאמה אישית של הבגדים. אך, מספר העסקים שעמלים על פתרונות לבעיה זו ממש מבטיחים שבטווח של שנים בודדות, עידן הקניות בקניונים יתחלף בקנייה מקוונת ומדויקת מהבית ובכך בעצם להתרסקותה של ממלכת הקניונים בארצות הברית ובאירופה.

הבעיה הקשה ביותר במתחמים אלו איננה בכך שהשוק הולך ומשתנה לנגד עיננו אלא בכך שמתחמים אלו בנויים לעתים קרובות מחוץ לשכונה ואו לעיר וזאת בכדי להציע חניה רבה ובשפע. לצד העובדה שאופי בנייתן ייחודית והותאמה לתרבות הצריכה של ימינו. כאשר המשמעות של מאפיינים אלו תהיה הקושי בשינוי ייעוד המבנים הללו לשימושים אחרים בהן כן יהיה צורך בעתיד..

*למרות האמור: במרכזי ערים ולצד מתחמי תיירות משמעותיים עדיין יהיה ביקושים לעסקי מזון ומזכרות ובהחלט ייתכן ששווה להשקיע.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

2. השקעה בשטחי אחסון ותעשייה בחו"ל:

בשונה משטחי הבילוי והקניונים, שטחי אחסון הולכים והופכים למבוקשים יותר ויותר. כיום, כל אתר אינטרנט וכל גורם משמעותי שרוצה להחזיק בפעילות מקוונת, נדרש למחסן כלשהו לתכולה הרבה שבמסחר. לכן, במקרים רבים השקעה בשטחי אחסון יהפכו לאטרקטיביים במיוחד. לעומת זאת, שטחי התעשייה סופגים מכה לא קלה עם מעבר של מפעלים ובתי תעשייה למדינות עולם שלישי וזאת כדי לחסוך בעלויות הייצור הגבוהות שנדרשות בארצות הברית ובאירופה.

כלומר, במידה ואתם רוצים להשקיע בנדל"ן לצורכי אחסון ותעשייה, חשוב מאוד שתבדקו מה גובה הביקושים הקיימים כיום, מהי המגמה הכוללת לשימוש במבנה אותו ברצונכם לרכוש וכמובן האם ניתן להסב את המבנה בעת הצורך לשימושים נוספים. כך, מבני תעשייה יכולים לעתים קרובות להפוך למבני אחסון במידה ולא ימצאו שוכרים מתאימים בעתיד. במילים אחרות, עדיין מומלץ להשקיע בנדל"ן מניב המיועד לתעשייה ואחסון אך יש לבצע בדיקה מדוקדקת טרם קבלת ההחלטה בנושא.

3. השקעה השטחי משרדים ועסקים בחו"ל:

העולם החדש נחלק לשניים:

  1. העולם המערבי – הענקת שירותים.
  2. העולם השלישי – יצירת מוצרים ומזון.

בעידן האינטרנט, יותר ויותר אנשים בוחרים לעבוד בעבודות משרדיות כתוצאה משיפור ברמת החיים ובמשכורות הצפויה בהענקת שירותים. לכן, עוד ועוד עבודות כפיים מקומיות מוקצות למהגרים ולשוהים בלתי חוקיים ואילו עבודות הייצור מיוצאות למדינות עולם שלישי בהם יש כוח עבודה יעיל וזול.

המשמעות של תהליך זה, יותר ויותר ביקושים לשטחי משרדים ועסקים. כל אדם עובד נדרש למשרד בדומה לצורך לדירה. או במילים אחרות, הביקוש לשטחי משרדים צפוי להתגבר עם הזמן ככל שהאינטרנט יחדור עוד ועוד לחיינו. לכן, זוהי הזדמנות טובה להשקיע בשטחי משרדים ועסקים בחו"ל. אך, יש להדגיש שיש הבדל מהותי בין השקעה בנדל"ן למשרדים במרכזי הערים ובערים המפותחות ובין השקעה בנדל"ן למשרדים בערים מרוחקות ונחשלות אשר בהן עדיין אין חדירה משמעותית של הטכנולוגיה.

לסיכום,

כאשר רוצים השקעה סולידית, פונים להשקיע בנדל"ן למגורים. כאשר רוצים תשואה גבוהה, פונים להשקיע בנדל"ן מניב. במידה ורוצים ליהנות מרווחים גדולים אף יותר, פונים לאפיקים אלו ממש בחו"ל וזאת מתוך הבנה שיש מבחר גדול יותר של נכסים והזדמנויות.

אך, בדומה לכל אפיק השקעה אחר. יש הזדמנויות גדולות וסיכונים משמעותיים לא פחות. עלינו לברור את ההשקעות מתוך ראיה רחבה והתמקדות בעתיד. ככל שנראה את השינוי בצורה טובה יותר, לא רק שלא ניפגע מהטכנולוגיה אלא אף נהנה מגידול בתשואה כתוצאה ישירה מכך. במידה ואתם רוצים להרוויח תשואה נאה, במידה ואתם רוצים להקטין סיכונים כמה שרק ניתן, התייעצו עימנו ונעזור לכם לבחור השקעות נכונות!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק