שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מכירת דירה יד שניה: מדריך מכירת דירה יד שניה במחיר אופטימלי!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

מכירת דירה יד שניה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מכירת דירה יד שניה הנה משימה לא פשוטה בעבור מרבית המוכרים. מכירת דירה יש שניה כוללת פעמים רבות חששות ואמוציות רבות שמגבילות את היכולת שלנו לראות את הדברים בצורה הראויה וכך בעצם אנו פוגעים בעצמנו. ניתן להגיע לידי מכירת דירה יד שניה בהצלחה על ידי כך שפועלים בצורה מסודרת לפי כללים ידועים מראש ואו על ידי קבלת עזרה מאנשי מקצוע. במאמר זה ננסה להבין איך מוכרים דירה יד שניה במחיר אופטימלי ובמהירות הראויה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מכירת דירה יד שניה

מחזיקים בדירה. נדרשים לעבור לדירה מרווחת יותר או לעבור ליישוב אחר, רוצים למכור את הנכס האהוב במחיר שיאפשר לכם לרכוש דירה חלופית ברמה אף טובה יותר? כדאי שתפעלו נכון ותכוונו את מאמצכם לשני היעדים הבאים:

  1. מכירת דירה יד שניה במחיר מקסימלי!
  2. מכירת דירה יד שניה במהירות מקסימלית!

שני יעדים אלו חופפים במידה רבה ולכן יש לשלב אותם יחד. זוהי לא חכמה למכור דירה במהירות רבה אך במחיר נמוך מערכו האופטימלי. עלינו לנסות למכור דירה במהירות רבה אך גם במחיר הנכון ביותר שיאפשר לנו להתקדם שלב נוסף אל עבר היעד הבא בו אנו בוחרים להתגורר. לשם השגת מטרה זו הכנו עבורכם את המדריך הבא:

מדריך מכירת דירה יד שניה

כדי למכור דירה יד שניה במחיר אופטימלי ובמהירות הראויה יהיה עליכם לעבור שלב שלב ולפעול בצורה מסודרת אחר מדריך זה:

  1. הגדרת יעדי מכירה (מחיר, התפשרות, ריהוט ועוד)
  2. הכנת הדירה לקראת מכירה (התאמה, ניקיון, שיפוץ).
  3. קבלת הערכת מחיר דירה (קביעת שווי מקסימום לנכס).
  4. הכנת הדירה להצגה (סידור, סימטריות, ריח ותאורה).
  5. פרסום הדירה למכירה (אפיון קהל יעד, צילום).
  6. הצגת הדירה למכירה לקונים פוטנציאליים.
  7. ניהול משא ומתן על הדירה (לבד או עם אנשי מקצוע).
  8. השלמת המכירה מול עורך דין מקרקעין.

שלבים אלו אמנם נראים מורכבים אך הם בפועל מהלכים הגיוניים וברורים מאליהם שלפעמים שוכחים לבצע. מדובר במהלכים שיאפשרו לכם להציג את הנכס בצורה הטובה ביותר ולהרוויח את הסכום האופטימלי שנדרש לכם בעבורו. כעת נעבור שלב שלב וננסה להבהיר את מהות התהליכים הנדרשים:

הגדרת יעדים במכירת דירה יד שניה

זהו השלב החשוב מכולם! אנו חייבים לדעת מהם היעדים החשובים לנו. לעתים נקבע סכום מינימום שמתחתיו אנו לא מוכרים את הנכס וזאת מאחר ולא נוכל להתקדם לשלב הבא בחיינו, לעתים נקבע שאנו מוכרים את הדירה בלבד ללא הרהיטים וכן הלאה.. כדאי להגדיר מראש מה עומד למכירה ובאיזה מחירים. יעדים אלו ישמשו אותנו לאורך הדרך כולו וישפיעו על האופן בו אנו מקבלים החלטות כך שהן לא ייעשו בצורה אמוציונלית אלא על בסיס חשיבה והגיון. לצורך הגדרת יעדים ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע ומומחים בתחום בכדי להגדיר את היעדים בצורה נכונה יותר.

הכנת דירה יד שניה למכירה

לא כל דירה למכירה תזכה להתעניינות מצד רוכשים. לעתים דירות יד שניה יכולות להיות מוזנחות ולא נוחות. במקרים אלו עלינו להכין את הדירה למכירה על ידי שיפוץ דירה לפני מכירה ואו התאמה של הדירה לצרכים של הלקוחות הפוטנציאליים. לדוגמה, דירה של מבוגרים עם עזרי התניידות לא תתאים לזוג צעיר, דירה בעלת מספר קטן של חדרים לא תתאים למשפחה וכן הלאה… עלינו להשקיע מעט בכדי להביא את הדירה יד שניה לרמה בסיסית כך שהיא תהיה שווה בין יתר הדירות המוצעות בשוק הדיור המקומי כך שתזכו להתעניינות מצד הרוכשים.

בדיקת שווי דירה יש שניה למכירה

אחרי שהיעדים שלנו ברורים והדירה עברה הכנה מסוימת בכדי להתיישר עם יתר השוק, ניתן יהיה לבחון את שוויה העדכני של הדירה וזאת בהתאם לעסקאות דומות שנעשו בטווח הזמן שקדם למועד מכירת הנכס שלכם. ישנם דרכים רבות לקבל הערכת שווי דירה, ניתן לפנות לשמאי מקרקעין, מתווך דירות ואו אף לקבוע את המחיר הראוי בעצמכם. אך, כדי להרוויח את המחיר האופטימלי עבור הנכס עלינו להשקיע מעט כסף על ידי הזמנת איש מקצוע שיוכל להגיד לנו מה הערך של הנכס וזאת ביחס לערך המוחשי של הנכס, הערך הכלכלי בעבור משקיע וכמובן הערך הממוצע בעיני הרוכשים האחרים בסביבת הנכס.

הכנת דירה למכירה להצגה

דירה אינה מוכנה באופן מידי להצגה. דירה יכולה להיות במצב פיזי טוב ובמיקום מצוין אך זאת לא נוכל לראות מבעד לתמונות. עלינו להכין את הדירה להצגה. כלומר, לדאוג למראה נקי וסימטרי, למראה חדש ואופטימלי בעבור הלקוחות שלנו שאמנם רוכשים דירה יד שניה אך רוצים להרגיש כאילו הם רוכשים דירה יד ראשונה. כדי שהדירה תהיה מוכנה לתצוגה וצילום יש להוסיף תאורה ולאוורר את הנכס כך שניתן יהיה ליהנות מכל יתרונות הדירה גם מבעד לתמונות ואו בביקור בנכס.

פרסום דירה יד שניה בלוחות השונים

זוהי המשימה החשובה מכולן. בשלב זה כל ההכנות שביצענו באים לידי ביטוי בחמישה תמונות ובכמה עשרות שורות טקסט בה אנו יכולים לספר לקהל הקונים שהגדרנו, למה הם חייבים לבוא ולבקר דווקא בנכס שלכם. לאחר שהכנתם את הדירה, התמונות יצאו מרשימות ויציגו דירה מרווחת, מוארת, רחבת ידיים ובעיקר מתאימה לצרכים של הרוכשים הפוטנציאליים. כך יחד עם טקסט מדויק ניתן לגרום למספר רב של רוכשים לקפוץ לביקור בתקווה שאחד מהם ימצא את הדירה כמתאימה בעבורו ויתקדם הלאה לעסקה בפועל.

הצגת דירה למכירה לקונים פוטנציאליים

כאשר יש לנו פניות מתאימות של רוכשים פוטנציאליים ראוי לתאם עמם ביקור בנכס בהתאם לשעה האופטימלית ברמת הדירה. כך לדוגמה, נבקש מאנשים לבוא בזמן בו יש שקט ונראות מושלמת לנכס. בהצגת הדירה עלינו לעבור בכל חדרי הבית תוך ציון כל היתרונות הבולטים בנכס כולל התייחסות למיקום, נוף, שירותים קהילתיים, מוסדות חינוך ושלל יתרונות נוספות שיעפילו על כל מגרעות שימצאו בדירה. ככל שהדירה תהיה נקיה, מוארת, מסודרת ומריחה טוב כך הסבירות להתקדם שלב נוסף גדלה ורבים יותר יכולים לדמיין את הדירה שלכם כביתם הבא.

ניהול משא ומתן מול הרוכשים

זוכרים את היעדים שהגדרנו בשלב הראשון. אתם הרי צריכים לקבל סכום מסוים בכדי לרכוש את הדירה הבאה, ולכן יש לקבוע מחיר הגבוהה רק במעט מהיעד שקבעתם ואו לשלב את הריהוט (במידה ויש להם ערך) במשא ומתן מול הרוכשים. בסופו של דבר בכל עסקה מתנהל משא ומתן וכל צד רוצה להרגיש כאילו הוא, הוא. זה שיצא נשכר. ולכן, עליכם להשאיר מקום לוויתור קל מצידכם וכך בעצם תוכלו להשאיר אחריכם ריהוט שאינם רוצים בו אך שווה ערך לרוכשים ואו להפחית במחיר הדירה עד ליעד שקבעתם לעצמכם כמחיר סופי וידוע מראש.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

העברת האחריות לידיו של עורך דין

הגעתם להסכמות במהלך המשא ומתן? מזל טוב! כעת תפקידכם מסתיים. עליכם לפנות את מקומכם לעורך דין שיגן עליכם ויכין חוזה מכר דירה שישמש את הצדדים יחדיו לתמצת את העסקה ולבצע את המכירה בפועל. עו"ד מקרקעין ידע לקחת אתכם בבטחה אל עבר עסקה מוצלחת בסופו של דבר ולהביא אתכם לידי מכירה במחיר הרצוי על ידכם.

שלבים אלו ניתנו על קצה המזלג מאחר וניתן לפרט על כל שלב ושלב ולגעת בפרטים הקטנים ביותר אך לשם כך יהיה עליכם לקרוא מאמרים נוספים באתר זה או להתייעץ עם איש מקצוע שייתן לכם ממרצו ומניסיונו האישי במכירת נכסים הדומים לשלכם..

צריכים ליווי מקצועי במכירת דירה יד שניה? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק