שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מה הסיכויים שלכם לזכות בהגרלות על דירת מחיר למשתכן?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

מה הסיכויים - הגרלות מחיר למשתכן

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מה הסיכויים שאתם תזכו בהגרלות מחיר למשתכן? האם זכייה במחיר למשתכן אכן מבטיחה שתוכלו לרכוש דירה מוזלת? האם יש עוד פרטים שמסתירים מאיתנו ומשפיעים על סיכויי הזכייה שלנו? במאמר זה ננסה להבין עד כמה תכנית מחיר למשתכן של שר האוצר משה כחלון אכן מאפשרת לכם להגיע לדירה משלכם. או אם ננסח זאת טוב יותר – האם אפשר לבנות על מחיר למשתכן?!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מה הסיכויים שלי לזכות בדירה למשתכן?

עבור צעירים רבים הפרויקטים של מחיר למשתכן מהווים הזדמנות יחידה לרכישת דירה במחיר שפוי ובתנאים בהם יוכלו לעמוד. מאות אלפי צעירים בישראל מבינים שככל הנראה הם לא יוכלו לרכוש דירה בכוחות עצמם והם יאלצו להישאר תלויים במשכירים לאורך חייהם. ולכן, יש משקל משמעותי מאוד לסיכויי הזכייה בהגרלות מחיר למשתכן. לצערנו, אנו כאן כדי לצנן במעט את ההתלהבות ולהציג את המורכבות שבפרויקטים מסוגים אלו ומה הם הסיכויים שאכן תגיעו בסופו של דבר לדירה מוזלת בבעלותכם.

כדי לזכות בדירה במסגרת פרויקט מחיר למשתכן עליכם להחזיק במזל מצוין. כלומר, עליכם לעבור שלשה שלבים עיקריים בדרך לדירה במחיר למשתכן בהצלחה:

  1. עליכם לעלות בגורל מבין מאות עד אלפי מועמדים על כך דירה.
  2. עליכם לעלות בגורל בין הראשונים כדי שתוכלו לבחור דירה נכונה עבורכם.
  3. עליכם להתמזל עם הכנסה פנויה כדי לעמוד בהוצאות הכפולות מעתה והלאה.

לא הבנתם, נסביר. תכנית מחיר למשתכן אמורה הייתה לענות על הביקושים הקיימים לדירות מצד אלו המחזיקים ביכולת לרכוש דירה אך לא בכל מחיר. בפועל, תכנית מחיר למשתכן הורידה את סף לזכאות למחיר למשתכן ואת סף המימון הנדרש לרכישת דירה במחיר למשתכן ובפועל פתחה את התכנית גם למעטי יכולת כלכלית אשר לא היו חלק מהביקושים הקיימים בשוק. כלומר, מספר הזכאים והמתעניינים בפרויקטים של מחיר למשתכן זינק וכעת רבים עוד יותר יכולים לחלום על דירה בבעלותם.

נעבור שלב שלב בניסיון להבין את הדברים לעומק:

1. זכייה בהגרלות מחיר למשתכן

שוק מבקשי הדירות במחיר למשתכן התרחב וגדל משמעותית. ככל שהזמן עובר עוד ועוד בעלי עניין מנפיקים תעודת זכאות ונרשמים אף הם להגרלות השונות שנפתחות בכל רחבי הארץ. כלומר, סיכויי הזכייה שלכם בהגרלות הולכים ויורדים עם הזמן והדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בהגרלות מחיר למשתכן במרכז הארץ בהם הביקוש עולה משמעותית. הערכות מדברות על סיכויי זכייה בגובה 2%-8% בתלוי במיקום הפרויקט. כלומר, הסיבה לסיכויים הנמוכים נובעת בין היתר מהעובדה שכל הזכאים יכולים להירשם לכל ההגרלות בו זמנית ובעצם סך הנרשמים לכל הגרלה גבוהה מאוד ומשפיע על סיכויי הצלחתכם בהגרלה ספציפית.

2. זכייה בין הראשונים בהגרלה

לרוב המשתתפים בהגרלות מחיר למשתכן יש תקציב מוגבל. ביכולתם לעמוד ברכישת דירה של 3 חדרים ואולי 4 חדרים.. בפועל, קבלן בניין שזוכה במכרזי מחיר למשתכן בונה בניין שמורכב מדירות מסוגים שונים. כלומר, יש בבניין דירות גן, דירות פנטהאוז שנמצאים הרחק מחוץ לטווח המימון של רוב הזוגות הצעירים. לא מספיק לעלות בגורל כזוכה במחיר למשתכן, יש צורך לעלות בין הראשונים בהגרלה בכדי לקבל זכות ראשונים לבחירת דירה המתאימה למידות שלכם. יש רבים שזכו בהגרלות אך נותרו לבחירה רק דירות שאינם מתאימים למידותיהם ולצערם הם נאלצו לחתום על וויתור זכייתם והעברתו לאחר.

3. יכולת מימון רכישת דירה למשתכן

אמנם הפרויקט פונה לקהל הצעירים שאינם מרוויחים יותר מידי. אך לאחר זכייה בהגרלות יתברר לזוכים שעליהם לקחת הלוואת משכנתא כבר מהיום הראשון וזאת במקביל להמשך תשלום שכר דירה בכל חודש. כלומר, על הזוכים להחזיק ביכולת כלכלית חזקה למשך שלוש שנים עד למסירת המפתחות ואכלוס הדירה וזאת מאחר והקבלנים דורשים אחוזים ניכרים מעלות הדירה כבר מהיום הראשון ובהתאמה הסכומים גדולים ככל שהבניה מתמשכת. כלומר, עליכם לקבל את אישור הבנק למתן משכנתא (נושא שמעלה בעיות רבות – קראו אודות משכנתא מחיר למשתכן) ולאחר מכן עליכם לרתום את עצמכם לעבודה קשה ולהיעזר בחברים ובני משפחה למימון ההחזרים הכפולים למשך השנים הקרובות.


מה עוד עליכם לדעת?

חשוב להוסיף שכל האמור מעלה הנו מהצד שלכם, הרוכשים. בחלק מהפרויקטים הבנקים הסתייגו ממתן מימון לקבלנים עצמם וזאת מאחר ושורת הרווח קטנה מידי ורמת הסיכון גבוהה במיוחד. במקרים מסוימים לא ניתן לראות איך קבלן מצליח להרוויח מהפרויקט ומספיקה חריגה קטנה מהתכניות כדי לגרום לכך שהבניה תיעצר ואו הקבלן יפשוט רגל. הבנקים חששו והקשו על מתן משכנתאות לרוכשי הדירות וזאת מאחר והם מסתמכים על הדירות הבנויות למקרה בו הרוכש אינו עומד בהחזרי המשכנתא שניטלה והבנק מעוניין בביטחון רב שכספו אכן מוגן ומעוגן בנכס שווה ערך.

בחלק ממכרזי מחיר למשתכן לקבלנים (בית שמש, טבריה ומקומות נוספים..) הקבלנים כלל לא העמידו הצעות ובחרו שלא לגשת למכרזים. מנעד הרווח ליזמים / קבלנים במקרים מסוימים גבולי ויש להכיר זאת. מצד שני, בפרויקטים במרכז הארץ כדוגמת מחיר למשתכן בראשון לציון, מחיר למשתכן בראש העין ובעתיד גם בהרצליה ורעננה. לא צפויים להיות בעיות מאחר וקבלנים גדולים מגלים בהם עניין וכמובן יש דאגה מצד הרשויות לכך שאכן היזמים יצאו רווחיים מכל הסיפור על ידי הקצאת אחוז מסוים מהדירות למכירה במתכונת רגילה ואו במתן אישורים להרחבת הבניה הרגילה בפרויקטים אלו או אחרים בתמורה.

חוששים מבעיות? לא ממש יודעים איך נרשמים להגרלות? רוצים שעורך דין מומחה במקרקעין יטפל עבורכם בכל הנושא ויגן עליכם לאורך כל הדרך? השאירו לנו פרטים ונשמח לעזור לכם:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק