שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

משכנתא מחיר למשתכן: מה גובה ההון עצמי למשכנתא במחיר למשתכן?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

משכנתא מחיר למשתכן - דירות לצעירים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

משכנתא מחיר למשתכן מסקרנת רבים, גם זוגות צעירים שזכאים לרכוש דירה במסגרת מחיר למשתכן כססו ציפורניים בדאגה כאשר הם שאלו עצמם מהיכן הם יגייסו מספיק כסף בזמן כדי להתמודד להגרלות שצפויות להיפתח כבר השנה. במשרד האוצר ובבנק ישראל יצאו היום בבשורה מצוינת לזכאי מחיר למשתכן, ניתן יהיה לרכוש דירה במחיר למשתכן עם משכנתא שגבוהה על 75% שנהוגים כיום לפי ערך הדירה בשוק (לפני ההנחה). כלומר, זוג צעיר לא חייב עוד להעמיד 25% מערך הדירה אלא סכום נמוך בהרבה (אך לא נמוך מ-100,000 ש"ח) שבעבודה קשה או בהלוואה חוץ בנקאית קל מאוד להעמיד. כל זאת תחת הגבלה שערך הדירה לא עולה על 1.8 מיליון ש"ח.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

משכנתא מחיר למשתכן – מדריך קל להבנה:

ערך דירה ממוצעת בישראל: 1.3 מיליון ש"ח
גובה הון עצמי נדרש: 325,000 ש"ח (25% מערך הדירה)

ערך דירה ממוצעת במחיר למשתכן: 1,040,000 ש"ח (מגלם 20% הנחה)
גובה הון עצמי נדרש: 65,000 ש"ח בלבד! – (אך ההון העצמי המינימלי יעמוד על 100,000 ש"ח.)
הסיבה: מאחר וחישוב גובה המשכנתא יעשה על  75% על המחיר המקורי של הדירה! והמקסימום המותר בחוק.

שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג הסכימו ביניהם שהפיקוח על הבנקים שמלווים את ההון למשכנתא יחשבו לפי הערך הגבוהה של מחיר השוק של הנכס. ישנם מקרים בהם דירה תהיה בהנחה של 30% ומשכך ייתכן שמלכתחילה לא יידרש הון עצמי בכלל וזאת מאחר וגובה ההטבה משקף את ההון העצמי שנדרש לדירה ראשונה ומסיבה זו חייבו בבנק ישראל בהון עצמי מינימלי אך אפשרי בהחלט שממנו ניתן להתחיל את החיים עם דירה משלהם.

כדי להגיע ל-100,000 ש"ח שנדרשים הזוג כבר יוכל לפדות מגוון קרנות ופיקדונות:

  • פיקדון לחייל משוחרר מגיע לעשרות אלפי שקלים ויכול להיפדות לשם רכישת דירה.
  • קרנות השתלמות וקרנות נוספים שמופקדים מטעם העבודה יכולים להיפדות מוקדם. ראו: הלוואת גישור / הלוואת בלון.
  • ניתן להלוות מעט כסף מההורים של הזוג הצעיר ולממן את ההון ההתחלתי.
  • וכן הלאה..

אלו שיבחרו בכל זאת להשקיע את ההון העצמי שנדרש למשכנתא כיום לאחר שאספו שקל לשקל תקופה ארוכה יוכלו ליהנות ממשכנתא בתנאים טובים בהרבה ועם ריבית נמוכה בהרבה!.

להסכמות אלו הגיעו באוצר ובבנק ישראל לאחר שעלו טענות רבות על כך שהטבת מחיר למשתכן תסייע בעיקר למעמדות החזקות שיכולים להשיג את ההון הראשוני לדירה די בקלות ואילו המעמדות הנמוכות נפגעות כרגיל. בצורה זו כולם יוכלו לגשת למכרזי מחיר למשתכן בכל רחבי הארץ!!! במשרד האוצר בהובלת שר האוצר מכריזים שהם יסירו כל חסם אפשרי שמונע מזוגות צעירים את הדרך הבטוחה לדירה ולנו נותר לחכות ולראות שאכן הדברים מתקדמים כמובטח.

סימני השאלה והנקודות לבחינה בעקבות הודעה חיובית ודרמטית זו!:

  1. כעת שסף הכניסה למחיר למשתכן ירד – הביקוש צפוי לעלות משמעותית ומשכך השוק צפוי להיות מוצף ברוכשים וחלקם צפויים להיות מאוכזבים כאשר לא יזכו בדירה מוזלת.
  2. במידה ואדם לא עמד בהתחייבויותיו ולא שילם משכנתא בזמן – הבנק צפוי ליטול את המשכון, קרי הדירה. ולמכרו במחיר השוק המלא! כלומר גם קודם לחלוף 5 שנים כמופיע בחוק.
  3. הדבר תלוי בהערכת השמאים של הבנקים השונים שידרשו לנסות להעריך מוצר שעוד לא קיים וייתכן מאוד שהערכה תהיה שונה ממחיר השוק ובהשוואה להערכה זו תינתק המשכנתא.

אין ספק שמדובר בחדשה משמחת אך גם מעניינת במיוחד וזאת מאחר וניתן יהיה לזכות במשכנתא גם בסכום נמוך לכל הדעות של 100,000 ש"ח כאשר לא רק שהדירה ניתנת במחיר מציאה אלא גם תנאי המשכנתא צפויים להיות בהתאם. הבנקים ידרשו להתמודד עם מבקשי משכנתאות צעירים שעדיין לא סיימו לימודיהם האקדמיים ואין להם את היציבות הנורמטיבית שיש כיום לנוטלי המשכנתאות שמשתייכים לטווח גילאים בוגר ויציב יותר. הלחץ לזכות בהגרלה צפוי להיות משמעותי עוד יותר ממה שהיה צפוי קודם לכן ונדע כבר השנה האם מדובר במהפכה של ממש או שמה המלאי המוגבל של הדירות אינו מספק את מצבור הביקוש של הציבור לדירות?

צריך יועץ משכנתאות עבור משכנתא מחיר למשתכן? השאר פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק