שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Few clouds
22/09/2021 14:47
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

טופס חוזה שכירות לדירה – להורדה והדפסה

נושאים מרכזיים

טופס חוזה שכירות לדירה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

טופס חוזה שכירות לדירה הנו אחד מאבני הדרך של המסחר החופשי בעולם. אמנם חוזים מסוגים שונים נמצאים בכל מרחב החיים שלנו, ואנו נתקלים בהם בעולם העסקים אבל יש רק חוזה אחד בו אנחנו כאנשים פשוטים יכולים לקבוע עובדות בשטח ולהחליט איך העסקה תראה ובצורה נגישה וקריאה לאדם הממוצע.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

בלא תשומת לב אנחנו חותמים יום יום על מגוון רחב של חוזים מול הבנק, חברת האשראי, ספקי התקשורת, העירייה ובעצם מול כל גורם כלכלי אך אין לנו שליטה על הטופס המוגמר שישפיע עלינו בצורה זו או אחרת. בטופס חוזה שכירות לדירה הדברים נראים מעט אחרת מאחר ומדובר בעסקה בין אנשים פשוטים לרוב וניתן להתמקח ולהתאים את חוזה השכירות לטובתנו.

>> טופס חוזה שכירות לדירה להורדה / הדפסה

>> טופס חוזה שכירות מומלץ של עיריית תל אביב להורדה / הדפסה

שינויים בטופס חוזה שכירות לשוכר ולמשכיר

טופס חוזה שכירות דירה לטובת השוכר נחשב כדבר נדיר במיוחד מאחר ויש צורך ביכולת מיקוח מדהימה ובהתפשרות מצד בעל הדירה. טובת השוכר במרבית הפעמים אינה בראש מעייניו של המשכיר ולכן במידה ונפלתם על משכיר נחמד או חלש אופי אילו הדברים החשובים עליהם מומלץ להתמקח:

מיקוח על סעיפים עקרוניים בחוזה בהחלט יכול להיחשב כבעייתי מאחר ומדובר בסעיפים קריטיים לקיומו של חוזה השכירות. אם זאת ניתן לשחק מעט עם סעיפים אילו בצורה שתאפשר את קיומו של החוזה אך באופן גמיש יותר. דוגמה נפלאה לכך יכולה להיות טווח זמנים רחב יותר לתשלום שכר הדירה כך במקום לשלם בעשירי לחודש תשלמו בין העשירי לעשרים לחודש כך שתעמדו ביתר קלות בהתחייבות..

מיקוח על סעיפים כלליים בחוזה כבר הרבה יותר פשוטים מאחר ועליהם החוזה לא עומד. סעיפים כלליים שביניהם ניתן למצוא את כללי ההתנהגות, חובת הסיוד בעזיבת הנכס או בעצם כל סעיף אחר ניתנים למיקוח ורצוי לדון עליהם. במידה והצלחתם להוריד ממכם כמה סעיפים כבר הרווחתם שקט נפשי ורוגע ובמידה והסרתם את החובה לסייד את הדירה בסיום חוזה הרי שגם כאן יש לכם חיסכון כלכלי.

חוזה שכירות בשפה שלכם יכולה לעזור לכם להבין במה בדיוק אתם חותמים. אמנם רוב טפסי החוזים בישראל כתובים בעברית אבל תופעה שהולכת ומתרחבת בה תושבי חוץ מחזיקים בנכסים ומשכירים אותם באמצעות חברות ניהול מחייבת אתכם להכיר בזכות שלכם לקבל טופס חוזה שכירות אותו אתם מצליחים לקרוא וחשוב לעמוד על כך.

טופס אופציה להארכת חוזה שכירות בעסק או בדירה חשוב באותה רמה שהרי במידה והשכירות נוחה ובעל הדירה מתנהג בהתאם קרוב לוודאי שתרצו להאריך את חוזה השכירות. טופס אופציה בחוזה השכירות בהחלט שימושי ורבים מצמידים אותו לחוזה המקורי או משלבים אותו כסעיף בחוזה השכירות. טופס אופציה מאפשר לכם להאריך את החוזה לתקופה ארוכה דבר שמקנה לכם יציבות משמעותית.

טופס חוזה שכירות דירה לטובת המשכיר אינו דבר נדיר בנוף המקומי. כפי האמרה המוכרת "בעל המאה הוא בעל הדעה" ולמרות כמות הנכסים להשקעה בערים המרכזיות עדין הביקוש עולה על ההיצע ולכן השוכרים נאלצים להתפשר פעם אחר פעם ולהסכים לדרישות הגיוניות יותר ופחות של בעלי הדירות, הטמעת סעיפים נוספים בטופס חוזה השכירות משמש לטובת המשכיר שיכול למצוא עשרות שוכרים בקלות.

טופס חוזה שכירות בלתי מוגנת משמש את בעל הדירה כדי להגן על זכויותיו בנכס. אם בעבר עשו שימוש בטופס שכירות מוגנת או בשמו המוכר יותר "שכירות בדמי מפתח" הרי שהיום כלל המשכירים עושים שימוש בטופס חוזה שכירות בלתי מוגנת כך שלשוכר אין שום יכולת להתלונן ביום שהחוזה מסתיים ואינו מתחדש לפי רצונו.

קביעת סעיפים עקרוניים בחוזה אינה בדיחה ויש להתייחס אליה ברצינות תהומית. סעיפים עקרוניים בטופס החוזה יהפכו ביום מן הימים לכלי ניגוח בבית המשפט במידה ונעשו הפרות בחוזה השכירות מצד השוכר ולכן חשוב להוסיף סעיף לכל דבר שחשוב לכם באמת גם אם לשוכר זה נראה כמיותר.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

קביעת סעיפים כלליים בחוזה מומלצת בחום. כמה שיותר סעיפים בהם אתם מעבירים את העקרונות שלכם לצד בקשת התנהגות נאותה ומאפייני הנכס כך תהיו מוגנים יותר במידה והשוכר פוגע ברכוש או מבצע הפרות חוזרות ונשנות. סעיפים אלו יכולים להיות לא פחות חשובים מהסעיפים העקרוניים בטופס חוזה השכירות.

קביעת סעיפים מגבילים בחוזה בהם אתם מתייחסים למאפייני התנהגות ושימוש בנכס. בבנייני מגורים חשוב מאוד לשמור על כללי ההתנהגות ולא להרים מסיבות באמצע הלילה או לחלופין לעשות שימוש בדירה כדירת סאבלט בה השוכר מארח חברים או תיירים בתמורה לכסף. כל עוד אתם לא מאשראים שימוש בנכס או בריהוט לשם מטרות אלו חשוב להוסיפם לטופס החוזה.

קביעת ערבים וערבות לחוזה נמצאת בידכם אז אל תפשלו עם ערבות ללא כיסוי או צ'ק ביטחון לדירה שלמוטב בלבד. חשוב לבקש ערבות אישית של חברים טובים – אנשים שאתם מכירים ויכולים לסמוך עליהם שישלמו במידת הצורך את חובותיו של השוכר. ערבות בנקאית לחוזה שכירות אף היא נחשבת כברירה טובה ואין מקום לוויתורים בנושא זה.

הוספת טופס נספח לחוזה השכירות משמשת לרוב כטופס הארכת חוזה שכירות (אופציה) אך יכולה ורצוי להשתמש בה גם לספירת מלאי ומצב הריהוט/נכסים בדירה. במקרים בהם אין ריהוט בדירה השכורה עדיין ראוי לרשום מה מצב שקעי החשמל, צבע הקירות, תחזוקת הברזים / כיורים וחדר השירותים והאמבטיה. ללא נספח שמכסה את הנזקים שעלולים להיגרם במהלך השכירות אתם יכולים למצוא את עצמכם עם עלויות משמעותיות בסוף חוזה השכירות.

 

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan