שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 14:17
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

חתימה על חוזה שכירות בצמוד לרכבת הקלה

נושאים מרכזיים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

חתימה על חוזה שכירות בצמוד לרכבת הקלה יכולה להיות משתלמת במקרים מסוימים. עבודות על הרכבת הקלה שהחלו היום גורמים לרעש אדיר בכל תוואי הרכבת העתידי ומבריחים את השוכרים בפוטנציאלים שנמנעים משכירות במיקום רועש. אבל האם יש מקרים בהם ישתלם לנו לחתום על חוזה למרות הרעש? כמה כסף שווה הרעש בעבודות על תשתיות הרכבת הקלה?!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

בעלי הדירות בתל אביב בשבוע החולף עוד עושים שרירים ומדברים על מחירי שכירות זהים למה שכולנו רגילים עם הוצאות אדירות ללא קשר למה שהולך להתחולל בתל אביב בשנים הקרובות. בעוד מספר שבועות כאשר הסטודנטים יחזרו ללימודים ועבודות הבנייה בעיצומן ילכו ויתבהרו מורכבויות שונות בשכירות דירה על יד עבודות הרכבת הקלה.

האם כדאי לחתום על חוזה שכירות בצמוד לעבודות הרכבת הקלה?

למרבית השוכרים כלל לא משתלם לחתום על חוזה שכירות בטווח מאות המטרים מעבודות הרכבת הקלה אך יהיו אנשים שישמחו לחתום על חוזה שכירות באזורים אילו בגלל העלויות המופחתות לאורך זמן. אבל האם הרעש והזיהום אויר לצד קשיים תחבורתיים שווים את החיסכון של כמה מאות שקלים בחודש?

אין תשובה ברורה לשאלה זו. אמנם עבור רבים כמה מאות שקלים אינם הרבה כסף אבל עבור סטודנטים ועובדים צעירים בתחילת דרכם מדובר בלא פחות מהוצאה משמעותית שהולכת ונצברת במהלך השנה לכדי אלפי שקלים שקשים מאוד להשגה. במקרים בהם אתם עובדים קשה עבור הכסף שלכם ובין כה לא נמצאים בדירה במהלך שעות היום ומשתמשים בדירה לשם מגורים – שינה בלבד הרי שייתכן ותוכלו למצוא דירות במחירים טובים.

במידה ואתם רוצים לגור ולחיות בדירה. כלומר, לחזור הביתה אחרי יום לימודים ולשבת להירגע מול הטלוויזיה ולהזמין חברים הרי שהרעש מחריד האוזניים של עבודות הרכבת שלא נגמרות במשך 6 שנים לפחות הן מטרד בלתי מקובל ואסור לכם לחתום על חוזה שכירות באזור זה בשום אופן ובכל מקרה אנו ממליצים לחכות מעט ולראות איך הדברים יראו במציאות שהרי אין סיבה לחתום על דירה כחתול בשק.

האם ניתן לבטל חוזה שכירות ליד אתרי הבנייה של הרכבת הקלה?

במידה וחתמתם על חוזה שכירות בתוואי הרכבת הקלה ורק לאחר מכן גיליתם עובדה זו הרי שיש לכם בעיה והאחריות לברר את הנושא נופלת על כתפיכם. אם כי יתכנו מצבים בהם תוכלו לבקש לבטל את החוזה וזאת במקרים בהם בעל הדירה הטעה אתכם וגרם לכם להבין שלא יהיה בעיה והתברר אחרת.

אז מה עושים? ייתכן ותרצו להשכיר את הדירה כדירת סאבלט לשוכר צעיר שאינו נדרש לדירה בשעות היום על ידי כך שנחסכים לו כמה מאות שקלים בחודש. אך אתם תצטרכו לשאת בהבדל המחירים בין הסכום אותו השוכר סאבלט משלם לסכום עליו הסכמתם מול בעל הנכס.

בזמנים של חוסר וודאות רבה בעיר תל אביב יכול להיות שעדיף לשבת על הגדר ולהמתין לראות איך עבודות הרכבת הקלה ישפיעו על מחירי הדירות ומחירי השכירויות בפרט כדי לבחון את הרלוונטיות שבשכירות במקומות מסוג זה. יש לציין שמגורים במרחק נגיעה מכל חלקי העיר הנדרשים לכם לצורך שינה בלבד אמנם יכולים להיות משתלמים אבל יהיו מקומות בהם עבודות החפירה והבנייה של תחנות הרכבת הקלה ימשכו גם בשעות הלילה המאוחרות.

ההשלכות הצפויות על השוכרים באזור עבודות הרכבת הקלה

  • צפיפות ובעיות תחבורתיות משמעותיות.
  • זיהום אויר חמור שכולל ריחות לא נעימים.
  • היווצרות גלי אבק שיכולים לפגוע בחולי אסתמה.
  • חולדות ובעלי חיים שיתפשטו אל עבר בתי המגורים.
  • בעיות תשתית חמורות כסתימות צנרת ונפילות חשמל.
  • פגיעה בצמחייה, עצים אך גם בקירות ובגדרות ציבוריים.
  • פגעי רעש לצד סיכונים בריאותיים.

עליכם לקחת בחשבון את הסיכונים והקשיים עימם תדרשו להתמודד מרגע מעבר לדירה ולא תוכלו לדרוש את כספכם חזרה לאחר מכן מאחר ובחתמתם על שכירות ביודעין שמדובר בתהליך לא סטנדרטי. כדי לבדוק האם זה אכן מתאים לכם מומלץ להתייעץ עם אדם שמתגורר בבניין שעבר תמ"א 38 וסבל משך זמן מסוים מרעשים וכלל הפגעים המופיעים מעלה ועל בסיס מידע זה להגיע לכדי החלטה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan