שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
24°C
Scattered clouds
22/09/2021 08:19
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

יועץ משכנתאות פרטי: איך בוחרים יועץ משכנתאות פרטי ומקצועי לחיסכון מקסימלי?

יועץ משכנתאות פרטי - בחירת יועץ משכנתאות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

שירותיו של יועץ משכנתאות פרטי נדרשים בכל עסקת הלוואה ואו משכנתא מהבנק או מגופים חוץ בנקאיים. למרות זאת, רק כ-30% מנוטלי המשכנתאות אכן נעזרים בשירותים של יועץ משכנתאות פרטי. יתר הלווים ניגשים בגפם לסניף הבנק הקרוב לביתם ואו לסניף הבנק בו הם מנהלים את העו"ש ומתייעצים עם יועצי משכנתאות של הבנק. אותם יועצי משכנתאות של הבנק מקבלים את משכורתם (כולל בונוסים) מהבנק ולכן הם מחוייבים בראש ובראשונה לאינטרסים של הבנק ולא של הלווים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

יועץ משכנתאות פרטי

יועץ משכנתאות פרטי נדרש בעיקר כדי לאזן את הכוחות בין הלווים שנמצאים בעמדה ירודה אל מול הבנק שמחזיק בכוח רב. אט אט רבים מהלווים מתחילים להבין שהבנק אינו אח ורע אלא עסק כלכלי בעל אינטרסים מובהקים שאינם חופפים עם האינטרסים שלהם. אך, כדי להתמודד עם הבנק יש צורך לשחק עמו בכלים שהוא מכיר ובשפה בה הוא מדבר וזהו המחסום בין הלווה הקטן והפשוט לבין הבנק הגדול והמסורבל.

יועץ משכנתאות פרטי נדרש בכדי לגשר בין הלווה הקטן לבין המערכת הגדולה. יועץ משכנתאות פרטי שמחזיק במיומנות ובמקצועיות הנדרשת, בהחלט יכול להגיע עם הבנק להבנות ואף להשיג עבור לקוחותיו תנאים מועדפים וזאת על ידי הצגת הנתונים באור הנכון, על ידי החזקה בקשרים עם האנשים הנכונים, על ידי יצירת תמהיל משכנתא שמתאים לצרכיו של הלווה ועוד..

אך נשאלת השאלה, איך בוחרים יועץ משכנתאות פרטי?

איך בוחרים יועץ משכנתאות פרטי ומקצועי לחיסכון מקסימלי?

כפי שניתן להבין מההקדמה מעלה, יש משמעות אדירה בבחירה נכונה של יועץ משכנתאות פרטי. הרי, כמו בכל תחום אחר של נותני שירותים, יש רמות שונות של מקצועיות ובהתאם למקצועיות גם רמות שונות של מחירים. כאשר אנו שוכרים איש מקצוע שמעניק לנו שירות ולא מוצר פיזי, אנו משלמים על שירותיו לפי הזמן שנדרש לנו. כך, ככל שיועץ משכנתאות פרטי טוב יותר ומבוקש יותר, כך גובה שכרו צפוי להיות גבוהה בהתאם אך התמורה ככל הנראה תהיה משתלמת אף היא הרבה יותר..

בחירת יועץ משכנתאות פרטי תיעשה על ידי בחינת ארבע פרמטרים:

  1. מקצועיות – מקצועיות נמדדת לרוב באחוזי הצלחה.
  2. וותק – מספר השנים בהם עובד יועץ המשכנתאות בתחום.
  3. קשרים – טיב הקשרים שיש ליועץ המשכנתאות מול הבנקים.
  4. המלצות – המלצות המלצות המלצות!!!

נעבור כעת על פרמטרים אלו בכדי להסביר למה הן כל כך חשובים ואיך הם באים לידי ביטוי בהלוואת המשכנתא שאתם צפויים לקחת:

1. מקצועיות יועץ משכנתאות:

אין תואר בייעוץ משכנתאות, אין קורסים ממשלתיים לייעוץ משכנתאות, אין גוף מפקח על יועצי המשכנתאות. המשמעות היא, שמדובר בשוק פרוץ בו כל אחד יכול להציג עצמו כיועץ משכנתאות ולגבות מכם כסף על שירות חלקי ואו אף גרוע. במידה ואתם מחפשים יועץ משכנתאות פרטי, חשוב מאוד שתדעו איך לזהות יועץ משכנתאות מתחיל ויועץ משכנתאות מקצועי.

יועץ משכנתאות מקצועי יהיה אדם אשר הגיש מספר רב של תיקים בהצלחה רבה וזאת תוך דגש על תיקים שבחלקם מורכבים מאוד ולמרות זאת הושגו בהם תנאי מימון נוחים ומתאימים ללווה. ניתן לזהות יועץ משכנתאות מקצועי על ידי האופן בו הוא מתנהל והאופן בו הוא מדבר אתכם. כך לדוגמה, יועץ מסודר, עקבי, ברור וענייני ככל הנראה יהיה גם מקצועי מאחר וקשה להסביר לאדם פשוט דברים אשר אינם ברורים כשמש ליועץ. לעומת זאת, במידה ואינכם מבינים את היועץ, הנכם רואים שהוא מתנהל ברישול, מאחר, מבולגן, כדאי לעצור הכל ולחפש יועץ אחר שאכן יצליח להתמודד טוב יותר עם הבנקים שמחייבים סדר והיררכיה להשגת תנאים אופטימליים.

2. וותק של יועץ משכנתאות:

וותק במקצוע הנו דבר הפכפך, מצד אחד, וותק אינו מבטיח מקצועיות אך מצד שני, לא ניתן לשרוד ולהתפרנס ממקצוע לאורך זמן במידה ומתנהלים בחוסר מקצועיות. כאשר מדברים על וותק של יועץ משכנתאות פרטי, יש להתייחס לשני סוגי וותק הכרחיים:

  1. וותק בעולם הפיננסים.
  2. וותק כיועץ משכנתאות פרטי.

רוב יועצי המשכנתאות הפרטיים החלו את דרכם בבנקים השונים וחלקם אף מחזיק בתארים אקדמיים כדוגמת "תואר כלכלן". רקע בעולם הפיננסים בהחלט מוסיף המון וזאת מאחר והיכרות מוקדמת עם עולם הביטויים והמערכת הבנקאית שווה ערך רב. אך, מה שמעניין אותנו זה דווקא הוותק כיועץ משכנתאות וזאת מאחר וכעת על היועץ לייצג אתכם ולא את המערכת הבנקאית ואיננו רוצים שאדם מקובע ייצג אותנו משום שהדבר אינו שונה מהותית מעבודתם של יועצי המשכנתאות הרגילים בבנקים.

במקום זאת, אנו נשאף לאתר יועץ משכנתאות שמחזיק בוותק רב כיועץ פרטי וזאת מאחר ועם הזמן היועץ מפתח שיטות עבודה ייחודיות, היועץ מוצא דרכים יצירתיות להתמודד עם המערכת הביורוקרטית והמסורבלת של בנקים למשכנתאות ובעצם על ידי כך מצליח להשיג תוצאות טובות בהרבה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

3. קשרים של יועץ משכנתאות:

לעתים קרובות איננו מבקשים את שירותיו של יועץ משכנתאות פרטי בגלל יכולותיו הייחודיות כל כך, אלא בגלל הקשרים שיש לו בשמונת הבנקים למשכנתאות. לחלק מיועצי המשכנתאות יש הסכמים סדורים עם הבנקים והם נחשבים גורם מומלץ וחיובי וההתייחסות אליהם תהיה בהתאם. אחרים מנסים את מזלם בכל פעם מול בנק אחר אך יכולותיהם להשיג תוצאות אופטימליות קטנה יותר.

לכן, כאשר בוחרים יועץ משכנתאות פרטי לצורך הכנה וניהול הבקשה לקבלת הלוואת משכנתא, ראוי לבחון האם אותו יועץ משכנתאות פרטי קיבל את האישורים הנדרשים ויכול לשמש כ"גורם מפנה" בתיקכם מול הבנק. חברות ייעוץ משכנתאות ויועצים מקצועיים יחזיקו בקשרים איתנים עם מנהלי סניפים ועם בכירים בבנקים עצמם כך שהם מבטיחים ללקוחותיהם את השירות הטוב ביותר. לעומת זאת, יועצי משכנתאות מתחילים ואו יועצי משכנתאות "כאפרים" לא יחזיקו בקשרים ולא יוסיפו רבות לתיקכם בסופו של דבר..

4. המלצות על יועץ משכנתאות:

המלצות! המלצות! המלצות! הדרך הטובה והבדוקה ביותר לזהות יועץ משכנתאות מומלץ תהיה המלצות מלקוחות קודמים. נותני שירות צריכים להעניק לכל לקוח ולקוח את מלוא תשומת הלב והאחריות וזאת כדי שאותו לקוח יפנה לקוחות נוספים בעתיד ואף ישמש ממליץ יושר ומקצועיות על יועץ המשכנתאות.

עלינו להתייחס לשני מקרים:

  • מקרים בהם אין המלצות על יועץ משכנתאות פרטי.
  • מקרים בהם יש המלצות על יועץ משכנתאות פרטי.

במידה ואין המלצות על יועץ משכנתאות פרטי, אנו נעניק לכם המלצה חמה ואחראית להתרחק מאותו יועץ ולחפש אדם אחר. לעומת זאת, במידה ויש המלצות על יועץ משכנתאות פרטי, חשוב מאוד לא להסתמך על דבריו של היועץ. אלא, לבקש מספרי טלפון ולבדוק מולם שאכן הם המליצו ואכן הם שבעי רצון משירותי היועץ.

לסיכום,

במידה ואתם עומדים בפני נטילת הלוואת משכנתא חדשה ואו מחזור משכנתא קיימת, כדאי לבצע את הבדיקות מעלה. למרות שהבדיקות נראות כתהליך ארוך, אנו יכולים לספר לכם שיועץ מקצועי ומנוסה יענה על כל הבדיקות הללו בצורה חיובית כך שמדובר בבדיקה חד פעמית שאינה לוקחת יותר מידי זמן ואתם זוכים ביועץ משכנתאות פרטי מקצועי ומומלץ.

רוצים הפניה ליועץ משכנתאות שעונה על כלל הקריטריונים מעלה? השאירו פרטים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan