שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מחירי הדירות יעלו עד לנקודת השבר בעוד כ5-6 שנים!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

מחירי הדירות יעלו

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מחירי הדירות יעלו וזאת למרות מאמצי הממשלה לקרר במעט את שוק הנדל"ן על ידי העלאת מס הרכישה והגדלת היצע הדירות שמיועדות דווקא לזוגות צעירים ומחוסרי דיור. יש רבים שרוצים ומקווים בכל ליבם שנראה ירידה במחירי הדירות בישראל אך קשה לראות איך דבר כזה מתרחש בשנים הקרובות ובמידה ואכן נראה ירידת מחירים זו תהיה ירידה זמנית כהכנה לעלייה נוספת או לחלופין ירידה מתונה מאוד שאינה משנה את התמונה באופן משמעותי עבור הצעירים המחפשים תקווה להיאחז בה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מחירי הדירות יעלו לא בגלל העובדה שרבים צופים כישלון למחיר למשתכן ופרויקטים נוספים שמקודמים על חשבון מאפייני שוק הנדל"ן הקיים אלא בגלל אופי התושבים במדינת ישראל ובגלל מהות החיים כיהודים בארץ בה אנו בעלי הבית ואוייבנו לא יכולים לנו. כן, הדרישה לחיים במדינת ישראל נובעים מרצון עז להישאר במקום בו אנו אהובים ורצויים, במקום בו השפה המדוברת היא עברית, במקום בו ניתן לכעוס ולהביע תסכול בלא משים לב וללא מחשבה על ההשלכות.. זו מדינתנו!

אז יש ביקוש קשיח של עשרות אלפי זוגות שנשאים בכל שנה ועוזבים את בית ההורים לטובת עתיד משלהם אך עושים זאת בתחומי המדינה על ברכיה הם גדלו. ביקוש זה מקבל תמיכה חזקה מאלפי עולים מצרפת ומארצות הברית שמבינים שלהתגורר בימים אלו בישראל אמנם יכול להיות מסוכן אך בהחלט לא מסוכן מידי וכאשר הם מגיעים ארצה עם מטבע זר ובסכומים ניכרים ביכולתם לרכוש נכסים שבני המקום כלל לא יכולים להכניס כאופציה למגורים.

כתוצאה מביקוש ער ושוק מלא ברוכשים בעלי דירות וקבלנים מרגישים בנוח להמתין מעט יותר עד לבואו של הקונה שיעמוד במחיר המבוקש ובמידה ולא יבוא קונה הם יחכו שנה במהלכו ישכירו את הנכס ויגרפו עליית ערך הדירה לצד רווחי השכרת דירה שבמקרים רבים אף פטורים ממס כך שהדרך אינה רצה להם.

זה נכון, מחירי הדירות יעלות עוד ועוד עד לנקודת השבר שאינה מתבססת כלל על מחירי הדירות אלא על הדור הצעיר שגודל בישראל ובעולם כולו, דור השואב את הידע מהאינטרנט וביכולתו לעבוד בכל מקום ובכל זמן שיחפוץ בכך, דור שרואה בלימודים אקדמיים, במסורת, בערכים שהונחלו שנים רבות כמטרד המפריע להם בהגשמת חלום אישי המתקיים במימד הווירטואלי ואין לו כל השפעה על המציאות.

נקודת השבר תתרחש כאשר ילדים צעירים שדבוקים למסכים קטנים וגדולים יחליטו שכדי לעשות שימוש במסך ולהתפרנס טוב אין סיבה עוד להתגורר במרכז תל אביב ויתרה מזאת אין סיבה להתגורר במדינת ישראל. דור שלם גודל ומתפתח ללא תלות במיקום. אין עוד משמעות למקום המגורים בכל הקשר של קריירה. כלומר, הידע של הדור החדש זהה ברוב העולם וניתן להחליף עובדים בישראל בכאלו שבחו"ל או לחלופין פשוט לוותר על עובדים מקומיים ולשכור שירותי עבודה מחברה במיקום אחר בעולם.

הגלובליזציה תשבור את הקביעה החד משמעית של מאות השנים שבנדל"ן כל מה שחשוב זה מיקום-מיקום-מיקום! כאשר ילדים של הדור הנוכחי יגדלו במעט נרגיש את המשמעות של ניטרליות, חוסר אכפתיות, ניתוק ואגואיזם כפי שלא הרגשנו בחיים. נבין שכל המשמעויות עליהם אנו בונים תורות שלמים במחקר ובעשייה אינם ברי השוואה למימד הוירטואלי בו ניתן להגשים חלום ברגע, לעבוד ולקבל תמורה מידית ולהנות ממנה במקום.

לא ניתן להעריך מתי בדיוק נתחיל להרגיש את השינוי אך ניתן להעריך שבעוד כ5-6 שנים נראה כבר את תחילתו של השינוי. נראה יותר ויותר צעירים שיעדיפו את האפשרות הקלה ולעבור למדינה אחרת או לחלופין צעירים רבים ישארו בבית הוריהם מאחר וכל מה שחשוב באמת זהו מה שמתרחש במרחבי האינטרנט האינסופיים ולא במציאות וכאשר דברים אלו יקרו אנו נתחיל לראות את מגמת הירידה בביקוש וניתן יהיה לומר בזהירות שמחירי הדירות יירדו.

תופעה זו יכולה וצריכה להתרחש בכל העולם. אין עוד משמעות למרכזי הערים ולבית ההורים בהכרח ובמקומה יש משמעות לנוחות אישית וחוויות אותן אנו נחווה יותר ויותר לבד. אז איך זה יראה?:

כבר כיום ניתן להבין שבטווח זמן של כעשור יהיו מכוניות שנוסעות בעצמם ויהיו במכוניות אלו מאין משרדים בהם ניתן להמשיך ולעבוד / לשחק גם בדרך לפגישה במרכז הארץ (נדיר! הרי כל הפגישות נעשות בסקייפ לא?) וכאשר יידרש משלוח מהיר של מסמכים כלשהן או אוכל יגיע לבינתנו רחפן ויבטל את הסיבה לעזיבת הבית. בעצם, לא נדרש לצאת יתר על המידה מאזור הנוחות שלנו כדי להתקיים בכבוד וזאת מאחר ובעשור הקרוב מדפסות תל מימד צפויות להשתלט על תחומים רבים וידפיסו עבורינו כמעט כל דבר שנחפוץ בו.

אז בקצרה אלו השינויים שישפיעו על הנדל"ן. לא, לא דחיפה מצד הממשלה וניסיון להתערב בשוק חופשי רק ייקרו את מחירי הדירות בטווח הבינוני אך השינוי במחירי הדירות יבוא רק כאשר יהיה שינוי בסדר העדיפויות וזאת כאמור נראה כבר בשנים הקרובות (לא כולם יראו בשינוי לטובה) והמשמעות היא שההרגל לבית עשוי יסודות ואבן יהפוך למגרעה על פני בתים ניידים או מינימליזם שיאפשר נוחות מקסימלית וזו תהיה סופה של תקופת האבן של ימינו שתוביל אותנו הישר לתקופת הוירטואל החדשה.

התבלבלתם הנה סיכום דברים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מחירי הדירות יעלו – מה הגורמים הרלוונטיים?

 • עלויות הקרקע באזורים בהם יש ביקוש גבוהה נגרמים כתוצאה מ:
  • קרבה לעבודה – נוכל לעבוד מהבית.
  • קרבה לעסקים ולבילוי – הבילוי יחידני ומהבית / משלוח עד לבית.
  • קרבה למשפחה – נוכל לראות את המשפחה מכל מקום.
  • חיבור למדינה – הולך ומתערער / נפגע ונפגם.
  • תחבורה ציבורית – לא יהיו פקקים / לא נדרש לצאת מהבית
 • תשומות הבנייה ורווחי הקבלנים לצד מיסוי מקרקעין אף הם יושפעו:
  • מדפסות תלת מימד יחתכו את עלות הקבלנים.
  • מיסוי מקרקעין נמוך בפריפריה הרחוקה או כלל לא בחו"ל.
  • חומרים מתקדמים שיעלו פחות כסף.

כל האמור, על סמך הקיים ותחזיות של חברות כדוגמת IBM. וMIcrosoft לצד חברות טכנולוגיה נוספות. ישנם פתרונות נוספים שאינם ידועים לנו ועוד לא באו לידי ביטוי בשוק הטכנולוגיה אך בטוחני שמובטח לנו עשור מעניין. עשור בו הטכנולוגיה יוצאת מן המסכים ועוברת לחיי היום יום של כולנו ומשפיע גם על ענפים מקובעים כדוגמת השקעות נדל"ן.

להלן סרטונים מרתקים בנושא:

https://youtu.be/w0w4tsl_sNs

https://youtu.be/GpJ36KzHJG4

http://dai.ly/x2aoe8l

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק