שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

יועץ פיננסי אישי: האם כדאי להתייעץ עם יועץ פיננסי לפני השקעה בנדל"ן?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

יועץ פיננסי אישי - מעבר על דוחות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

האם אי פעם נסעתם ברכב ללא מטרה? האם יצא לכם לקנות מוצר שאתם כלל אינכם צריכים? זה קורה לכולנו! בעוד במקרים אלו אין נזק גדול מידי, כאשר מבצעים השקעות נדל"ן בסכומי כסף גדולים, הנזק יכול להיות דרמטי ולפגוע בכלכלת המשפחה. מסיבה זו, לא מומלץ לצאת לדרך ולהשקיע כסף רב בנדל"ן טרם התייעצות עם יועץ פיננסי אישי שמכיר אתכם ויודע לזהות מה הן היכולות האמיתיות שלכם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

יועץ פיננסי אישי והשקעות נדל"ן

בשנים האחרונות המודעות להתנהלות כלכלית נכונה הולכת וגדלה. משקי בית רבים מבינים שאין ביכולתם לנהל ולאכוף את גל ההוצאות בצורה מסודרת בכוחות עצמם ולכן הם נעזרים בשירותיו של יועץ פיננסי אישי אשר תפקידו לעזור לנו לנהל את כלכלת הבית ולעמוד ביעדים שהגדרנו לעצמנו. (לרוב, הוצאה קטנה מההכנסה..).

כאשר יש לנו כבר יועץ פיננסי אישי, הוא מרכז עבורנו את כלל ההוצאות ויכול להשוות אותן אל מול מקורות ההכנסה הקבועות והמשתנות. בכך, הוא מאפשר לנו לקבל תמונת מצב מדויקת ועקבית על מצבנו הכלכלי ולכן לדעתו יש משקל רב בעד או נגד יציאה להרפתקאות כדוגמת השקעה בנדל"ן.

האם כדאי להתייעץ עם יועץ פיננסי לפני השקעות נדל"ן?

כן. כפי שהוסבר מעלה, התייעצות עם יועץ פיננסי אישי יכולה להתברר כחשובה במיוחד ויכולה להשפיע על מגוון פרמטרים חשובים בהשקעת נדל"ן:

  1. דוח פיננסי יכול להשפיע על כדאיות ההשקעה בנדל"ן.
  2. דוח פיננסי יכול להשפיע על גובה ההשקעה בנדל"ן.
  3. דוח פיננסי יכול להשפיע על רף הסיכון בהשקעה בנדל"ן.
  4. דוח פיננסי יכול להשפיע על טווח ההשקעה בנדל"ן.

כידוע, כולם רוצים להשקיע ולתת לכספם לעבוד בעבורם. אך, זהו אינו בהכרח אפיק נכון לכל אדם ואדם. במקרים בהם יש למשק בית יועץ פיננסי אישי, ניתן לקבל תשובה מדויקת ומבוססת במקום בעד או נגד השקעה בנדל"ן. לעומת זאת, במקרים רבים אין למשק בית ואו למשקיע יועץ פיננסי אישי ובמקרים אלו ייתכן מאוד ויהיה על המשקיע לבצע אבחון לבחינת מצבו הכלכלי טרם ביצוע ההשקעה:

מה עושים כאשר אין לנו יועץ פיננסי אישי?

לרוב המשקיעים אין יועץ פיננסי לצורך ניהול כלכלת ביתם. לכן, רבים מהם משקיעים כסף רב באפיקי השקעות שאינם בהכרח מתאימים עבורם. התוצאה הישירה לכך היא חוסר הגדרה של יעדים ראליים, סבירות גבוהה יותר לכשלים בעתיד שידרשו את משיכת ההשקעה טרם השבחתה המלאה וכמובן גם פוטנציאל להפסדים כספיים..

כאשר אין יועץ פיננסי פרטי בסביבה, מומלץ לפנות ליועץ השקעות נדל"ן שיבצע עבורכם את אותן הבדיקות בהקשר ישיר להשקעה בנדל"ן. יועץ השקעות נדל"ן מתשאל אתכם ובונה יחד אתכם פרופיל פיננסי שנכון לעת ביצוע ההשקעה ועל ידי פרופיל זה, ביכולתו של היועץ לבנות בעבורכם מיפוי של אותן השקעות שכדאי לכם להשקיע בהן תוך חשיפה לסיכון סביר למצבכם.

אז מה בדיוק עושים יועץ פיננסי אישי ואו יועץ השקעות נדל"ן?

יועצים שונים עובדים בשיטות שונות אך המכנה המשותף בין כלל היועצים הנו בעובדה שעליהם לשקף לעצמם וללקוח את מצבו האמיתי של הלקוח. כלומר, העובדה שאדם מרוויח שכר גבוהה מידי חודש אינו אומר שהוא אכן מצליח לחסוך כסף ואו אפילו נחשב אמיד. ישנם מקרים בהם משקי בית חלשים מתנהלים טוב בהרבה ממשקי בית חזקים ויציבים. כעת שאנו מבינים את תפקידם של היועצים, ניתן להבדיל בין סוגי המשקיעים:

תפקידו של יועץ פיננסי להבטיח שהלקוח מתנהל נכון עם כספו ושומר על יתרה חיובית מידי חודש לטובת השקעה עתידית שתאפשר יציבות גדולה אף יותר.
תפקידו של יועץ השקעות נדל"ן להבטיח שהלקוח משקיע את כספו באפיק הנכון ביותר בעבורו על סמך מצבו הכלכלי האמיתי כפי שהוברר מדוחותיו הפיננסים.

ישנם מקרים שדי שהלקוח יודע מהו מצבו הכלכלי האמיתי בכדי שיקבל החלטות נכונות ומושכלות. לעומת זאת, במקרים לא מעטים, יש צורך בכך שהיועץ ייקח את המושכות מידיו של הלקוח (בהסכמתו) וזאת כדי לוודא שההתנהלות הפיננסית וההשקעות מתבצעות כהלכה ואין חריגות תדירות מהתקציבים שהוגדרו לכל יעוד ויעוד.

לסיכום,

כאשר אתם מעוניינים להשקיע כסף רב בנדל"ן, עליכם לדעת שהשקעות אלו יהיו לרוב לטווח ארוך. במידה ומשקיעים בנכסי נדל"ן ונאלצים למכור את ההחזקות טרם הזמן שנקבע, הרי שנגרם נזק כלכלי מאחר ועליכם כעת לשלם מסים שונים (רכישה, שבח) לצד הפסד רווחים עתידיים. מסיבה זו, לא מומלץ לבצע השקעה בנדל"ן ללא שיקוף מלא של מצבכם הכלכלי שיכול להצביע על טווח הזמן הנכון עבורכם, האפיק הנכון עבורכם ורמת הסיכון המקסימלית שביכולתכם לקחת על עצמכם.

במידה ואתם לא רוצים לשלם כסף ליועץ השקעות נדל"ן על שירותיו, ביכולתכם לנסות ולאסוף את תלושי המשכורת ומקורות ההכנסה הנוספים לצד רשומות עובר ושב מחשבון הבנק ופירוט הוצאות בכרטיס האשראי ולבצע השוואה בין ההכנסות להוצאות לשם בדיקת מצבכם הכלכלי האמיתי, לאחר מכן, שקללו הוצאות צפויות בעתיד והכנסות צפויות בעתיד לשם השלמת התמונה ובחינת התוצאות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

רוצה לקבוע פגישה עם יועץ השקעות נדל"ן ואו עם יועץ פיננסי אישי? פנו אלינו באתר ונשמח לעזור!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק