שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתב שיפוי – מה עושים כאשר המשכיר מאבד ערבויות?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

כתב שיפוי לערבות לשכירות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

בעל הבית איבד את הערבויות שלכם לשכר דירה? בקשו כתב שיפוי לפני שאתם מעבירים לו ערבות נוספת!. כתב שיפוי נועד להגן עליכם כאשר אתם נמצאים במצב של חוסר וודאות וכאשר אין לכם דרך להוכיח שאכן הערבות נעלמה. ושאכן, אדם אחר לא יפדה את הערבות שלכם למרות שעמדתם בחובותיכם – על ידי שימוש בכתב שיפוי העל הדירה בעצם לוקח על עצמו את העלות במידה והכסף יפדה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שוכרים רבים מסיימים תקופת שכירות וכחלק מתהליך מעבר דירה וכתוצאה מסיום חוזה ללא סדר שוכחים לדרוש את צ'ק הביטחון לשכר דירה או מסמך הערבות עליו החתמתם ערבים נוספים וכך נוצר מצב שלאחר שנה הם נזכרים שיש בידי המשכיר יכולת לפדות צ'ק השייך להם. בבואם למשכיר הוא כבר לא ידע היכן הניח את הצ'ק או את השטר חוב שכירות, בדיוק לצורך כך נבקש כתב שיפוי:

כתב שיפוי הוא מסמך משפטי, או סעיף בו, הנותן פטור מחבות לצד אחד.

מכתב שיפוי יכלול לרוב מעט פרטים שנדרשים להסדרת הנושא. המכתב יכול להיכתב על גבי נייר באופן מזורז ואין צורך במסמך רשמי בהכרח. במכתב זה בעל הדירה (המשכיר) שאיבד את הערבויות החשובות כל כך יכתוב שבמידה ושטר חוב או צ'ק ערבות נפדים, עליו יהיה לשפות את המשכיר בסכום המדובר.

כדי שכתב השיפוי יהיה בעל משמעות חשוב להכיל בו את הפרטים הבאים:

  • שמות הצדדים.
  • סוג הערבות שאבדה.
  • הסכום הנקוב בערבות שאבדה.
  • שמות הערבים החתומים על שטר החוב במידה וישנם.
  • תאריך לחתימה על מסמך השיפוי.
  • פרק זמן בהם על המשכיר לשלם את הכסף באם יידרש לכך.

האם ניתן לחייב את המשכיר לחתום על כתב שיפוי?

בקצרה, לא. אין דרך ממשית לחייב את המשכיר בחתימה על מסמך שמחייב אותו. במיוחד במידה ואתם כבר לא מתגוררים בדירה ואין למשכיר שום אינטרס לרצות אתכם. ולמרות זאת במרבית הפעמים המשכיר בהחלט יאות לחתום על המסמך במידה וידוע לו שמדובר בצ'ק "למוטב בלבד" וכאשר ידוע לו שהחתומים על הערבות מודעים לכך שאין להם כל התחייבות לשלם לאדם שיבוא לדרוש כסף בעתיד כך שאין לו סיכון ומשכך מטוב לב יחתום.

במידה והמשכיר מסרב לחתום על המסמך ביכולתכם לאגף אותו על ידי החתמת הערבים על כך שהשכירות הסתיימה ומשכך אינם ערבים עוד. ולמלאות את המסמך עד הסוף ורק בסופו לגשת למשכיר שיחתום שאכן מאשר שתקופת השכירות הסתיימה ושהערבים כבר לא רלוונטיים. אך אופציה זו קיימת רק בכתב ערבות ולא בצ'ק פיקדון (בתקווה שמדובר במוטב בלבד..)

כאשר יש לכם ערבים שחתומים על כתב ערבות לחוזה שכירות, יש לשוכר חובה אישית כלפי הערבים ולכן הדרישה לכתב שיפוי בהחלט לגיטימית גם אם הדבר נותן תחושה לא נעימה למשכיר. רק לאחר שהוצא כתב שיפוי ורק לאחר שהערבים עודכנו על כך שהשוכר עמד בהתחייבותו ויכול לראות את הערבות כסגורה ומבוטלת.

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק