שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מחירי דירות בישראל: עלייה של 5.8% במחירי דירות בשנה החולפת.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

מחירי דירות בישראל - בעלייה מתמדת

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

חברת נדל"ן בריטית (knight frank) המבצעת דירוג עליית מחירי דירות בישראל ובעולם מוציא זה עתה את הדוח השנתי בה מדורגים המדינות לפי הזינוק במחירי הדירות. מחירי דירות בישראל עלו בסך של 5.8% דבר שממקם אותה במיקום ה18 מבין המדינות שנמדדו. למרות שהדבר נראה כעלייה משמעותית מדובר בעליית מחירים מתונה ביחס למדינות אחרות בהם עליית מחירי הדירות הורגשה בצורה קיצונית.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

ממוצע עליית המחירים נכון לרבעון השלישי של שנת 2015 המתבסס על 55 מדינות ברחבי העולם עומד על 2.7%. כלומר, נמוך בחצי מעליית מחירי הדירות בישראל. בראש הרשימה מככבת טורקיה עם 18.9% עליית מחירי דירות! כתוצאה ממשקיעים חיצוניים והיצע דירות שהולך ואוזל מאחר ולא בונים מספיק ביחס לגידול באוכלוסייה. לאחר טורקיה עומדות ברשימה הונג קונג עם עלייה של 16.7% המדינות ניוזילנד 12.6% ושוודיה 11.1%.

לצפייה בדו"ח המלא לחץ כאן

נראה כי אירופה מעט מבלבלת, בעוד יש מדינות בהם עליית המחירים חדה אחרות סופגות מכה ומחירי דירות אף ירדו. כך ניתן לראות את איטליה וצרפת עם ירידת מחירי דירות ב 3-3.2% בהתאמה ואוקראינה שספגה ירידת מחיקים חדה של 14.8% כתוצאה ישירה מהמחלוקת המדממת עם שכנתה רוסיה.

אחת הנקודות המעניינות ביותר בדו"ח זה מתייחסת לעליית מחירי הדירות בארצות הברית 4.9% שם נכון לעכשיו הריבית אפסית דבר שמגביר את הביקוש לדירות. אך כולם תוהים אילו השפעות יהיו כאשר הבנק הפדרלי יחליט להעלות את שיעורי הריבית בחודש זה – ההשפעות צפויות להיות לא רק על השוק האמריקאי אלא על שווקים בכל רחבי העולם. ולמרות זאת ניתן לראות שעליית מחירי הדירות בארצות הברית היא במגמת עלייה בצורה הפוכה לזו של מחפשי האבטלה דבר שיכול לבשר טובות.

חשוב לזכור שעליית המחירים בעולם מושפעת מהתעסוקה, מהביטחון ומצרכים נוספים בעוד מחירי הדירות בישראל נקבעים בעיקר בהתאם לרמת ההיצע שיענה על הביקוש האדיר למאות אלפי ישראלים שאינם יכולים ואינם רוצים לעבור למדינה אחרת וכבולים למקומות העבודה במרכז הארץ דבר שמשפיע דרמטית על מחירי הדירות לאורך השנים.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק