שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Few clouds
22/09/2021 14:56
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

ייעוץ נדל"ן: האם כדאי לקבוע פגישה עם יועץ נדל"ן לפני קניית דירה?

נושאים מרכזיים

ייעוץ נדל"ן - פגישה עם יועץ נדל"ן

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

ייעוץ נדל"ן אינה מילה גסה. רוב רוכשי הדירות בטוחים שהם מבינים בנדל"ן ובמשמעות רכישת נכס מקרקעין אך האמת היא שיותר ממה שהם יודעים הם כנראה לא יודעים. נדל"ן הנו תחום מאוד מורכב שככל שיודעים בו יותר כך מבינים שיש עוד הרבה ללמוד ומעסקה אחת לשניה מבינים כמה מידע חסר לנו. אם תשאלו כל אדם שרכש דירה בכוחות עצמו הוא יגיד לכם שאילו היה יודע יותר ייתכן והיה קונה אחרת ובדיוק למשבצת זו נכנסים יועצי הנדל"ן שרואים עסקאות נדל"ן רבות ועם השנים פיתחו יכולת הבנה מעמיקה באפיקי הדנל"ן השונים – אך כמה פגישת ייעוץ נדל"ן באמת עוזרת? על כך נענה במאמר זה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

ייעוץ נדל"ן לפני קניית דירה

אתם אספתם שקל לשקל ואכן הגעתם להון העצמי שמספיק לרכישת דירה ראשונה, מזל טוב! כעת עליכם להתחיל לחפש בשוק הנדל"ן נכס שמתאים לצרכים שלכם. אבל מה הם אותם צרכים? האם לקנות דירה קטנה עכשיו ולשדרג בעתיד או אולי להתחיל מיד בדירה גדולה כדי ליהנות מעליית מחירי הנדל"ן? האם חשוב יותר להתגורר ליד ההורים או להשקיע בדירה במיקום בו המחירים יעלו עוד יותר? האם לקנות דירה חדשה מקבלן או אולי להתפשר מראש ולרכוש דירה יד שניה? אלו כמובן רק שאלות מקרו בסיסיות שעליהם אתם חייבים לענות עוד קודם לתחילת החיפושים אחר דירה.

לא אחת אנו פוגשים רוכשי דירות שמצטערים על הרכישה שהם ביצעו מאחר וכעת הם שקועים בהחזרי משכנתא גבוהים ממה שציפו לו ומתקשים לשרוד ביום יום. לא אחת אנו פוגשים רוכשי דירות שמצאו עצמם מוכרים את הנכס שרכשו מספר שנים בודדות לאחר רכישתו וזאת מלית ברירה. הבעיה בקניית דירה ללא הכנה מוקדת היא בכך שרבים מסמנים את המטרה (דירה) ולאחר מכן מסמנים מסביבה את העיגולים החיצוניים (הסיבות לרכישתה) ובעצם בצורה זו הם מפספסים את העיקר ומבצעים החלטה מוטעית מיסודה במקום להתבסס על נתוני אמת הקיימים להם אך לא נעשה בהם שימוש.

האם כדאי לקבוע פגישה עם יועץ נדל"ן לפני קניית דירה?

כן. בהחלט כן. תפקידו של יועץ נדל"ן להעניק לכם את התשובות הנכונות. את התשובות על שאלות שעליהם לא בהכרח חשבתם ושאלתם וזאת בדיוק המהות של פגישת ייעוץ נדל"ן. בעצם על יועץ הנדל"ן לנסות ללמוד אתכם ואת מצבכם הכלכלי ולסייע בידכם להבין מה יש לכם ומה אין לכם ולצייר עבורכם את המעגלים השונים והנכונים בתחומם ביכולתם לרכוש דירה וזאת כדי שבסופו של תהליך תפגעו בול במטרה – הפעם במטרה הנכונה והמדויקת ביותר עבורכם!

מה בעצם עושים בפגישת ייעוץ נדל"ן?

בפגישה עם יועץ נדל"ן מפגישים בין החלומות והתקוות עם המציאות. במידה וייעוץ הנדל"ן טוב ככל הנראה תצאו מעט מאוכזבים מאחר וכעת חלומות שונים כבר לא הגיוניים עוד ועליכם להכין את עצמכם נפשית לחשוב אחרת ולבחור אחרת אך בטווח הארוך בהחלט מדובר באירוע מכונן שיגרום לכם תחושת סיפוק גדולה. בפגיעת ייעוץ נדל"ן, מומחה בתחום בוחן את מצבכם הכלכלי שכולל בין היתר את ההכנסות הקבועות והמשתנות, ההוצאות הקבועות והמשתנות, תכניות לעתיד (הרחבת המשפחה) יציבות במקורות ההכנסה (מקומות עבודה) וכמובן גם כל עזרה חיצונית שעומדת לכם לקראת קניית דירה חדשה.

רק לאחר שיתברר מהו גובה ההון העצמי למשכנתא, גובה יכולת ההחזר החודשי מההכנסה הפנויה, ובעצם מצבכם האמיתי נכון למועד הפגישה שניתן יהיה בעצם להתחיל בייעוץ נדל"ן בפועל. בשלב זה מומחה הנדל"ן יעבור על רשימת הדרישות שלכם ויבחן מה מהם ניתן לקיים ואלו תנאים ניתן לעשות זאת. כך לדוגמה, במידה ואתם רוצים להתגורר בבניין חדש בדירה בגודל 120 מ"ר עם חניה פרטית, מרפסת שמש וכ"ו עליכם יהיה קרוב לוודאי להתרחק מאזור המרכז בו המחירים גבוהים יותר. כאן אנו לרוב נתקלים בהתנגדות חמורה מצד הזוג הצעיר או המשקיע שמעוניין בדירה בסמיכות למקום מגוריו או מקום מגורי המשפחות של הצדדים. לעתים כלל אין ברירה וזאת מאחר ומקומות העבודה של בני הזוג נמצאים בסביבה מוגדרת ולא ניתן להתגורר רחוק מידי וכן הלאה…

כעת אתם מבינים למה פגישת ייעוץ נדל"ן יכולה להיות אירוע לא קל אך נדרש. פגישה עם יועץ נדל"ן מקצועי לא רק תניב לכם בעיות וקשיים אלא גם פתרונות יצירתיים לפעמים שישפיעו על עצם קבלת ההחלטות שלכם. כך לדוגמה, רכישת דירה ביישוב עליו לא חשבתם כלל. ישנם מקרים בהם שינוי תפיסתי מאפשר הרחבת אופקים ובעצם שקלול של כמה שיותר תנאים רצויים והתקרבות גדולה לכיוון דירת החלומות שלכם. העובדה היא שלכל פרט ופרט יש מחיר ויועץ נדל"ן יוכל להגיד לכם מהו ובעצם לסדר לכם את החלומות בצורה כזו שתקבלו את רוב מה שאתם רוצים וצריכים מבלי לפגוע בעצמכם כלכלית לטווח הארוך.

איך ממשיכים מפגישת ייעוץ נדל"ן?

לרוב, יועץ הנדל"ן יישאר אתכם בקשר ובעצם ייתן לכם ליווי בשלט רחוק ומענה לשאלותיכם. ניתן לבקש במהלך פגישת ייעוץ נדל"ן להכוונה מסודרת וכתובה כך שהדברים יהיו פשוטים יותר ובעצם ייתכן מאוד שתוכלו לדעת מה אתם מחפשים ולפעול בצורה מדויקת לפי הוראות היועץ. ברגע שמזינים את הדירה שעומדת בתנאים שהוגדרו יחד עם היועץ למנועי חיפוש הדירות למכירה פתאום מגלים שההיצע האדיר של הדירות הצטמצם פלאים ועצם קבלת ההחלטה הופכת לקלה הרבה יותר.

חלק מיועצי הנדל"ן אך ממשיכים בליווי פעיל של הרוכשים ומשמשים כגורם מפקח על העסקה כדי לוודא שאכן מצאתם דירה טובה שיש בה פוטנציאל השבחה גבוהה וכמובן שאתם לא משלמים יתר על המידה ושהצלחתם להוריד את המוכר במשא ומתן למחיר אופטימלי עבורכם. ברגע שקיבלתם הוראות ויתרה מזאת ליווי פעיל הרי שגובה הסיכון עבורכם ברכישה צונח וההחלטות בפועל נעשות בצורה מחושבת ומבוססת על נתונים (תכניות התחדשות עירונית, פיתוח תשתיות תחבורה וכן הלאה..) שהעניק לכם יועץ הנדל"ן שלכם לא היה שום דרך לדעת עליהם והדברים נראים ברורים לעין ואין ספק שתבצעו רכישה נכונה.

מה המחיר של פגישת ייעוץ נדל"ן?

המחיר לפגישת ייעוץ משתנה בהתאם לאופי הליווי שאתם מקבלים. פגישה קצרה לבירור מצבכם הכלכלי והכוונה כללית תהיה נמוכה יחסית אך במידה ואתם רוצים ליווי של איש מקצוע בתהליך הרכישה המלא של הדירה הרי שזמנו של היועץ עולה כסף וכל אחד מתמחר את זמנו אחרת. לעתים ניתן למצוא יועץ נדל"ן שעוסק גם בייעוץ משכנתאות ובהשקעות. במידה וכן ניתן לבקש את הייעוץ בעסקת חבילה מושלמת ובעצם לשלם הרבה פחות כסף ולקבל את הייעוץ האולטימטיבי ולדעת שאתם עושים רכישה חכמה גם לטווח ארוך.

רוצים ייעוץ נדל"ן, ליווי, הכוונה, משכנתא וכל דבר נוסף? פנו אלינו:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan