שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 16:13
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

מתווך דירות: האם כדאי להשתמש במתווך דירות?

נושאים מרכזיים

מתווך דירות שכורות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מתווך דירות התקשר אליכם והציע להיות המתווך שלכם? חושבים שאתם יכולים להסתדר בלי מתווך דירות? תנו לנו הזדמנות להסביר לכם למה שימוש במשרד תיווך או אף במתווך יחיד בהחלט יכולה להיות משתלמת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

במאמר קודם הבהרנו את המורכבות שבפרסום דירה להשכרה. יש צורך בעבודה קשה ומסודרת, איסוף נתונים חיוביים על הדירה וכמובן להעלות את מכלול הנתונים למספר אתרי לוחות לשכירות כדי שאנשים יפנו אליכם. עבור חלק ניכר מהאנשים מלאכת שיווק הדירה גדולה על מידותיהם והעיסוקים שלהם שווים בלאו הכי יותר כסף מהעלות של שירותיו של מתווך דירות.

כדי להבין האם משתלם לכם לבקש את שירותיו של מתווך דירות ריכזנו שיקולים אפשריים:

מתווך דירות: היתרונות

מקצועיות של מתווך שנרכשת עם השנים תהיה בעלת משמעות רבה כאשר ממהרים להשכיר את הדירה. בשונה ממכירת דירה בה למוכר אין לחץ, בהשכרת דירה בכל חודש שהדירה לא מושכרת נגרם למשכיר (לך!) הפסד כספי משמעותי. מתווך טוב ידע לתת לכם הערכת זמן הגיונית כדי למצוא לכם שוכרים ויש לו את כל היום כדי לענות לטלפונים ולהציג את הדירה.

שיווק דירה נראה על פניו כפשוט אבל עם המבחר האדיר של הדירות שנמצאות האחת ליד השנייה בכל רחבי האינטרנט והשוכרים שרוצים דברים שונים יהיה קשה למצוא שוכר מתאים בפרק זמן קצר. מתווך דירות יודע בדיוק מה מושך את קהל השוכרים וביכולתו לסדר את המודעה לדירה שלכם בצורה בוטלת ומושכת את העין ועל ידי כך להשיג שוכרים רבים שיעמדו בתור ויאפשרו לכם לבחור מבין השוכרים הפוטנציאליים.

זמן הוא הפקטור עליו חוזרים פעם אחר פעם כאשר ממליצים על שירותי תיווך. הרווחיות בהשכרת דירה ובטח כאשר מדובר בדירה בודדת בה אתם זוכים לפטור מלא ממס הכנסה על השכרת הדירה בהחלט משמעותית. מתווך דירות שיודע להציג את הדירה בצורה הטובה ביותר ולהוציא את המודעות אל הפועל בתוך זמן קצר יכול להיות משתלם כלכלית כאשר העלות של מתווך הדירות מתקזזת אל מול הפסדים באיתור השוכרים.

מתאים בעיקר ל:
סוג הנכס:
דירות יוקרה, דירות נופש, דירות גדולות ומרווחות למשפחות מבוססות.
סוג האדם: אנשי עסקים, תושבי חוץ, עולים חדשים, ואנשים שזמנם יקר להם.

מתווך דירות: החסרונות

עלות התיווך יכולה לחול אך ורק על המשכיר או על שני הצדדים, המשכיר והשוכר. ישנם מקרים בהם המשכיר זוכה לשירותי תיווך אך השוכר נאלץ לשלם את העמלה במידה וברצונו לשכור את הדירה. המחיר הממוצע כיום בשוק עומד על דמי שכירות לחודש אחד עם תוספת מע"מ כחוק. עלות לא מועטה אך העבודה הנדרשת מחייבת זמן ואנרגיה ולא תמיד קל להשכיר נכס.

איבוד משכירים הוא חשש שיש לרבים מן המשכירים כאשר הם באים לבקש את שירותיו של מתווך דירות להשכרה. שוכרים פוטנציאליים ששומעים שעליהם יהיה לשלם חודש נוסף של שכירות רק לשם חתימה על החוזה וכניסה לדירה בוחרים במקרים רבות לוותר ולהמשיך לחפש במקום אחר. אם קהל היעד שלכם הוא צעירים / חיילים / סטודנטים הרי ששימוש במתווך דירות יהיה התאבדות. אך אם אתם פונים למשפחות ובמיוחד בדירות שהשכרתם עולה כסף רב השימוש במתווך נחוץ והכרחי.

אבדן פרטיות אמנם לא נוראי אבל כאשר יש מתווך לרוב הם יבקשו להציג את הדירה בשעות שלא בהכרח נוחות לכם יתר על המידה. דירה בה מתגוררים משפחה ויש לארגן את הדירה כולה בהתרעה קצרה בגלל שהמתווך החליט להציג לשוכר היא לא נוחה וקצת מעצבנת. אם אתם משכירים דירה ריקה בה אף אחד לא גר בעיה זו לא תטריד אתכם ותוכלו להוריד דאגה זו מראשכם.

לא מתאים ל:
סוג הנכס:
דירות להשכרה לזמן קצר, דירות קטנות, דירות מחולקות, דירות לאוכלוסיה צעירה.
סוג האדם: אנשים טכנולוגיים שמסתדרים לבד, אנשי שיווק ומכירות, אנשים עם זמן על הידיים.
מצב כלכלי: אנשים אשר לא יכולים להרשות לעצמם את עלות השירות.

איך ניתן לחסוך את המתווך?

כידוע, מתווך דירות אינו דבר חדש ומדובר בעבודה משתלמת מאוד שקיימת שנים רבות. הצורך במתווך נובע מהעובדה שלא כולם יכולים למכור את הדירה שלהם בצורה מיטבית. אך, במידה ואתם יכולים לעבוד עם חברים טכנולוגיים, להתייעץ עם אנשי שיווק ומכירות, לקבל תמיכה מלוחות המודעות של הדירות להשכרה הרי שאתם בהחלט יכולים להסתדר לבד.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

שימוש במדריך הבא יחד עם קבלת עזרה מהבן, אחיין, או חבר שמבין במחשבים ובאינטרנט בהחלט יכול להיות ההבדל שאתם צריכים בכדי לייתר את הצורך באיש תיווך שיעמוד ביניכם לבין השוכרים. בעידן שלנו למתווך אין יותר מידי מה להציע במידה ואתם בוחרים לעשות שיעורי בית ולעשות את הדברים בצורה הנכונה.

בדירות יוקרה ובבתים בהם השכירות גבוהה מן הנורמלי חשוב מאוד לנצל היטב את הקשרים שעומדים לרשותכם ולהציע את הדירה לחברים מן העבודה או לילדיהם של החברים הקרובים. דירות ענק קשות מאוד להשכרה. [כלכליסט: הדירה המושכרת היקרה בישראל: 45,000$ דמי שכירות בחודש לדירה בתל אביב]. אך ברוב המקרים הזמן של בעלי הדירות שווה יותר מידי ומתווך בהחלט נדרש עבורם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan