שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 14:35
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

מכרז משכנתאות: איך מכרז ריביות משכנתא חוסך לכם הרבה כסף!?

מכרז משכנתאות - משחק מול הבנקים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מכרז משכנתאות הנו תהליך בו מבררים מול הבנקים למשכנתאות מה גובה הריבית המבוקש בעבור תמהיל משכנתא הרצוי. מדובר בלא פחות מחובה שלכם, הלווים. לבצע השוואת משכנתאות בין הבנקים השונים מאחר ולעתים מדובר בהפרשים ניכרים. כך לדוגמה, המחיר של הלוואת משכנתא על סך 800,000 ש"ח בריבית של 4% לשנה בפריסה על פני 20 שנה עומדת על מאות אלפי שקלים. האם לא תרצו לעשות מכרז משכנתאות בכדי לחסוך כמה עשרות אלפי שקלים?!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מכרז משכנתאות

מכרז משכנתאות = מכרז ריביות משכנתא. כלומר, אנו קובעים את סוג המשכנתא ואת הסכום הנדרש לנו ורק לאחר מכן אנו רוצים לברר מה גובה הריבית המבוקשת על ידי הבנק. בעצם, אנו מבקשים להגיע ליעד זהה ובתנאים זהים ורק רוצים להגיע לשם בתנאים הנוחים ביותר עבורנו. בכדי לפשט את העניין אף יותר נסדר את הדברים:

ריבית משכנתא:

הבנק אינו ידיד ורע שלנו. הבנק הנו גוף מסחרי שפועל לפי האינטרסים הפרטיים שלו ורק כאשר האינטרסים שלנו חופפים שנוכל לקבל הלוואת משכנתא. מאחר ואין לנו כסף לעמוד בתשלום מראש על עצם קבלת השירות, הבנק דורש עמלה על ההלוואה בדמות ריבית. ריבית משכנתא, יכולה להיגבות מאיתנו במגוון דרכים אך בשורה התחתונה אנו משלמים בעבור המוצר הפיננסי שאנו מקבלים כסף רב וכדאי לדעת מהו הריבית הזולה ביותר והנוחה ביותר עבורנו קודם שאנו נוטלים משכנתא.

מכרז ריביות משכנתא:

לאחר שאנו יודעים מה נדרש לנו בכדי לרכוש את הדירה הרצויה לנו. הרי שמדובר במוצר מדף הזהה בכל הבנקים. מדובר במוצר שקבלתו מבנק אחד אינה עולה על בנק אחר (הכסף הרי נשאר אותו הכסף) והמשמעות היא שעלינו לפעול בדיוק כפי שאנו פועלים בכל תחום אחר ולבצע השוואת מחירים. כן, אתם רוכשים מוצר קופסה ומשווים באתר "זאפ", גם כאן ראוי לבצע השוואת מחירים על ידי ביצוע מכרז ריביות משכנתא בין שמונת הבנקים למשכנתאות ובחירת בנק למשכנתאות שמציע את ההצעה הנמוכה ביותר.

איך מכרז ריביות משכנתא חוסך לכם הרבה כסף!?

מכרז ריביות מאפשר לכם לחסוך כסף בשני אופנים עיקריים:

 1. על ידי כך שהיא מכריחה אתכם לבחור תמהיל משכנתא מותאם לכם.
 2. על ידי כך שיש לכם את מלוא המידע לבחירה נכונה של בנק למשכנתאות.

רוב נוטלי המשכנתאות ניגשים לסניף הבנק בו הם מנהלים את חשבונם ומבקשים הלוואת משכנתא. בצורה זו הם חשופים לאינטרסים של הבנק (בעזרת יועץ המשכנתאות שמתפקד כאיש מכירות..) ולוקחים סיכון גבוהה על סוג ההלוואה ותנאיה מבלי לבחון את האלטרנטיבות שיכולות להיות טובות יותר.

המורכבות בביצוע מכרז משכנתאות:

בכדי לבצע מכרז משכנתאות עלינו לדעת מהו המוצר אותו אנו צריכים. כן, עלינו להבין מה הם סוגי המשכנתאות השונים ואיך כל אחת מהן משפיעה על גובה ההחזר החודשי. כך לדוגמה, לווה יכול לבחור מבין שורה של הלוואות מהסוגים הבאים:

 • משכנתא בריבית קבועה צמודה.
 • משכנתא בריבית קבועה לא צמודה.
 • משכנתא בריבית משתנה צמודה כל 5 שנים.
 • משכנתא בריבית משתנה כל שנה.
 • משכנתא בריבית משתנה כל 5 שנים לא צמודה.
 • משכנתא בריבית פריים.

כאשר לכל בחירה יש משמעות רבה על עלות ההלוואה. יתרה מזאת, במידה ואתם מתייעצים עם יועץ משכנתאות פרטי הרי שאתם תוכלו לבנות תמהיל משכנתא מותאם אישית. כלומר, הלוואה המשלבת יותר מסוג משכנתא אחד וזאת בהתאם למצב השוק ביום נטילת ההלוואה, חיזוי העתיד וכמובן מצבם הכלכלי של הלווים.

רק לאחר שיודעים מהו המוצר אותו אנו דורשים. רק לאחר שאנו מבינים שאת המוצר שנדרש לנו ניתן להשיג במגוון בנקים בתנאים שונים שניתן יהיה לפנות לכל אחת מהבנקים למשכנתאות ולבדוק מי מהם מוכן להעניק את תמהיל המשכנתא המבוקש לנו בתנאים האופטימליים.

קבלת החלטה על משכנתא אידיאלית:

קבלת החלטה ובחירת בנק למשכנתאות תיעשה על פי האינטרסים הכלכליים שלנו ולא אלו של הבנק. כלומר, אנו נבחר בבנק אשר יציע את ההצעה הטובה ביותר בהתאמה מדויקת ככל האפשר לדרישות שלנו ובכל לחסוך עשרות עד מאות אלפי שקלים באופן מידי ואף לאפשר לנו לעבור ולהתנייד בנקודות יציאה במידת הצורך. אך יש לזכור מספר נקודות:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

 • אפיון המוצר – אפיון המוצר ללא עזרה מקצועית של יועץ משכנתאות יכולה להיות מסוכנת עבורכם.
 • היכרות עם המוצר – חשוב מאוד לדעת מה המשמעות של ההצעות השונות לפני שמקבלים החלטות.
 • היכרות עם עצמכם – חשוב מאוד להיות ראליים ואמיתיים עם עצמכם בכדי שתוכלו לעמוד בהחזרים.

אנו ממליצים להתייעץ עם חברים ובני משפחה אשר עוסקים בפיננסים ומבינים טוב יותר מכם את המשמעות של הריביות השונות והצמדה לצד אי הצמדה של הלוואה. במידה ואין לכם אדם שיכול לעזור לכם, מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות ולשלם לו כמה אלפי שקלים בכדי שיחסוך לכם סכומים גדולים בהרבה בטווח הארוך.

רוצים עזרה בביצוע מכרז משכנתאות? השאירו פרטים ונעזור לכם:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan