שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

טיפים להשקעה: 5 טיפים לרכישת דירה להשקעה – כללי אצבע להשקעה בנדל"ן

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

טיפים להשקעה בנדל"ן - מחברת רישומים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

משקיעים חכמים תמיד יחפשו טיפים להשקעה. טיפים שיאפשרו להם לבחור את הנכס הבא בצורה טובה יותר ומשום כך להרוויח יותר, טיפים שיאפשרו להם ליהנות מתשואה גבוהה אך להיחשף לסיכונים מוגבלים בלבד. במאמר זה אספנו עבורכם חמישה טיפים להשקעה, חמישה כללי אצבע להשקעה בנדל"ן.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

טיפים להשקעה

כאשר רוכשים דירה ראשונה למגורים, עלינו לשאוף לרמת חיים גבוהה ככל הניתן, עלינו לשאוף להיות בקרבת ההורים ואו בני המשפחה הנוספים, עלינו לשאוף להיות בקרבת מוסדות חינוך איכותיים ומקומות עבודה שיאפשרו פרנסה בכבוד וכן הלאה.. כאשר רוכשים דירה להשקעה, הדברים נראים מעט אחרת. ביכולתנו לרכוש בכל מקום ובכל מצב. נקבל את ההחלטות על פי שיקולים אחרים לגמרי כאשר החשוב מכולן הנו גובה התשואה שנפיק מהשקעה זו ביחס לגובה התשואה שנפיק בהשקעות אחרות..

פעמים רבות, משקיע רוכש דירה להשקעה אך עושה זאת מתוך שיקולים שאמנם נכונים עבורו אך לא בעבור השוכרים ולבסוף גם מטרתו הוא להרוויח כסף אינה עולה בידו. יש מספר כללים שיכולים לעזור למשקיע שבוחר לרכוש דירה להשקעה להימנע מהפתעות לא נעימות והפסדים כואבים וכעת נציג חמישה טיפים בדיוק לשם כך.

5 טיפים להשקעה:

 1. השקיעו במקום בו יש עוגנים חשובים שמצדיקים שכירות!
 2. השקיעו תמיד מתוך חשיבה על השוכר ולא על עצמכם!
 3. השקיעו במקום בו קל לכם להחזיק במושכות על הנכס!
 4. השקיעו לטווח ארוך ועם כסף שאינו נדרש לחיי היום יום!
 5. השקיעו בעזרת ליווי של אנשי מקצוע מקומיים ומומלצים!

טיפים אלו נראים לכם כמובנים מאליהם? מסתבר שהם לא ממש כך. אנו נציג אותן כעת ותוכלו להבין מה משמעותן ולמה כה חשוב לפעול בצורה נכונה ומחושבת בהשקעות נדל"ן,

5 טיפים לרכישת דירה להשקעה – כללי אצבע להשקעה בנדל"ן

טיפים לרכישת דירה להשקעה בוודאי לא יכולים להזיק לכם ולכן מומלץ לקרוא לאט ולנסות לעכל ולהפנים כמה שיותר,

השקיעו במקום בו יש עוגנים חשובים שמצדיקים שכירות:

בנדל"ן יש חשיבות גבוהה למיקום. בשונה מנכסים ניידים, נכסי נדל"ן אינם ניתנים לשינוע ומושפעים מביקושים קיימים בקרבת מקום המתבססים בעיקרם על "עוגנים" שמצדיקים שכירות במקום. אנו כמשקיעים מחויבים לחפש נכסים במיקומים אשר בהם יש כמה שיותר עוגנים שיגרמו לכך שמספר מבקשי השכירות בסביבה תמשיך להתקיים ואף תהיה בעלייה מתמדת וכך בעצם אנו יכולים להבטיח לעצמנו תשואה גבוהה כעת אך תשואה גבוהה אף יותר בעתיד הרחוק כאשר הביקושים רק ילכו ויחריפו..

עוגנים לדוגמה:

 • מקומות עבודה – מקומות עבודה הן עוגנים משמעותיים לשכירות.
 • תרבות ובידור – מוקדי בילוי, פנאי ותרבות מושכים קהלים רבים לשכירות.
 • תחבורה יעילה – תחבורה יעילה מצדיקה מגורים בסביבה ועמם השוכרים.
 • מוסדות אקדמיה – מוסדות חינוך ואקדמיה מושכות צעירים שוכרים רבים.
 • ועוד..

בעוד בערים הגדולות במרכז הארץ, יש עוגנים משמעותיים כמוזכר מעלה, ביישובים מרוחקים ובערי פריפריה ושינה העוגנים מתבטאים בעיקר במגורי המשפחות, קיומם של קהילות, חינוך טוב וכמובן רמת חיים גבוהה ככל האפשר. חשוב מאוד להבין את השוכרים (פסקה הבאה) ולנסות לרכוש נכס בקרבת כמה שיותר עוגנים מתאימים..

השקיעו תמיד מתוך חשיבה על השוכר ולא על עצמכם:

משקיעים נוטים לחשוב ישר על הכסף. ישר על התשואה שצפויה להתקבל. הם צודקים כמובן, שהרי זהו היעד שמצדיק את ההשקעה ועל בסיס תשואה זו הם נכנסו להרפתקאה זו מלכתחילה. אך, מה שמשקיעים מפספסים פעמים רבות זה את העובדה הבאה: אם הדירה מתאימה ומבוקשת על ידי השוכרים, המשקיע נהנה מרווח גבוהה יותר. לכן, חשוב לחשוב בדיוק ההפך מהנהוג. עלינו לחשוב על השוכרים ועל הצרכים שלהם ולרכוש דירה להשקעה שאכן תתאים למידות ולצרכים שלהם.

דוגמאות:

 • דירה קטנה, שנרכשת בשכונת מגורים למשפחות לא תתאים ותישאר ריקה.
 • דירה גדולה, שנרכשת בקרבת אוניברסיטאות ואו מרכז העיר לא תתאים לצעירים.

כפי שניתן לראות, יש צורך לאתר דירה מתאימה לצרכים המקומיים. ככל שהדירה מתאימה יותר לצורכי השוכרים, כך גובה התשואה ביחס למ"ר צפוי להיות גבוהה יותר ולכן גם משתלם יותר בעבור המשקיע שמעוניין בתשואה אופטימלית בעבור השקעתו.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

השקיעו במקום בו קל לכם להחזיק במושכות על הנכס:

לא מעט משקיעים בוחרים להשקיע הרחק ממקום מגוריהם, רבים מעדיפים להשקיע אף מעבר לים וזאת מאחר ויש מדינות בהם ניתן לצפות יחסי תשואה גבוהים במיוחד. אין בהכרח משמעות למרחק בין המשקיע לנכס הנרכש אך בהחלט יש משמעות גבוהה לאופן ניהולו של הנכס והיכולת של המשקיע לטפל ולתחזק בנכס. כך, במידה והמשקיע מטפל בעצמו בנכס, עדיף שיבחר השקעה בקרבת מקום מגוריו, במידה והוא צפוי לשכור שירותי ניהול דירות עבור הנכס, הרי שאין מגבלה למיקום כל עוד יש לו דרך לעקוב ולאכוף את ניהול הדירה כהלכה.

דוגמאות:

 • דירה בישראל, מומלץ לרכוש במרחק של עד שעה נסיעה ממגורי המשקיע.
 • דירה בחו"ל, מומלץ לקנות בסביבה מוכרת בה יש לכם קשרים נכונים.

לעתים קרובות, משקיעים רוכשים דירה בחו"ל על סמך הבטחות חברת השקעות מקומית. האמת היא שזה מתגלה כטעות לא קטנה במקרים רבים וזאת מאחר ולמשקיע אין קשרים בסביבת הנכס ואין ביכולתו לנהל את השקעתו בכוחות עצמו. חשוב מאוד לקנות נכס במקום בו במידת הצורך ניתן יהיה להשכיר ואו למכור לבד וללא עזרת גופים מתווכים שבסופו של דבר פוגמים בתשואה מהנכס.

השקיעו לטווח ארוך ועם כסף שאינו נדרש לחיי היום יום:

השקעות נדל"ן, כמו כל השקעה אחרת מחייבים הון עצמי מסוים עמו ניתן להשקיע. בבואנו להשקיע כסף רב על רכישת דירה להשקעה, חשוב מאוד שנבדוק שאנו אכן יכולים להרשות לעצמנו הוצאה כה גבוהה ושאין לנו הוצאות צפויות בעתיד שיידרשו מאיתנו למכור את הנכס טרם הזמן. זאת מאחר ובהשקעות נדל"ן הכדאיות עולה ככל שמחזיקים בנכס יותר שנים כתוצאה מכך שמסים שמשלמים בכניסה (מס רכישה) וביציאה (מס שבח) מתקזזים על פני הרבה יותר שנים והופכים לשוליים ביחס להכנסה מדמי שכירות שלעתים קרובות אף פטורים ממס.

משקיעים רבים יוצאים לדרך רק לאחר שילדיהם נישאו וכבר אינם תחת חסותם, אחרים בוחרים להשקיע גם כאשר ילדיהם קטנים אך אין להם צורך בכסף אשר הושקע מאחר והכנסתם מספקת גם להתמודדות עם הוצאות חריגות כטיפולים רפואיים, אירועים משפחתיים משמחים ואו כל הוצאה בלתי צפויה אחרת שתצוץ בהמשך הדרך. במידה ויש חשש שתדרשו לכסף בתוך מספר שנים, עדיף להימנע מההשקעה וזאת כדי לא להפסיד כסף מעצם העלויות של רכישה ומכירה של דירה על אנשי המקצוע שנדרשים לכך..

השקיעו בעזרת ליווי של אנשי מקצוע מקומיים ומומלצים:

זהו אולי הטיפ החשוב מכולם. היעזרו באנשי מקצוע מקומיים עליהם קיבלתם המלצות!!! אסור לוותר על שירותיהם של אנשי מקצוע בעסקאות מקרקעין מאחר וביכולתם לזהות בעיות ואו לחסוך לכם עסקאות גרועות מתוקף התמקצעותם בתחום בו הם עוסקים דבר שגם משקיע מנוסה אינו יכול להגיד על עצמו. אנשי מקצוע אמנם עולים לא מעט כסף, אך הן מאפשרות למשקיע לקבל הערכת שווי נכונה, לנצל מידע לצורך ניהול משא ומתן וכמובן להימנע מטעויות כואבות במיוחד ברכישת דירה שתחייב השקעה משמעותית בעתיד הקרוב בגלל בעיות תשתית ואו תכניות סביבתיות נוספות..

אנשי מקצוע מומלצים:

 • יועץ נדל"ן – יועץ נדל"ן יכול לעזור לכם להגדיר יעדים בצורה נכונה.
 • יועץ משכנתאות – יועץ משכנתאות יעזור לכם להשיג מימון בתנאים אופטימליים.
 • מתווך דירות – מתווך דירות מקומי מכיר את הסביבה היטב ויודע מה נכון עבורכם.
 • חברת בדק בית – חברת בדק בית יכולה להציג לכם מידע שאינו נגלה לעין על הנכס.
 • שמאי מקרקעין – שמאי מקרקעין יכול ליידע אתכם על ערכו האמיתי של הנכס.
 • עורך דין מקרקעין  – עורך דין מקרקעין יגן עליכם משפטית במהלך רכישת הדירה.

עלויות אנשי המקצוע גורמות למשקיעים רבים לוותר על שירותיהם אך מניסיון העבר אנו למדים שעדיף לשלם מעט ולהיות בטוחים ולא לשלם הרבה לאחר מכן עם התגלות בעיות ואו חסרונות שאליהם לא היינו מודעים במועד ביצוע העסקה.

לסיכום,

טיפים להשקעה בהחלט יעזרו לכם. אלו רק חלק מרשימה ארוכה של טיפים להשקעה אך הבולטים שבהם. אנו מאמינים שבמידה ותעזרו בחמישה טיפים להשקעה שהבאנו במאמר זה כבר תרגישו ביטחון גבוהה יותר בעסקה. רוצים להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן בנוגע לאפשרויות השקעה בחינם? השאירו פרטים ונחזור אליכם:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל