שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Scattered clouds
21/09/2021 17:26
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

מיליון שקל להשקעה: איך להשקיע מיליון שקל בלי להסתכן יותר מידי?

נושאים מרכזיים

מיליון שקל להשקעה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

פונים אלינו משקיעים רבים בשאלה, מה עושים עם מיליון שקל להשקעה? או אם לחדד את השאלה, מה הדרך הטובה ביותר להשקיע מיליון שקל מבלי לקחת סיכון גבוהה מידי.. משקיעים אלו עשו את הצעד החשוב מכולן בכך שהבינו שכדאי להתייעץ עם כל בעל ידע במקרקעין טרם יוצאים לדרך להשקיע בענף מורכב ואף מסוכן לעתים. במאמר זה אנו ננסה לענות בצורה רוחבית על שאלה זו אך אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת תשואה מותאמת אישית לצרכים שלכם..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מה עושים עם מיליון שקל להשקעה?

יש מגוון מקורות מהן ניתן להשיג מיליון שקל להשקעה. בעוד בסכומים קטנים להשקעה, למקור הכסף יש משמעות שולית. בהשקעה של מיליון שקל ומעלה, אנו חייבים לדעת מהיכן הכסף ואיך הוא הושג וזאת בכדי להבין טוב יותר את מצבו של המשקיע:

  • האם הכסף להשקעה התקבל בירושה?
  • האם הכסף להשקעה התקבל מעסקים?
  • האם הכסף להשקעה התקבל כחיסכון?

נתקלנו במקרים בהם כל שלושת התשובות היו חיוביות. כלומר, הכסף להשקעה הושג ממקורות שונים במקביל.

לאחר שביררנו את מקור המיליון שקל להשקעה, נבחן את מידת הסיכון אליו ביכולתנו להיחשף בהשקעה:

  • האם ניתן לקיים משק בית גם ללא הכסף להשקעה?
  • האם ניתן להיכנס להשקעות ארוכות טווח עם הכסף?
  • האם ניתן להתמודד רגשית עם הפסדים זמניים?

שאלות אלו מהוות את הבסיס להערכת אפיק השקעה מתאים. לאחר שענינו על סדרת השאלות מעלה, ביכולתנו להבין האם לפנות לשוק ההון או לשוק הנדל"ן?, האם למנף את ההון ואו נכסים אחרים שנמצאים בבעלותנו? ולבסוף ביכולתנו לבחור את האפיק המושלם עבורכם.

איך להשקיע מיליון שקל בלי להסתכן יותר מידי?

בכותרת מאמר זה שאלנו איך משקיעים מיליון שקל בלי להסתכן יותר מידי. כלומר, אנו רוצים לבחון השקעות שנחשבות סולידיות / בטוחות ולא כל השקעה אפשרית. לכן, לאחר שנזהה אפיק השקעות בטוח ננסה לאתר בתוכו את אותן אפשרויות בהן הרווחיות גבוהה יותר אך עדיין תוך הסתכנות סבירה בלבד:

אפיק השקעה:

זהו השלב בו אנו דוחפים אתכם בכוח אל עבר השקעות נדל"ן מאחר והן נחשבות כאפיק בטוח בהרבה אל מול שוק ההון. שוק הנדל"ן נוטה להתנהג לפי מגמות שנמשכות זמן רב כאשר במידה ונכנסים להשקעה ארוכת טווח הסיכון הולך וקטן עם זמן. זאת מאחר וערך נכסי מקרקעין משביחים ראלית עם השנים ובמקביל מייצרים תשואה תזרימית עמה ניתן להשקיע באפיקים מסוכנים יותר ואו לנצל לצורך קבלת מימון נוסף להשקעה הקיימת ואו השקעה נוספת.

בחירת השקעה:

זוכרים את השאלות מעלה?, זוכרים את ההקדמה הארוכה כל כך למאמר? כעת הן צפויות לבוא לידי ביטוי מאחר וכל משקיע יתנהג אחרת בהתאם למענה על השאלות מעלה. להלן דוגמה לסוגי משקיעים:

משקיע שנדרש לכסף כדי להתקיים:

מדובר במשקיע שאסף שקל לשקל בחיסכון ואו לחלופין משקיע שקיבל כסף בירושה אך אינו מחזיק בנכס בבעלות ישירה. משקיע מסוג זה אינו יכול להרשות לעצמו לקחת סיכונים מיותרים ולכן מגוון אפשרויות ההשקעה בנדל"ן אינם בהכרח פתוחים בפניו.

משקיע מסוג זה צריך לבחור באפיק השקעה סולידי במיוחד. לכן ההשקעה המומלצת הנה קניית דירה להשקעה. דירה אשר תיצור תשואה שוטפת שתממן שכירות ואו החזרי מימון ומצד שני בטווח הארוך תשביח ותהיה שווה הרבה יותר כסף. השקעה זו מבטיחה תשואה מוגבלת אך מאחר ומדובר במוצר הכרח עבור השוכרים, סיכויי ההפסד באפיק השקעה זה נמוכים במיוחד.

משקיע שאינו נדרש לכסף כדי להתקיים:

מדובר במשקיע שחי טוב מהכנסתו, משקיע שמתגורר בבית בבעלות ומיציבות גבוהה בחיי היום יום ללא תלות בתשואה מההשקעה בטווח הקצר והבינוני. משקיע מסוג זה יכול להרשות לעצמו חשיפה משמעותית יותר לסיכונים מגוונים. לפיכך, מגוון רחב של אפיקי השקעה פתוחים בפניו:

כאשר יש לנו מיליון שקל להשקעה, כאשר אין לנו צורך בהון זה בכדי להתקיים, הרי שביכולתנו למנף את ההון הקיים על ידי נטילת משכנתא ובעצם הכפלת ערך הכסף והגעה לרף גבוהה יותר בו אנו יכולים להיכנס לנדל"ן מניב ולעסקאות בעלות פוטנציאל רווח גבוהה בהרבה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אז מה עושים בפועל עם מיליון שקל להשקעה?

הצגנו מעלה אפשרויות כלליות להשקעה. לא נכנסו לפרטים הקטנים מאחר וכל משקיע פועל תחת כללים אחרים ובסכומים שונים. למרות האמור יש מסלול שמומלץ לעבור בו בהשקעות בסדר גודל של מיליון שקל:

בניית תמהיל השקעה – בניית תיק השקעה

כמשקיעים, עלינו לנסות להשיג תשואה אופטימלית בסיכון נמוך ככל האפשר. כאשר יש לנו מיליון שקל להשקעה, ביכולתנו לפנות למגוון רחב של אפיקים עם כל הכסף ואו רק עם חלקו. אנו ממליצים לחלק את הכסף שעומד לרשותנו לחלקים ולבנות תמהיל השקעה שכולל היחשפות להשקעות בעלות סיכון נמוך כנדל"ן למגורים לצד היחשפות להשקעות בעלי סיכון בינוני וגבוהה כדוגמת רכישת קרקעות ואו השקעות נדל"ן בחו"ל..

כדי לבנות תמהיל השקעה אופטימלי בו אנו זוכים לתשואה מקסימלית תוך סיכון מופחת:

  • עלינו להתייחס לא רק להון שברשותנו אלא לשאלות שהצגנו בראשית הכתבה.
  • עלינו לבחון אי אילו השקעות יש למשקיע בשוק ההון.
  • עלינו לבחון את אישיותו של המשקיע.

על פי בחינות אלו, ניתן לבנות תיק השקעות נדל"ן שמותאם אישית למידותיו של המשקיע ובכך להביא לתוצאות הטובות ביותר בתוך מרחב הפעילות הלגיטימי שמתאפשר על ידי המשקיע. מאחר וכדי לבנות תמהיל השקעה, יש צורך בידע מקדים ובהיכרות עם מבחר אפיקי ההשקעה, מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן בעניין זה ולבקש שיבנה עבורכם את התיק הטוב ביותר. רוצים לבחון מה הכי נכון עבורכם? התייעצו עמנו:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan