מימון חוץ בנקאי לנדל"ן: איך ניתן לקבל מימון חוץ בנקאי לעסקאות נדל"ן?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

מימון חוץ בנקאי לנדל"ן - רגל בדלת לדירה
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בשנים האחרונות, עוד ועוד זוגות צעירים ומשפחות בתחילת דרכן רואות איך חלום הדירה הולך ומתרחק. קצב עליית מחירי הדירות בישראל כה גבוה שכיום רבים מאמינים שגם במידה ויחסכו כסף, הם עדיין לא יגיעו לדירה בבעלותם. לכן, יש רבים שמחפשים דרכים יצירתיות להשלמת הון לטובת עסקאות נדל"ן כאשר קבלת מימון חוץ בנקאי הנו אחד החשובים שבהם.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

מימון חוץ בנקאי

מימון חוץ בנקאי הנו הון שניתן לקבל ממגוון רחב של גופים פרטיים שאינם תחת פיקוח בנק ישראל. בין הגופים שמציעים כיום מימון חוץ בנקאי, ניתן למצוא חברות ביטוח, חברות אשראי, גופי מימון פרטיים ועוד. גופים אלו פונים לאותם האנשים שנדרשים לכסף אך אינם יכולים לקבלו במערכת המוסדית מאחר ויש תקנות שמונעות מהבנקים להעניק מימון שנמצא ברף סיכון גבוה.

הגופים שמציעים מימון חוץ בנקאי אינם עושים זאת מתוך טוב לב. אלא, מתוך אינטרסים כלכליים גרידא. כאשר אנו ניגשים לקחת הלוואה חוץ בנקאית, הרי שהגופים הללו יודעים עלינו כמה עובדות:

  1. יש לנו בעיה / רצון עז להשגת ממון.
  2. המערכת הבנקאית אינה מוכנה להעניק לנו את הנדרש.
  3. ביכולתם לגבות מאיתנו ריביות מנופחות למדי.

למרות האמור, גם במערכת החוץ בנקאית יש קווים אדומים. כלומר, חלק ממבקשי המימון נתקלים בסירוב גם במערכת מימונית זו.

מימון חוץ בנקאי לנדל"ן

כאשר אנו נדרשים למימון חוץ בנקאי לטובת רכישת נכסי נדל"ן, הדברים הופכים למעט פחות מורכבים. זאת, משום שניתן להעמיד לטובת הגוף המלווה ביטחונות ראויים שישקיטו חששות ויאפשרו לכם לקבל את המימון הרצוי. על אף שקבלת מימון חוץ בנקאי לנדל"ן פשוט יותר, יש לדעת איך לגשת לעניין ואיך ניתן להוזיל עלויות לרמות תקניות הקרובות במאפייניהם לאלו בבנקים הרגילים..

איך מכינים את הקרקע לקבלת מימון?

גופים פרטיים אינם נדרשים לעמוד בסטנדרטים הגבוהים של בנק ישראל. דבר שמאפשר להם להעניק לכם הלוואה גם במידה והבנק מסרב לכך. עובדה זו אינה מבטלת את הצורך שלכם להוכיח לגוף המלווה שאכן אתם ראויים לקבל הלוואה בתנאים סבירים. כדי שתזכו לקבל מימון חוץ בנקאי, יהיה עליכם להוכיח את הנושאים הבאים:

  1. יציבות כלכלית – יש לכם הכנסה קבועה ובטוחה לטווח הארוך.
  2. התנהלות נכונה – אתם מתנהלים כלכלית בצורה מסודרת ואחראית.
  3. ביטחונות ראויים – ביכולתכם להעמיד בטוחות כנגד המימון הנדרש.

לא מעט אנשים חוו תקופה קשה בחייהם. תקופה זו הביאה לידי רישום BDI שלילי דבר שמונע מהבנקים להעניק מימון. אחרים, עוסקים במקצועות שאינם יציבים כעצמאים ולמרות הכנסתם הגבוהה בבנקים לא רוצים להעניק להם מימון. כמובן שיש אינספור סיבות נוספות לקבלת סירוב מהבנק, אנו צריכים להוכיח לגורם החוץ בנקאי שסיבה זו מאחורינו ושהיום אנו מתנהלים נכון ושנצליח להתמודד עם החזרי המימון גם בעתיד.

הגורמים החוץ בנקאיים לא צפויים לסמוך עליכם, בכדי להשלים את המלאכה, במקרים רבים יש צורך במהלך משכון נכס לטובת הלוואה:

יהיה עליכם להעמיד את הנכס הנרכש לטובת הגורם המלווה ואו במידה ואין לכם אפשרות לעשות זאת, יהיה עליכם לבקש מההורים ואו מבני משפחה אחרים להעמיד את הנכס שבבעלותם כערבות למימון החוץ בנקאי שאתם צפויים לקבל. זה אמנם לא נעים אך במידה ואנו בטוחים ביכולתנו לעמוד בהחזרים הרי שמדובר במצב לא כל כך נורא..

מה גובה המימון שניקח לעסקאות נדל"ן?

במידה ושכנענו את הגורם שצפוי להעניק מימון בכך שניתן לסמוך עלינו, יהיה עלינו לבחון את גובה סכום ההלוואה כנגד שני פרמטרים עיקריים:

  1. גובה הסכום שנדרש לנו (כהשלמה או כמקור יחידי).
  2. גובה הריבית וסוג פריסת ההחזרים על פני השנים.

ככל שהסכום גדול יותר, ככל שפריסת ההחזרים רחבה יותר, כך הריבית צפויה להיות גבוהה ויקרה יותר. לכן, לפני שאנו פונים לחברות הביטוח והאשראי בניסיון לקבל מימון חוץ בנקאי לנדל"ן, עלינו לבחון כל חלופה אחרת שתאפשר לנו לקבל מימון בתנאים נוחים יותר. לעתים, ניתן לקבל סכום נמוך יחסית לטובת הון עצמי למשכנתא ולאחר מכן לפנות לאחת משמונה בנקים למשכנתאות שפועלים בישראל בכדי לקבל את יתרת הסכום הנדרש לדירה מהמערכת הבנקאית בתנאים טובים בהרבה.

איך חוסכים כסף בנטילת מימון חוץ בנקאי?

רוב הציבור עוסק בחיי היום יום ואינו מבין דבר וחצי דבר בכלכלה. אלו שמבינים מעט בכלכלה, אינם בהכרח מבינים מימון כנדרש. זו בעיה חמורה שגוררת לא אחת עלויות גבוהות ומיותרות שניתן היה לחסוך במידה והצגנו נתונים אחרת, במידה והתמקחנו על הפרמטרים החשובים באמת, במידה ובחרנו בשיטת החזר שמתאימה למצב השוק הצפוי בחיי ההלוואה.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

במידה ואתם נדרשים לקבלת מימון חוץ בנקאי לנדל"ן ואו לכל סיבה אחרת, מומלץ בחום לפנות לכלכלן שעוסק בייעוץ משכנתאות. על היועץ להיות מומחה לא רק במערכת המוסדית אלא אף להתמחות בהכנת תיקים והשגת מימון אטרקטיבי במערכת החוץ בנקאית. כאשר איש מקצוע מנהל עבורכם את הבקשה, ביכולתו להציג אתכם באור חיובי ולבנות לכם תמהיל החזרים מותאם למידות שלכם. בכך, הוא מבטיח שני הישגים:

  1. שאכן תצליחו לעמוד בהחזרים בכבוד.
  2. שגובה הריבית תהיה הנמוכה ביותר שניתן לקבל.
לסיכום,

יש לכם סיבה מספיק טובה לדרישת המימון? הבנקים לא מוכנים להעניק לכם את המימון? אין מנוס מפניה למערכת החוץ בנקאית. כעת עליכם להתנהל נכון בניסיון להשיג את ההון הנדרש בתנאים הקרובים ביותר לאלו בבנקים הרגילים. לשם כך, מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם: