שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

ייעוץ ברכישת דירה ראשונה: איך לרכוש דירה בלי להיפגע בדרך?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

ייעוץ ברכישת דירה ראשונה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

ייעוץ ברכישת דירה ובוודאי במידה ומדובר בדירה ראשונה מומלץ בחום. לא, אינכם מכירים את שוק הנדל"ן כפי שאולי עובר בראשכם. לא, הדברים אינם כה פשוטים כמו רכישת מוצר רגיל. הסיבה שכדאי להיעזר באנשי מקצוע ולפנות לקבלת ייעוץ ברכישת דירה נעוץ בעובדה שבמידה ואתם עושים טעות, מדובר יהיה בטעות גדולה ומשמעותית שתעלה לכם ביוקר רב. ולכן, מומלץ ללכת על בטוח ולגשת לרכוש דירה בלי להיפגע בדרך גם אם מדובר בעלות נוספת שלא בהכרח תרצו לשלם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מאחר ואנו יודעים שאתם לא בהכרח תעשו זאת להלן מדריך קצר שיעזור לכם לעבור את הרכישה של הדירה בשלום:

ייעוץ ברכישת דירה

ניתן לחלק את פגישת ייעוץ ברכישת דירה לפי השלבים הבאים:

  1. בירור יכולת כלכלית עדכנית למועד חיפוש הדירה.
  2. בירור אמצעים העומדים לרשותכם (סיוע מהורים, פקדונות וכ"ו)
  3. בירור מצבכם המשפחתי, האישי, הזוגי למיפוי הצרכים שלכם.
  4. בירור מול הבנק לקבלת הערכה לגובה המימון לדירה שתוכלו לקבל.
  5. חישוב עלויות נלוות לרכישת הדירה (מתווך, עורך דין, מעבר דירה)
  6. חיבור כלל הנתונים הללו (סעיפים 1-5) לקבלת תמונה כוללת.
  7. מיפוי מקומות מגורים של בני משפחה חברים, רצונות רוכשי הדירה.
  8. הצגת יכולות ופריסת המלצות לרכישת הדירה הנכונה.
  9. ליווי טלפוני ומקצועי לאורך התהליך בהתאם לצורך.
  10. איחולי מזל טוב!

עכשיו שהבנו את התהליך, נעבור שלב שלב יחד אתכם וננסה לראות האם אכן המציאות עונה על החלומות שלכם ואו שמה עליכם יהיה להתחיל להתפשר במהלך התהליך לרכישת דירה בכדי לא להיכנס לחובות ואו לפשוט רגל בעתיד. קריטי מאוד להכיר ביכולות האמיתיות שלכם ובמצב שוק הנדל"ן כהוויתו וזאת כדי לא להיכנס לבעיות עתידיות:

ייעוץ ברכישת דירה תמיד יתחיל בסמול טוק וזאת כדי ללמוד כמה שיותר על הזוג / אדם שעומד מול היועץ וכדי להבין האם מדובר באדם ראלי ומציאותי ואו אדם חולם ובאשליה שיש לפוצץ ממש בקרוב. כן, הציפיות שלנו כמעט תמיד גבוהות מאלו שאנו יכולים להרשות לעצמנו ומעטים הפעמים בהם אנו פוגשים אדם שאכן מבין שעליו יהיה להתפשר ולבחון אפשרויות חדשות וזאת כתוצאה מעיוות תפיסה של רובנו את המציאות המשתנה כל הזמן.

בירור יכולת כלכלית עדכנית למועד חיפוש הדירה:

אחד הדברים הראשונים שיש לברר מול מחפשי הדירה הוא היכולת הכלכלית. כן, נתייחס לגיל רוכשי הדירה, מקומות העבודה שלהם, יציבות מקומות העבודה שלהם, גובה ההכנסה והוותק שלהם כעובדים במקומות העבודה שלהם וזאת כדי לצייר תמונה ברורה ככל האפשר אודות הרוכשים – דבר שתידרשו לעשות לאחר מכן מול הבנק בבקשה לקבלת משכנתא.. כל זאת בכדי להבין מהו גובה ההכנסה האמיתי שלכם וכדי לראות מה התקרה האפשרית לרכישת דירה.

בירור אמצעים העומדים לרשותכם (סיוע מהורים, פקדונות וכ"ו):

כדי לרכוש דירה יש צורך בהון עצמי למשכתא – במידה ומדובר בדירה ראשונה הרי שמדובר בסכום שעומד על 25% מערך הדירה שאתם מתכננים לרכוש (אם כי פעמים רבות הבנק מבקש יותר בהתאם לסיכון שהוא רואה בכם) לצורך חישוב זה אנו נתייחס לא רק לכסף שאתם מרווחים ולהון שצברתם אלא גם ליכולת קבלת עזרה מההורים ואו מפדיון פיקדון צבאי, פיקדון אישי וכל קרן ואו קופת גמל (בהתאם לרצונכם) שיכולה לעזור לכם בבניית ההון העצמי. ישנם מקרים בהם ההורים ממשכנים את ביתם לטובת משכנתא לילדיהם

בירור מצבכם המשפחתי, האישי, הזוגי למיפוי הצרכים שלכם:

יש חשיבות מכרעת למצב המשפחתי העכשווי והמתוכנן של רוכשי הדירה. עלינו להסתכל שנים רבות קדימה ולהבין שמדובר בדירה בה תחיו ככל הנראה שנים רבות ויש לבחון את רכישת הדירה בהתאם להבאת ילדים, גידול ילדים ובין היתר קרבה להורים וכל שאר הפרטים שחשובים בטווח הארוך. בשלב זה אנו מגדירים את הרצונות של רוכשי הדירה ומנסים להבין מה יהיה הדירה האופטימלית בעיניהם וזה כמובן חשוב לשלבים מתקדמים יותר בתהליך ייעוץ ברכישת דירה.

בירור מול הבנק לקבלת הערכה לגובה המימון לדירה שתוכלו לקבל:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

כעת שאנו יודעים מה אנו רוצים, כמה כסף עומד לרשותנו עלינו להתייחס ליכולת האמיתית וזאת תוך בירור מול הבנק לגבי התנאים המוצגים וקבלת הערכה סבירה לגבי גובה המשכנתא שהבנק ישמח להעניק לכם (מומלץ לעשות זאת כעת אך בעיקר במועד איתור הדירה במה שמכונה אישור עקרוני למשכנתא). לבנק יש כוח אדיר וחשיבות מכרעת בתהליך איתור הדירה ואנו צריכים לפנות אליו רק לאחר שאספנו את הפרטים החשובים בסעיפים הקודמים וסידרנו אותם כך שלבנק יהיה קל להחליט בנושא.

חישוב עלויות נלוות לרכישת הדירה (מתווך, עורך דין, מעבר דירה):

ברגע שאנו יודעים מה אנחנו רוצים, מה הבנק מוכן להציע ומה הצרכים שלנו חייבים לעצור לרגע ולהחסיר מההון הקיים לנו את כלל השירותים הנלווים שעליכם ייתכן ונדרש לשלם. גם כאשר אנו לא רוצים מתווך דירות ייתכן ונאלץ לשלם לו בגלל שמוכר הדירה חתם על בלעדיות בתיווך עמו. מעבר לכך, לא ניתן להימנע משימוש בשירותיו של עורך דין לקניית דירה ופעמים רבות נבקש גם ליווי של יועץ משכנתאות שיוכל לחסוך לנו בטווח הארוך בהחזרי המשכנתא ולבנות לנו תמהיל משכנתא מותאם לצרכים שהגדרנו.

חיבור כלל הנתונים הללו (סעיפים 1-5) לקבלת תמונה כוללת:

רק לאחר שאנו יודעים את כל הפרטים וממש מסודרים לגבי הרצונות שלנו ולגבי היכולות שלנו (לאחר החסרת עלויות נלוות) שניתן לצאת לדרך בתהליך לאיתור דירה – יש לציין שרוב רוכשי הדירות מתחילים את הדרך ממש כאן ללא שום הכנה מוקדמת ומכך יכולים לצוץ אין ספור בעיות שעליהם לא תמיד חושבים ואז נדרשים ליטול הלוואות משלימות למשכנתא כדוגמת הלוואת גישור לדירה, הלוואת בלון במהלך חיי המשכנתא וכן הלאה וכולם עולים לכם כסף.

מיפוי מקומות מגורים של בני משפחה חברים, רצונות רוכשי הדירה:

זוכרים שהגדרנו יעדים? זוכרים שהגדרנו יכולות? כעת עלינו לנסות למפות את האזורים בהם אנו מעדיפים לחיות ולבחון האם יש דרך כלשהי לקבל את מבוקשנו עם היכולת שעומדת לנו. לרוב זוגות רוצים להתגורר ליד משפחות ההורים, ליד מקומות העבודה שלהם, ליד החברים ואו בסביבה בה הם גדלו. הסיבה לכך כמובן היא שהם מכירים את הסביבה ואת האנשים וכולם מעדיפים את המוכר והטוב על פני הלא נודע. תכינו את עצמכם נפשית לכך שייתכן מאוד ותיאלצו לוותר חלקית על חלום זה מאחר ומחירי הנדל"ן פעמים רבות לא מאפשרים זאת עוד אלא אם כן אתם מתפשרים:

הצגת יכולות ופריסת המלצות לרכישת הדירה הנכונה.

ייעוץ ברכישת דירה צפוי לגלות לכם כבר מלכתחילה האם אתם יכולים לרכוש בסביבה המבוקשת או שעדיף לכם לוותר על כך. במידה ואכן אתם רוצים לרכוש בכל מקרה בסביבה מסוימת תידרשו לבחור דירה קטנה הרבה יותר ולהתפשר על דברים אחרים שאתם מבקשים לעצמכם והגדרתם כיעדים לעסקה. או לחלופין, יועץ הנדל"ן יכול להכין עבורם פריסה של המלצות לדירות ואזורים סמוכים ואו דומים שבהם אתם כן תוכלו לרכוש את הדירה הנכונה אך כאן זה כבר תלוי רק בכם.

ליווי טלפוני ומקצועי לאורך התהליך בהתאם לצורך.

תהליך ייעוץ ברכישת דירה אינו מסתיים בפגישה אלא מצריך ליווי אישי פעמים רבות. יועץ השקעות נדל"ן שאוהב את עבודתו ואכן מעוניין לעזור ילווה אתכם לאורך התהליך ויענה לכם על כל שאלה ואף יבוא לבחון את הנכס שבחרתם במידת הצורך כדי למנוע מכם לעשות טעויות לא קטנות ולחסוך לכם עגמת נפש ונזק כלכלי. ככזה, אנו ממליצים לפנות לאיש מקצוע שעוסק בייעוץ ברכישת דירה למחייתו ולא לסתם מתווך או אדם שעוסק בתחום ברמה הרוחבית.

איחולי מזל טוב!

זהו, אנו מקווים שעזרנו לכם במעט. אנו יודעים שזה לא תחליף לליווי של איש מקצוע אך אלו שרוצים לחוסך יכולים לראות את הסדר המצוין פה לתהליכים השונים כמפה אל היעד הנכסף ואולי אף נחסוך לכמה מכם הפסדים כלכליים ונזק ומבחינתנו זה כבר טוב.

במידה ואתם רוצים להתייעץ בנושא או לקבל שירותי ייעוץ ברכישת דירה, פנו אלינו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל