שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 14:33
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

ייעוץ השקעות נדל"ן: האם כדאי להיעזר ביועץ השקעות נדל"ן ברכישת דירה להשקעה?

נושאים מרכזיים

ייעוץ השקעות נדל"ן - יועץ השקעות נדלן

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

ייעוץ השקעות נדל"ן הנו תחום עיסוק מרתק מאוד. יועצי נדל"ן (לא מתווכים בהכרח) פוגשים מידי יום משקיעים ורוכשי דירה ראשונה ועליהם לבנות עבורם תכנית פעולה שתתאים מצד אחד לדרישות הלקוח ומצד שני ליכולותיו הפיננסיות. לרוב, הרצונות נתקלים במציאות ועל מבקש הייעוץ להתפשר בצורה זו או אחרת וכאן בדיוק נכנסים לאמנות בתפקידו של יועץ השקעות נדל"ן. יועץ השקעות נדל"ן חייב להבין היטב מה הם סדרי העדיפות של הלקוחות ולהציג אפשרויות ביניים ואפשרויות חדשות שכלל לא עלו לראשו של הלקוח שאינו בהכרח מבין גדול בנדל"ן ובעצם על ידי כך להגיע עם המשקיע למקום נוח וכדאי עבור הצדדים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

ייעוץ השקעות נדל"ן

נתינת ייעוץ השקעות נדל"ן וליווי משקיעים באיתור נכסים מתאימים מחייבת בידע רחב ומשמעותי אודות מגוון רחב של פרויקטים חדשים ויד שניה, פיתוח תשתיות והתחדשות עירונית ובשפע של פרטי מידע שניתן לדעת רק כאשר עוסקים בנדל"ן בתעסוקה עיקרית במהלך חיי היום יום. כמו שפונים לברוקר בבורסה, כמו שפונים ליועץ השקעות בבנק, כך בדיוק פונים לקבלת ייעוץ השקעות נדל"ן – פונים למומחים שיכולים להוכיח שאכן יש להם את הידע שלכם אין. מתווכים פעמים רבות נוהגים לכנות עצמם יועצי נדל"ן וזאת בניסיון לחמוק מהתדמית החמדנית / שלילית שדבקה בהם לאחר שחלק מהמתווכים פעלו שלא בתום לב. מומלץ להבדיל בין מומחה השקעות נדל"ן למתווך דירות שאמנם מכיר את אזור הפעילות שלו אך לרוב כאן זה יסתיים.

האם כדאי להיעזר ביועץ השקעות נדל"ן?

יש שני סוגי רכישות דירה

 1. קניית דירה למגורים.
 2. קניית דירה להשקעה.

בקניית דירה למגורים ובה הצורך ביועץ השקעות נדל"ן קטן יותר מאחר ולרוב אנו יודעים בדיוק היכן נרצה לגור (ליד ההורים לדוגמה) וכמובן שכאשר אנו יודעים מה הם אזורי הביקוש מבחינתנו גם מתווך דירות ממוצע יכול לענות על הצרכים שלכם. מצד שני כאשר קונים דירה להשקעה היעד הוא חישוב תשואה גבוהה ככל האפשר וכאן כבר נדרש לאנשי מקצוע עם ידע רוחבי על המתחולל בכל רחבי הארץ. כאלו שיוכלו לספר לכם על תכניות עתידיות בסביבות מבחן, יכולים לבצע השוואה בין אפשרויות השקעה מגוונות ובעצם לנסות להציע לכם כמה חלופות על היתרונות והחסרונות המנומקים בכל אחת מהן. כאשר אנו מתייחסים למשקיעים אין ספק שראוי לדרוש את שירותיו של יועץ השקעות נדל"ן מהסיבות הבאות:

 • יועץ השקעות נדל"ן יודע היכן צפויים לראות תשואה מקסימלית
 • יועץ השקעות נדל"ן יכול להגיד לכם ברמת וודאות גבוהה מה הסיכון בהשקעה.
 • יועץ השקעות נדל"ן יכול ללוות אתכם בעסקה עד לשלב משא ומתן וחתימה על חוזה מכר.
 • יועץ השקעות נדל"ן נותן לכם ביטחון בעסקה וגורם לכם להרגיש נוחים יותר.

השקעה ללא ייעוץ השקעות מתאים יכול להיות משול לאדם שבוחר לחצות כביש כאשר עיניו מכוסות. ייתכן ולא תפגעו אך יש סבירות גבוהה בהרבה שאכן תצטערו שפעלתם לא נכון. שוק הנדל"ן אמנם אינו תנודתי כמו שוק ההון ולכן מחייב מעקב פחות צמוד אך בדיוק מסיבה זו האחריות והמשמעות של יועץ השקעות נדל"ן גדול יותר. כן, יועץ השקעות לוקח ברמה זו או אחרת אחריות על ההשקעה שלכם ואחריותו לבסס כל הבטחה וכל טענה שעולה בפיו על עובדות ואסמכתאות ומתפקידו לזהות עבורכם מגמות שרק החלו או שנמצאות בעליה כבר כיום ולהכווין אתכם לעשיית רווח גדול ככל האפשר.

להלן 2 דוגמאות:

דוגמה להשקעה בדירה ללא יועץ השקעות נדל"ן:

משקיע מחזיק בהון עצמי של 1,000,000 ש"ח ומעוניין להשקיע את כספו בדירה. הוא ניגש לאתרי יד שניה, לוחות מודעות, פונה למתווכים ועושה כל שביכולתו לאתר דירה נאה ומשתלמת. לבסוף הוא ייקנה לרוב נכס בקרבת מקום מגוריו מאחר וטבעי לו יותר לרכוש נכס בסביבה מוכרת בה הוא אכן מכיר את הכללים ויודע ממה צריך להיזהר ואיפה יש השקעות טובות בטווח הארוך. בתום ההשקעה הוא צפוי ליהנות מתשואה מסוימת וזאת מאחר וכל נכסי המקרקעין עולים והוא יהיה מרוצה בסך הכל.

דוגמה להשקעה בדירה עם יועץ השקעות נדל"ן:

משקיע מחזיק בהון עצמי של 1,000,000 ש"ח ומעוניין להשקיע את כספו בדירה. המשקיע ניגש ליועץ השקעות נדל"ן שמצידו מתשאל אותו ומברר את יעדי העסקה עד להבנה מוחלטת של המגבלות לצד האפשרויות שפתוחות בפניו. כעת היועץ מסייע באיתור הנכס כאשר הגדש ברכישה שונה מאוד. הדגש הוא על נכס שניתן להשבחה כפולה. גם מעליית ערך הקרקע אך גם מערך הנכס עצמו. כך לדוגמה, ניתן יהיה לאתר דירה בירושה שנראית על הפנים ונמכרת בזול ולשפץ אותה בעלות מינימלית, ניתן יהיה לבצע השבחת נכסים במסגרת שיפוץ או התחדשות עירונית ואו לרכוש דירה בסמיכות לתכנית צפויה לפיתוח תשתיות תחבורה או עסקים וכן הלאה. הראיה של איש מקצוע תהיה שונה לחלוטין וזאת מאחר והוא יודע להעריך שווי דירה ולאתר נכס שנמכר במחיר הנמוך ממחירו הראלי מסיבות אלו ואחרות.

לסיכום הדוגמאות הללו:

ברגע שאיש מקצוע ששוחה בכל המורכבויות ומכיר את התכניות שמתבשלות בכל עיר ועיר עומד לצדכם אתם נהנים מביטחון גבוהה בהרבה וזאת מאחר ואתם יודעים שכל החלטה שתעשו תתבסס בין היתר על נתוני אמת מוכחים שלא הייתם יכולים לדעת אילולא שכרתם את שירותיו של איש מקצוע מענף הנדל"ן. להלן דוגמאות לדברים אותם כנראה לא הייתם יודעים לגלות בעצמכם:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

 • תכניות לפיתוח תשתיות: תחבורה, עסקים, פנאי ובילוי ועוד.
 • בעיות תשתית ואו בעיות במבנה הבית בו אתם שוקלים לרכוש דירה.
 • איתור נכסים ישנים / נראות רעה / בעייתיים והסדרתם ליצירת רווח מיידי.
 • השוואת הנכס שאתם רוצים לרכוש בהתאם ליתרונות וחסרונות שונים.
 • השוואת ערים ושכונות שונים בהתאם לנתונים מעלה.

שוק הנדל"ן נראה כלפי חוץ כשוק סטטי בו כולנו מכירים את כולו וקל מאוד לקבל החלטות אבל המצב האמיתי הפוך לגמרי, גם יועצי השקעות מעולים יודעים רק חלק מהמידע הכולל ולמרות זאת הם יכולים להבטיח לכם עסקה טובה בהרבה מאחר והם גם יודעים מה לחפש ואיך להבחין בין עסקה טובה ומשתלמת לבין עסקה גרועה בה תרוויחו אך הרבה פחות. פרטים קטנים שנראים כשוליים חומקים מעיני הרוכשים שמעורבים רגשית בהשקעה ואינם תמיד פועלים על פי כללים ברורים בשונה מיועץ השקעות שידע להבחין עבורכם בין טפל לעיקר. כך לדוגמה:

 • מה המשמעות רכישת דירה ליד פרויקט של מחיר למשתכן?
 • האם קניית דירה בבניין שצפוי לעבור תמ"א 38 אכן שווה יותר, אם כן בכמה?
 • האם כדאי לקנות דירה ליד בית ספר, מכללה או אוניברסיטה?
 • האם לקנות דירה בבניין ללא מעלית? אם כן באיזה קומה ובאיזה מחיר?
 • מה המשמעות של תחבורה ציבורית על ערך הדירה?
 • וכן הלאה…

אנשים נוטים לבחון את הדירה עצמה ולהתרשם לטובה מעיצוב קוסמטי שנעשה בה בעלות של כמה עשרות אלפי שקלים אך שוכחים שלדירה אין חניה, אין מרפסת, הדירה צמודה לתחנת אוטובוס מרעישה וכן מגוון רחב של חסרונות שהופכים את היתרונות לשוליים לחלוטין. ראוי לבחון דירה בהתאם למיקומה ולפוטנציאל ההשבחה ולא בהכרח למצבה הנוכחי בעת רכישתה. ייעוץ השקעות נדל"ן נועד בדיוק למטרה זו – להבטיח שתבצעו רכישה נכונה של דירה להשקעה שתניב תשואה משמעותית לאורך השנים.

דרוש לכם יועץ השקעות נדל"ן? פנו אלינו!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan