שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

נדל"ן בישראל: האם עדיין כדאי לקנות נדל"ן בארץ או לחפש נדל"ן בחו"ל?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

נדל"ן בישראל - דגל ישראל

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

נדל"ן בישראל הוכיח את עצמו בראי היסטורי כאפיק השקעה סולידי ובטוח וככזה שמייצר תשואה נאה בטווח הארוך. ולמרות זאת, כאשר שוקלים לקנות נכסי נדל"ן, בהחלט כדאי לבצע השוואה בין מדינת ישראל הקטנה על כלל בעיותיה לנכסי הנדל"ן ביתר העולם. במאמר זה ננסה להבין האם כדאי לקנות נדל"ן בארץ או אולי כדאי לחפש נדל"ן דווקא בחו"ל?

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

נדל"ן בישראל – קניית נדל"ן בארץ

אנו מקבלים לא מעט פניות מצד רוכשי דירות ומשקיעים שמתלבטים האם זה הזמן לרכוש נדל"ן בישראל? האם אכן מדובר בעסקה כדאית עבורם? ומבקשים את המלצתינו על כך. לרוב תשובתנו תשתנה מאדם לאדם וזאת מאחר ולכל רוכש יש יכולות כלכליות, רצונות ובעיקר מטרה שונה. אך בכל זאת ניתן לחלק את רוכשי נכסי הנדל"ן ל-2 קטגוריות:

 1. קניית נדל"ן בישראל למגורים – רכישת נדל"ן שתשמש את הרוכש בחייו האישיים.
 2. קניית נדל"ן בישראל להשקעה – רכישת נדל"ן כאחד ממגוון אפיקי השקעה.

לכן, אנו ננסה לענות על השאלות מעלה בהתאם לאוכלוסיות השונות:

האם עדיין כדאי לקנות נדל"ן בארץ או לחפש נדל"ן בחו"ל?

יש הרבה סיבות לקנות נדל"ן בישראל. הסיבה העיקרית היא הצורך של תושבים בקורת גג ובחמימות של בית משלהם. אך לא רק, יש סיבות נוספות כדוגמת:

 • ערכים וציונות – יש רצון להתגורר במקום בו הערכים מתאימים לשלנו.
 • משפחה וחברים – רוכשי דירות רבים בוחרים במיקום על סמך חברים ובני משפחה.
 • מחסומים קיימים – מחסומי שפה, תרבות והגבלות חוקיות שמחייבות הישארות בישראל.
 • ועוד..

ובכל זאת יש לא מעט סיבות לחשוש מקניית נדל"ן בישראל ולשקול השקעה הרחק הרחק במדינה אותה אנו פחות מכירים.. עלינו להתייחס גם לאותן סיבות אשר גורמות לרבים להעלות שאלה זו ולבחון השקעות רחוקות ומורכבות על פני האפשרות לקנות נדל"ן כאן בישראל. להלן הסיבות העיקריות:

 • מחיר הנדל"ן בישראל – מחירי הדירות בישראל נמצאים מחוץ להישג ידם של רבים.
 • מיסוי לא ברור – שינויים תכופים בחובת המס שיש לשלם על תשואה מנכסי נדל"ן בישראל.
 • קושי במימון – רבים מתקשים להשיג את המימון הנדרש בכדי לקנות נדל"ן בישראל.
 • חשש מבועת נדל"ן – יש החוששים / מקווים שבישראל יש בועת נדל"ן שרק מחכה להתפוצץ.
 • ועוד..

כפי שניתן לראות בסיבות בעד ונגד קניית נדל"ן בישראל, ניתן לראות את החלוקה לאוכלוסיות השונות. מצד אחד ניתן לראות את הצורך הרגשי העמוק בקניית נדל"ן למגורים בישראל. מצד שני ניתן לראות את החשש של אותם המשקיעים שרוצים לראות תשואה על כספם אך מתקשים להשיג את מטרותיהם בשוק הישראלי.

ולכן התשובה לשאלה מעלה תתחלק לשניים:

 • רוכשי נדל"ן למגורים – כן. קנו דירה או בית פרטי בישראל כעת ובעתיד.
 • רוכשי נדל"ן להשקעה – מורכב. התשובה תשתנה בהתאם לטיב ההשקעה הרצויה.
הסבר על כדאיות קניית נדל"ן בישראל למגורים:

קניית נדל"ן למגורים נעשית לרוב כמענה על צורך מהותי של זוג ואו משפחה צעירה ביציבות ובתקיעת יתד לחיים המשותפים. כאשר רוכשים דירה למגורים, מדובר באירוע מרגש ומשמעותי מאוד בחיים ולרוב מדובר בעסקה שתשמש את הרוכש באופן אישי ולשנים רבות. ככזה, לערך הדירה בטווח הקצר והבינוני אין כל ערך. בין אם מחירי הדירות ימשיכו להאמיר ובין אם נראה משבר זמני (כבכל שוק מחזורי), כל עוד הדירה ממלאת את ייעודה בעבור בעליה ואינה עומדת למכירה אין לכך השפעה על חייו של הרוכש*.

כאשר יוצאים לדרך בחיפוש אחר דירת מגורים בישראל, נחפש לרוב דירה בקרבת מקום העבודה, המשפחה והחברים. הדירה נרכשת בצורה אמוציונלית לחלוטין ותוך חשיבה על חיינו בנכס. לערך הדירה והמחיר שאנו משלמים יש משקל משני בלבד בקידום העסקה ולכן לא מעט פעמים נראה רוכשי דירות ששילמו יותר מידי כסף על דירה משופצת ונאה למראה. כל עוד יש למשפחה את היכולת הכלכלית לרכוש את הנכס ואו לעמוד בהחזרי המשכנתא בצורה מכובדת מידי חודש, אין סיבה לדחות את רכישת הנכס אף אם חוששים מפני ירידת מחירי דירות בעתיד הקרוב ואו הרחוק..

*כל האמור חייב להיבדק בהתאם למצב ריבית המשכנתאות הקיים והצפוי בעתיד.

הסבר על כדאיות קניית נדל"ן בישראל להשקעה:

בשונה מרוכשי נדל"ן למגורים, משקיעים לא מתכננים להתגורר בנכס ואו לעשות בו כל שימוש אישי מלבד תועלת כלכלית גרידה. ככזה, אין להם חיבור רגשי לנכס והם לא ישלמו על נדל"ן יותר משוויה האמיתי. יתרה מכך, השיקול המרכזי של משקיע יהיה בדיוק בערך הכלכלי שהנכס מהווה עבורו וזאת ביחס לאפיקי השקעה אחרים שקיימים בשוק. ככזה, שוק הנדל"ן בישראל מעלה לא מעט קשיים בשנים האחרונות עם התייקרות משמעותית במחירי הנכסים, בהתערבות ממשלתית בשוק החופשי וכמובן אי בהירות לגבי גובה מיסוי מקרקעין בעתיד..

מחירי נכסי נדל"ן בישראל עולים בהתמדה מזה עשור. מדובר בהשקעה גדולה מאוד שמחייבת לעתים קרובות מימון בנקאי בדמות משכנתא שאף היא מורכבת להשגה (50% הון עצמי). הצפי לעליית הריבית במשק אף מחייבת את המשקיעים להיערך ולחשב את ערך ההשקעה ביחס למינוף ולסיכון שהם נוטלים ובכך בעצם לגרום לכך שהשקעה בנדל"ן בישראל כבר אינה בהכרח משתלמת. למשקיע עדיף להשקיע סכומים קטנים יותר בחו"ל וללא מינוף כלל וכך ליהנות מתשואה גבוהה יותר וללא הפתעות במיסוי בעתיד..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

ולמרות האמור, ישנם משקיעים שעדיין בוחרים לקנות נדל"ן בישראל תוך שימת דגש על רכישת נכסי נדל"ן מניב ואו ברכישת דירה להשקעה לטווח ארוך. כדי להפוך את ההשקעה לאטרקטיבית, משקיעים רבים מחפשים דווקא נכסי נדל"ן קטנים באיזורי ביקוש שיא כדוגמת תל אביב וזאת מתוך הבנה שמחירי הנכסים אינם יכולים לרדת גם בעת התפוצצות בועת מחירי הנדל"ן מאחר והביקושים קשיחים ויש מספיק שוכרים שיסכימו לשלם את הסכום הרצוי. כדאי מאוד להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן בכדי לבדוק מהו האפיק הכדאי והבטוח ביותר לכספכם וזאת בהתאמה אישית לצרכים ולרצונות שלכם.


לסיכום,

קניית נדל"ן בישראל ובעולם כרוכה בלא מעט מורכבויות. המורכבות בעסקאות בשלט רחוק בחו"ל גבוהה מאוד ולעתים עדיף הקושי בישראל על פני הקושי בחו"ל. כדי לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בנוגע אליכם בהתאם לזמן בו ברצונכם לרכוש נדל"ן אפשר לפנות לקבלת ייעוץ חינם וזאת כדי להבין את מצבכם ביחס לשוק במצבו הנוכחי.

להתייעצות חינם עם יועץ השקעות נדל"ן, השאירו פרטים בטופס יצירת הקשר:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל