שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

לגור לבד: מה עדיף לגור לבד או אצל ההורים? – הוצאות ויתרונות.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

לגור לבד - אדם בוגר לבד בחיים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

האם משתלם לגור לבד? האם כדאי לעזוב את דירת ההורים? מה היתרונות והחסרונות במעבר לגור לבד בעיר הגדולה? במאמר זה ננסה לענות על שאלות אלו לצד אחרות ובצורה זו לעזור לכם להחליט בעד או נגד מגורים לבד בגפכם על כל המשתמע מכך. כמובן שכמו בכל נושא אחר, התשובה תשתנה מאדם לאדם וכל אחד מקבל את ההחלטות בכוחות עצמו על סמך מצבו הייחודי ובהתאם לרצונותיו האישיים..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

לגור לבד או עם ההורים?

כולם התגוררו בעשורים הראשונים לחייהם בדירת הוריהם. בדירת ההורים דואגים לכם לאוכל, לינה ומגוון שירותים אחרים ואותם אתם לוקחים במידה רבה כמובן מאליו. האמת היא, שרק כאשר עוזבים את דירת ההורים שמבינים כמה המגורים הנוחים אצל ההורים השפיעו והעניקו לכם עם השנים. העובדה שאתם יכולים להשקיע ולהתמקד אך ורק בעצמכם בהחלט מאפשרת קידום מעמד ופיתוח קריירה ואף חיסכון כלכלי משמעותי שיבוא לידי ביטוי בהמשך החיים.

כאשר בוחנים את המעבר מבית ההורים למגורים עצמאיים ניתן לחלק את הנושא לשני קבוצות:

 1. עוברים מרצון – אלו המבקשים עצמאות ואתגר ומעוניינים לגור לבד.
 2. עוברים בלית ברירה – אלו שהיו שמחים להמשיך ולהתגורר אצל ההורים.

בין אם אתם עוברים לגור לבד מרצונכם האישי ובין אם אתם עוברים לגור לבד פשוט כי אין ברירה אחרת (חתונה, ילדים, עבודה ועוד..) ככל הנראה תרגישו את הפחד שבדבר. מדובר במהלך שישפיע דרמתית על חייכם ובעצם יכול אף להסית אתכם מהמסלול שבחרתם ולעזור לכם להגשים את עצמכם בצורה הטובה ביותר. פחד זה אמנם מעט משתק אך ברגע שמתגברים עליו הדברים הופכים לפשוטים בהרבה וקלים להכלה.

מה עדיף לגור לבד או אצל ההורים?

על שאלה זו מעט קשה לענות יש יתרונות וחסרונות במגורים עם ההורים ובמגורים לבד. אנו ננסה לעבור כעת על היתרונות והחסרונות שבשני האפשרויות הללו ובעצם לאפשר לכם לבצע חישוב המבוסס על מצבכם האישי והכלכלי ולקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם:

יתרונות וחסרונות במגורים אצל ההורים:

אין כמו לגור עם ההורים! בשני העשורים הראשונים לחיים זהו מובן מאליו ואף אחד לא מצפה מבני הנוער ואו חיילים לחפש דירה משלהם. גם בעשור השלישי לחיים כאשר הילדים בצבא ואו בלימודים יש התחשבות והבנה לצרכי הילדים להתמקד בעצמם ובבניית קריירה אך כאשר נכנסים לעשור הרביעי לחיים העניינים הופכים למורכבים הרבה יותר..

יתרונות:

 • ההורים מעניקים לכם התעניינות חום ואהבה.
 • ההורים מעניקים לכם קורת גג ולינה חינם.
 • ההורים מעניקים לכם אוכל, כביסה, חשמל ועוד.
 • ההורים מעניקים לכם יכולת להתמקד רק בעצמכם.
 • ועוד..

אנו מאמינים שבמרבית הפעמים, היתרונות הכלכליים והאישיים במגורים עם ההורים עולים לאין שיעור על פני האפשרות למגורים לבד. לעומת זאת, ישנו שלב בחיים בו אנו חייבים לקבל החלטה לוותר על אותן מותרות ופינוקים לטובת לקיחת אחריות וקבלת החלטות אישיות לגבי עתידנו ולבחור באפשרות המורכבת והקשה על פני זו הקלה והנעימה.

חסרונות:

 • לרוב ההורים דורשים מכם לפעול לפי רצונם.
 • לרוב אין פרטיות רבה במגורים עם ההורים.
 • לרוב יש תחושת תלות וחובה לעזור להורים.
 • בגילאים מבוגרים יותר יש תחושת בושה וכישלון.
 • ועוד..

החסרונות במגורים עם ההורים אינם גדולים מידי ולמרות זאת ישנם משפחות אשר דורשות רבות מאלו המתגוררים בביתם. בעוד משפחות מעדות המזרח מעניקות עוד ועוד לילדיהם מבלי לבקש תמורה ואו לשפוט את יקירהם, במשפחות אשכנזיות יש תחושה לא נעימה ככל שהגיל מבוגר יותר ואין מנוס מלוותר על היתרונות וזאת מאחר והחסרונות הופכים ליותר ויותר מוצקים ומורכבים ויש תחושת מחנק שאינה נעימה עוד.

יתרונות וחסרונות במגורים לבד:

כולם שואפים לגור לבד בשלב כלשהו בחיים. כאשר אנו מתייחסים למגורים לבד אנו מתייחסים למגורים בדירה משלנו גם אם הדבר מתייחס לדירת שותפים, דירה עם בן או בת זוג ומגוון אפשרויות נוספות. משמעות המושג "לגור לבד" זה להתנהל לבד על כל המשתמע מכך וזה כולל תשלום מסים, חשבונות, הכנת אוכל, כביסה וכן מגוון רחב של פעולות נוספות.

יתרונות:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

 • פרטיות וקבלת החלטות אישיות ללא התערבות חיצונית.
 • בניית משק בית פרטי ולקיחת אחריות על החיים.
 • יכולת מעבר לעיר אחרת והתמקדות בבניית קריירה.
 • הכנה אישית להמשך החיים בהם תידרשו לגור לבד.
 • ועוד..

ביום מן הימים כולם נדרשים לעזוב את בית ההורים ולעבור להתגורר לבד. בדיוק מסיבה זו ייתכן וכדאי לעזוב מוקדם ככל האפשר ולהתרגל לנטילת האחריות שכרוכה בדבר ולהתכונן להמשך החיים. יש משמעות גדולה למעבר לגור לבד כאשר איננו חייבים בכך וזאת כי תמיד ניתן ליפול אחורה חזרה לבית ההורים וזאת על פני מעבר למגורים לבד כאשר אין עוד ברירה אחרת..

חסרונות:

 • הוצאות הוצאות הוצאות – הכל נופל כעת עליכם וזה משא כלכלי לא פשוט.
 • אחריות לניהול משק בית – האחריות לניהול הדירה נופלת כולה עליכם.
 • זמן לניהול וטיפול בבית – יש להשקיע לא מעט זמן בניקיון, כביסה ועוד.
 • ועוד..

החסרון המשמעותי ביותר במעבר לגור לבד הנו כמובן הצורך להתחיל לשלם דמי שכירות כמוסכם בחוזה שכירות אליו חתמתם וזאת עוד קודם לתשלום מס ארנונה לצד הוצאות מגוונות על הדירה והן כוללות בין היתר את דמי ועד הבית, הוצאות על חשמל, גז, מים וביוב לצד קניית אוכל ותחזוקה שוטפת. מעבר לכך פתאום יהיה עליכם להשקיע לא מעט זמן ואנרגיה בניהול, סידור וניקיון הבית. דברים אלו היו מובנים מאליהם בדירת ההורים אך מתבררים כמטלות לא פשוטות לאלו שעובדים שעות רבות בכדי לכלכל את הבית.

אז האם לעבור לגור לבד או להישאר אצל ההורים?

כל עוד ניתן ואפשר להישאר להתגורר אצל ההורים מבלי שהדבר פוגע בכם בטווח הארוך הרי שאין מניעה לעשות זאת ובהחלט אפשר לשקול זאת. לעומת זאת, במידה ואתם מרגישים כלואים, נשארים מאחור, מתקשים לנהל זוגיות בריאה או כל מגבלה אחרת, כל אותן חסרונות שיש במגורים לבד בהחלט שווים זאת.

כמו שפתחנו את הכתבה, מדובר  בהחלטה אינדיווידואלית אשר תשתנה בין אדם לאדם בהתאם למטרותיו ומצבו הכלכלי ואנו בהחלט ממליצים לא למהר בקבלת החלטות ולעשות זאת בראש שקט ובהתאם לחסרונות והיתרונות אשר קיימים במגורים בדירה משלכם אשר עליה אתם משלמים בכוחות עצמכם.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל