שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מה זה נדל"ן: מה פירוש ראשי תיבות נדל"ן? – מבט מלמעלה!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

מה זה נדל"ן - סימני שאלה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מה זה נדל"ן? במאמר זה נסקור את פירוש המילה נדל"ן וכמובן שנסביר מה הם ראשי התיבות הללו. אך קודם לכן ניתן תקציר אודות ענף זה. ענף הנדל"ן הנו אחד התחומים הוותיקים והחשובים ביותר בכלכלה המודרנית והשקעה בה משתלמת לאורך זמן מאחר ונכסי נדל"ן נוטים לשמור על ערכן ואף ליהנות מעליית ערך עם השנים. כאשר בוחנים את עולם הנדל"ן נעשה זאת בשלבים ונפרט בדיוק למה הגדרה כוללת זו מתייחסת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מה זה נדל"ן? ראשי תיבות ופירוש המילה.

ראשי תיבות נדל"ן עומדות עבור נכסי דלא ניידי ופירוש המילה הוא נכסים שאינם ניידים. מקור המושג נובע מהשפה הארמית בה כתוב התלמוד בו הגדירו את כלל הנכסים שאינם ברי הזזה כנדל"ן ואילו נכסים שניתן להזיז כ"מטלטלין". כבר משחר ההיסטוריה היה משמעות רבה להפרדה מסוימת בין עסקאות נזילות ושניתנות לשינוי לבין עסקאות שלא ניתנות לשינוי. פירוש נדל"ן אם כך הוא כל נכס מקרקעין אשר לא ניתן לבצע בו שינויים מרחיקי לכת או להזיזו ממקום למקום. כמובן שניתן לדון בנושא בהרחבה כאשר מדובר במבנה יביל אשר ניתן להזזה אך מחייב קיבוע לאדמה וכן במקרים נוספים אך ממבט ממעל אפשר לקבוע שהנכסים הבאים נופלים תחת פירוש המילה נדל"ן:

  • דירות ובתי קרקע למגורים.
  • בנייני משרדים ומסחר ותעסוקה.
  • מבני תעשייה ומפעלים.
  • קרקעות ונחלות.
  • וכן הלאה..

ניתן לסדר את הנתונים בצורה ברורה יותר על ידי שיוך הנכס לרישומים במשרד המשפטים. כל נכס שמחייב רישום / רשום בטאבו ייחשב כנכס נדל"ן. בעוד מעטים יודעים לדבר ארמית הרי שישנם מילות שהשתרשו גם בשפה העברית ונדל"ן הוא אחד מהם. כמובן שאם שואלים מה זה נדל"ן ניתן להרחיב עוד ועוד בנושא וזאת מאחר ומדובר בתחום רחב במיוחד שנוגע לכל אחד ואחת מאיתנו.

פירוש נדל"ן

יש משמעות לפירוש המילה נדל"ן והבנת תוכנו וזאת מאחר ויש חוקים שונים ומסים שונים שחלים רק על מקרקעין ורק על נכסי נדל"ן. כך לדוגמה בעוד רוב הרווחים חייבים במס רווחי הון כאשר מדובר בנדל"ן יש חוק נפרד שנקרא חוק מיסוי מקרקעין שמסדיר העברת דירה בירושה, העברת דירה במתנה, ביצוע עסקאות קנייה ומכירה של נכסים וכן הלאה ויש לפעול לפי הוראות אלו. ככל שמעמיקים יותר במהות פירוש המילה נדל"ן מבינים עוד ועוד את המשמעות האדירה שיש למושג זה.

ניתן לומר שאחד התחומים היחידים שבאמת יציבים בימינו הוא הנדל"ן. בעוד סכומי כסף, זהב ויהלומים לצד אופציות ומניות אפשר להבריח / להסתיר / להעלים ולגנוב בקלות דווקא נכסי מקרקעין הם אבן יסוד שקשה מאוד לקחת מכם. הרישומים של בעלות על חלקת קרקע או על חלק יחסי בשטח בקניית דירה ורשומים לטובתנו משמשים אותנו למינוף כלכלי ולהתקדמות בחיים. החזקה של נכסי נדל"ן מאפשר לנו להתמקד בדברים החשובים באמת ולהצליח בהם וזאת כתוצאה מיציבות שנכס קבוע ומחייב מביא עלינו.

המילה נדל"ן על ראשי תיבות פשוטים ורחוקים כל כך מחיי היום יום מכילים כוח רב ואלו שבוחרים לעסוק בעולם הנדל"ן ואלו שבוחרים להשקיע בנדל"ן מרגישים בעובדה שמדובר בהשקעה סולידית ובטוחה שלא צפויה להיות מוחלפת גם בעוד דורות שלמים וזאת פשוט כי אין תחליף ליציבות ולשקט הנפשי שאבן ובטון יכולים להביא לנו. העובדה שכולם בוחרים להשקיע בנדל"ן כגידור להשקעות או כאפיק השקעה עיקרי אינו מקרי ויש בהשקעות אלו משמעות רבה וכמובן שניתן לצלול לעומק עוד יותר אך אין בכך צורך.

פירוש ראשי תיבות נדל"ן עניין אתכם? השאירו פרטים ונכתוב עוד בנושא.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל