שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מה לבדוק כאשר קונים דירה חדשה? – 5 נקודות!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

מה לבדוק כאשר קונים דירה חדשה? - 5 נקודות!

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מה לבדוק בקניית דירה חדשה?! אם אתם עומדים לרכוש דירה חדשה בקרוב, הגעתם אל המקום הנכון. רכישה של דירה הינה רכישה הכוללת הוצאה כספית גדולה והשקעה עצומה, ולכן חשוב שתהיו בטוחים בכך שאתם מבצעים בחירה נכונה ושתוכלו ליהנות מהדירה החדשה שלכם כמה שיותר.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מה לבדוק בקניית דירה חדשה?

אז מה הכי חשוב לבדוק? הכנו עבורכם רשימה קצרה ופשוטה להבנה:

מה לבדוק: הסביבה בה נמצא הבניין

נתון מרכזי שחשוב לבחון לפני בחירה של דירה חדשה הינו הסביבה בה נמצא הבניין. גם אם מדובר בבניין חדש ואיכותי ובעל דירות מרשימות ומעוצבות, הדבר לא יתרום לאיכות החיים שלכם אם הוא נמצא בסביבה מרוחקת מכל מה שאתם זקוקים לו או בסביבה שאינה מעודדת איכות חיים ברמה שהבניין מנסה ליצור.

לכן, לפני הבחירה של הדירה החדשה, חשוב לבחון את המוסדות החינוכיים באזור (אם יש לכם ילדים, או שאתם מתעתדים להרחיב את המשפחה), פארקים ומתקני שעשועים לילדים, מרכזים קהילתיים שונים, שירותים ציבוריים כמו סניף דואר, בנק, מכולת או סופר מרקט ועוד. כך, תוכלו להיות בטוחים כי אתם בוחרים בדירה הנמצאת בקרבת השירותים השונים להם אתם זקוקים לשם הצרכים היומיומיים שלכם, דבר שיתרום לאיכות החיים שלכם במקום ושיקל עליכם באופן משמעותי את ההתנהלות היומיומית.

מה לבדוק: האוכלוסייה בבניין

כמה פעמים שמעתם על אנשים שרכשו דירה חדשה בהתרגשות רבה, אך זמן קצר לאחר המעבר גילו כי השכנים בבניין כלל אינם מתאימים לסגנון החיים שלהם ומפריעים באופן משמעותי למגורים שלהם במקום? סיפורים כאלו ניתן לשמוע חדשות לבקרים. לכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם רוכשים דירה בבניין איכותי עם אוכלוסייה טובה שיהיה לכם נעים לגור בסביבתה, בדקו את הנתון הזה לפני הרכישה.

תוכלו להגיע לסיבוב בבניין, במהלכו תפגשו את הדיירים השונים, ואם מדובר בבניין חדש לחלוטין – נסו לבקש מהקבלן מידע על פרופיל הדיירים במקום או לפחות לקבל ממנו מידע על חלק מהדיירים שרכשו ממנו דירות באותו בניין.

מה לבדוק: אחזקת הבניין

כשבוחרים דירה חדשה בבניין, חשוב מאוד לבחון את נושא האחזקה של הבניין. אל תסמכו על תורנות בין שכנים או על אחזקה על ידי חובבנים בתחום. עדיף לכם לשלם מעט יותר על דמי ועד הבית ובלבד שהבניין יתוחזק באופן הטוב ביותר ועל ידי בעלי מקצוע מומחים בתחום.

הנושאים העיקריים אשר אליהם נוגעת אחזקת הבניין הם:

  • המעליות – חשוב מאוד לבחור חברת מעליות מקצועית ואיכותית, אשר תבצע את עבודות התחזוקה הקבועות ותיענה לקריאות דחופות במקרה הצורך. חברה מקצועית כדוגמת חברת ברלינר מעליות תאפשר לכם להיות בטוחים בכך שהמעלית תקינה ונבדקת על פי כל הכללים הנדרשים, כך שאתם יכולים לעשות בה שימוש ללא כל בעיה.
  • תיקונים נדרשים – חשוב לוודא כי אחזקת הבניין מבוצעת על ידי חברה שכוללת במחיר האחזקה גם תיקונים קלים כמו תיקוני צבע, מרצפת שנשברה וכדומה. כך תוכלו להיות בטוחים כי לא יקרה מצב בו בכל כמה ימים תצטרכו להתחלק עם שאר הדיירים בתשלום נוסף לתיקון כזה או אחר.
  • ניקיון – לרוב, חברות אחזקת בניינים מעניקות גם שירותי ניקיון. בין אם הבניין שלכם קטן או גדול, כדאי לבחור בשירותי ניקיון מקצועיים ולא לנסות להתחלק עם הדיירים בניקיון הבניין כי תמיד יכולות להתעורר בעיות בנוגע לחלוקה הזו, ואף פעם אי אפשר להיות בטוחים כי כל השכנים באמת יבצעו את הניקיון כאשר יגיע התור שלהם לשאת בנטל.
  • הכניסה והחצר המשותפת – חשוב גם לוודא כי חברת האחזקה מבצעת עבודות תחזוקה גם לכניסה לבניין ולחצר המשותפת על מנת שהבניין תמיד יראה מסודר ומרשים, ושיהיה לכם הרבה יותר נעים להתגורר בו.
מה לבדוק: חניה פרטית וציבורית

לעיתים רבות, בעת רכישת דירה הרוכשים בודקים רק כי הם מקבלים חניה פרטית, ואינם בודקים מה הדין לגבי מקומות חניה נוספים. חשבו מה יקרה אם תתגוררו בבניין אשר בכל האזור הסובב אותו, החניות פרטיות בלבד וכמעט ואין חניות ציבוריות – ולכם יש שני רכבים. לכן, כדאי מאוד לבחור דירה בבניין אשר בסמוך אליו ניתן למצוא גם חניות ציבוריות אשר יכולות לשמש דיירים שיש להם שני רכבים או לשמש את האורחים המגיעים לבקר אתכם.

אם כבר הזכרנו את נושא החניה, עוד נושא שחשוב לבדוק טרם הבחירה הוא תחבורה ציבורית זמינה באזור. אם אין לכם רכב פרטי, חשוב מאוד לבחור דירה באזור בו ניתן למצוא תחבורה ציבורית זמינה אשר תוכל לשמש אתכם לכל צורך – לנסיעות לעבודה, לסידורים או לשם הגעה לכל מקום אחר. יחד עם זאת, עדיף לבחור בניין אשר נמצא במרחק קצר מתחנת התחבורה הציבורית ולא בדירה אשר ממש משקיפה על התחנה, דבר שעלול לגרום לכם לסבול מרעש רב ברוב שעות היום ומכמות גדולה של פיח בבית.

מה לבדוק: הוצאות נלוות

לפני שאתם חותמים על הסכם קניית דירה חדשה, במיוחד אם מדובר בדירה על הנייר שעדיין אינה בנויה, חשוב מאוד לבדוק האם המחיר עליו אתם חותמים בהסכם הוא המחיר הסופי או שבסופו של דבר תגלו עוד הוצאות נלוות רבות שלא תוכלו לעמוד בהן ושיגרמו לכם לחריגה משמעותית מאוד מהתקציב.

לכן, לפני רכישה של דירה חדשה, כדאי לעבוד עם יועץ פיננסי מקצועי אשר יבחן את היכולות שלכם ויסייע לכם לבצע רכישה נכונה, לא רק מבחינת הדירה עצמה אלא גם מבחינה פיננסית. בצעו התאמה של הדירה ושל המחיר הסופי שלה ליכולת הכלכלית שלכם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

אז איך מסכמים את כל האמור?,

לפני שאתם בוחרים דירה חדשה, חמשת הדברים החשובים ביותר שעליכם לשים לב אליהם כוללים את הסביבה בה נמצא הבניין, את האוכלוסייה בבניין, את אחזקת הבניין, את החניה הפרטית והציבורית בקרבתכם (כולל תחבורה ציבורית באזור) וכן את כל ההוצאות הנלוות לרכישה של הדירה.

לאחר בחינה של כל הנתונים הללו, תוכלו לבחור את הדירה החדשה שלכם באופן הרבה יותר נכון וחכם ובהתאם לצרכים שלכם וליכולות הכלכליות שלכם ושל משפחתכם. חשוב מאוד לא להתפשר על אף אחד מהנתונים הללו ולבדוק לעומק כל פרט. אם לא תעשו זאת, אתם עלולים לגלות זמן קצר לאחר הכניסה אל הדירה כי ישנו הבדל עצום בין ציפיותיכם ממקום המגורים החדש לבין מה שקיים בפועל. ובכל זאת, דירה חדשה דורשת מאיתנו השקעה כלכלית ונפשית עצומה, ואנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו נאלצים לעבור את התהליך הזה פעם נוספת.

רוצים להתייעץ עם יועץ השקעות לגבי קניית דירה? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק