שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

חנויות להשכרה VS משרדים להשכרה – איפה כדאי להשקיע בנדלן מניב?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

חנויות להשכרה VS משרדים להשכרה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

חנויות להשכרה או משרדים להשכרה? זו שאלה שמשקיעים רבים שואלים עצמם בבואם להשקיע סכומי כסף גדולים בנדל"ן מניב. במאמר זה איננו עונים על שאלה זו מאחר ומדובר בהשוואה שמשתנה ממקום למקום ובין משקיע למשקיע אך בהחלט נציג את היתרונות והחסרונות המובנים בכל אפיק השקעה. זאת נעשה יחד עם תחזית עתידית לגבי התשואה בעוד מספר שנים קדימה..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

חנויות להשכרה VS משרדים להשכרה

שוק הנדל"ן למגורים נהיה צפוף ולא יציב?מחפשים אלטרנטיבות בשוק הנדל"ן המניב? בוודאי שאלתם את עצמכם, במה עדיף להשקיע – רכישת חנות להשכרה ואו רכישת משרדים להשכרה?! זוהי שאלה חשובה מאוד מאחר ואנו רוצים ליהנות מתשואה גבוהה ככל הניתן אך מצד שני גם לקחת סיכונים קטנים ככל שהדבר מתאפשר..

בין אם משקיעים בחנויות להשכרה ובין אם משקיעים במשרדים להשכרה, חשוב מאוד להבין מה היתרונות והחסרונות בכל אפיק וכך בעצם לקבל את ההחלטות על סמך הגיון וראיה ארוכת טווח. כעת אנו רוצים לעבור על שני האפיקים הללו ולהציג את ההבדלים ביניהם,

איך כדאי להשקיע בנדלן מניב?

נדל"ן מניב הנו שוק רחב ובו מגוון אפשרויות השקעה. ניתן להשקיע במפעלים, בבתי תעשייה ואו להשקיע בחנויות ומשרדים בהתאם להיכרות מוקדמת ויכולת כלכלית להשקעה. בשונה מנדל"ן למגורים בו ערך הנכס עולה לרוב והווה מרכיב משמעותי בכדאיות העסקה, בנדל"ן מניב, ערך הנכס נותר ברוב המקרים זהה אך התשואה הפירותית (דמי השכירות) גבוה בהרבה ונע בין 8%-12% בהתאם לאפיק ולמיקום ההשקעה.

יש מספר דרכים להשקיע בנדל"ן מניב:

 1. השקעה ישירה – רכישת נדל"ן מניב כעסקת מקרקעין רגילה.
 2. השקעה משותפת – רכישת נדל"ן מניב יחד עם שותפים ורישום משותף.
 3. השקעה עקיפה – רכישת אחוזי שותפות בקרן נדל"ן המשקיעה בנכסי נדל"ן מניב.

במאמר זה אנו נתייחס רק לאפשרות להשקעה ישירה וזאת מאחר ובהשקעה עקיפה ומשותפת לרוב מדובר בעסקה המלווה באנשי מקצוע שבחנו את כדאיות ההשקעה והציגו בפני המשקיע את ההיתכנות הכלכלית ואת הסיכונים הקיימים. במידה ואין בהירות מספקת ואו יש חוסר שקיפות בקרן או בקבוצה המשותפת, כדאי לעצור הכל ולבדוק את הפרטים מחדש לפני שמקבלים החלטה בעניין.

איך כדאי להשקיע בנדלן מניב?

אנו נתייחס כעת לשני האפשרויות שהוצגו בכותרת המאמר:

 1. קניית חנויות להשכרה להשקעה.
 2. קניית משרדים להשכרה להשקעה.

יצאנו לדרך,

השקעה בחנויות להשכרה:

חנויות להשכרה הן בהחלט השקעה נכונה במידה ומבצעים השקעה מחושבת ומבוססת על נתוני אמת. כלומר, עלינו לבחון מגוון פרמטרים בכדי להצדיק השקעה בחנות שכוללת בין היתר רכישה ואו השכרה של חנות לתקופה ארוכה, שיפוצה והתאמתה לשוכרים מגוונים בהתאם לצרכים שעולים.

לפני שמקבלים החלטה על השקעה בחנויות להשכרה, כדאי להכיר את היתרונות והחסרונות:

יתרונות בקניית חנויות להשקעה:
 • דמי שכירות גבוהים במיוחד – גבוהה יותר ככל שמדובר בחנות קטנה יותר.
 • יכולת שימוש עצמית – ניתן לנצל את החנות לשימושים אישיים.
 • שכירות ארוכת טווח – במקרים רבים חנות מושכרת לשנים ארוכות.
חסרונות בקניית חנויות להשקעה:
 • הוצאות קבועות גבוהות במיוחד (ארנונה לעסקים, מסים שונים).
 • חנויות מושפעות מעונות השנה ופרמטרים שאינם בשליטתנו.
 • חנויות סופגות לעתים תחרות עזה ולעתים פשיטת רגל שמגולגלת למשכיר.
 • חנויות חוות תחרות והפסדים בעקבות חדירת האינטרנט והשוואת מוצרים.

יש להבדיל בין חנויות בקניונים ובמתחמי הבילוי ובין חנויות במרכזי הערים ובמרכזי השכונות. במקרים לא מעטים, התושבים מעדיפים לנסוע למתחם ממוזג בו יש חוויית קניה ועוגנים נוספים כדוגמת קולנוע ותרבות לצד חניה נוחה על פני ביקור במרכז העיר ובמוקדי משיכה בעבר. כדאי להבין זאת ולהשקיע את הכסף בהתאמה למצב הקיים והצפי בעתיד וזאת מאחר וכיום התחרות על לבם של הרוכשים גדול מבעבר אך הארנונה וההוצאות הקבועות זהות ואו אף גבוהות יותר מבעבר..

כדי לקבל את התמונה המלאה מומלץ לקרוא מאמרים אלו:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

השקעה במשרדים להשכרה:

משרדים להשכרה היו עד ממש לאחרונה הדבר החם ביותר בעולם השקעות הנדל"ן, מדובר באפיק רותח בו ניתן להרוויח סכומי כסף גדולים בעולם שרק הולך וגדל מיום ליום. רוב העסקים של דורות עברו התקיימו בשטח ואו במבנים תעשייתיים ובמפעלים. לעומת זאת, כיום מספר גדל והולך של עסקים מתקיימים במרחב הווירטואלי ואו מציעים שירותים לעולם הרחב ולכן נדרשים דווקא לשטחי משרדים הכוללים כסא, שולחן, אינטרנט ולעבודה!

אך, שוק זה שהולך וגדל גם זוכה להיצעים הולכים וגדלים ולכן כדאי להכיר את היתרונות והחסרונות:

יתרונות בקניית משרדים להשכרה:
 • דמי שכירות גבוהים למדי – משתנה בהתאם למכלול השירותים.
 • מדובר באפיק חם – הביקושים בערים הגדולות רק גדלים והולכים.
 • שכירות ארוכת טווח – אפשר לאתר שוכרים גדולים לתקופות ארוכות במיוחד.
חסרונות בקניית משרדים להשכרה:
 • יש צורך בניהול עצמאי ואו בחברת ניהול להחזקה השוטפת.
 • התחרות על לבם של השוכרים גדולה במיוחד ופוגעת ברווחיות.
 • יש צורך לעדכן ולשפר עמדות כל הזמן לשרת קהלים משתנים.
 • היצע אדיר של משרדים נמצא בבניה בערים המבוקשות בישראל.

כפי שניתן להבין, לא הכל שחור ולבן.. יש מקום לרווחיות גבוהה בענף המשרדים אך זאת על ידי שיפור עמדות ועדכון הצעות לשוכרים בכל מספר  שנים. יש צורך בשינויי תמהיל, שיפור השירות וכמובן פניה לעסקים קטנים ובינוניים ולא רק לעסקים גדולים ומבוססים כבעבר. ככל שבעלי משרדים להשכרה מבינים זאת, ניתן להתאים את אופי המשרדים ואת רמת השירותים לקהלים חדשים ולעמוד בטרנדים החמים ביותר כדוגמת "חלל עבודה משותף" "משרדים הכל כלול" שכירויות קצרות טווח ועוד..

כדי לקבל מידע מפורט וייחודי, מומלץ לקרוא את מאמרים אלו:

אז איפה כדאי להשקיע לתשואה אופטימלית?

התשובה מורכבת אך אנו ממליצים על איתור השקעות אשר מאפשרות "עירוב שימושים". כלומר, אנו תמיד ננסה לאתר את אותן נכסים שצפויים להתמודד טוב יותר עם שינויים במשק ואו בתחרות מול שחקנים אחרים באפיק הנבחר. במקרים רבים, עצם היכולת לבצע שינויים בנכס ואו להמירו לשימוש אחר מאפשרים למשקיע להקטין את רף הסיכונים ואף להגביר את גובה התשואה בפועל.

כדי להתמודד טוב יותר עם שוק תנודתי שנע במהירות בעקבות קצב המהיר של החיים בעידן האינטרנט, עלינו להכיר את השינויים הטכנולוגיים ולהשקיע בהתאם. להלן השינויים הטכנולוגיים החשובים ביותר לאלו הבוחרים להשקיע בנדל"ן מניב ובמשרדים וחנויות בפרט:

 • גידול עצום בקניות מקוונות בישראל ובעולם כולו!
 • גידול עצום במספר העובדים מן הבית ואו כעצמאים.
 • כניסתן של טכנולוגיות שילוח והדמיה:
  • שילוח על ידי רחפנים, רכבים אוטונומיים, ייצור עצמי.
  • הדמיה מתקדמת באפליקציות, תלת מימיד, מציאות רבודה.

שינויים אלו צפויים להמשיך ולהשפיע על השווקים בהם אנו משקיעים ועל המשקיע להציע מוצרים משלימים לעולם החדש בכדי לשרוד שינויים מהירים אלו. כלומר, כבר לא ניתן להשקיע וליהנות מהכנסה פסיבית, יש צורך ביד על הדופק ובניהול שוטף ומקרוב של השקעותינו.

דוגמאות לעולם החדש:

 • קבוצות הנדל"ן ביג ועזריאלי לצד רשת האופנה פוקס צפויים להקים בשנים הקרובות שלושה קניונים ווירטואליים. הלקוחות יעברו ויזמינו מוצרים אך אילו יגיעו לביתם בדואר או עם שליח ולא יילקחו מהחנות שתחזיק שטח מצומצם ומלאי הדגמה בלבד. חנויות אלו ידמו במקצת לחנויות מקוונות באינטרנט אך בהם ניתן יהיה לקבל עזרה וליהנות מאמצעי הדמיה נוחים ומדויקים יותר.
 • בסינגפור, חברת הדואר המרכזית והבעלים של אתר אליבאבא כבר החלה את הפעילות הפיזית בעולם המקוון ופותחת קניון שלם המשתרע על פני 25,000 מ"ר בהשקעה של 106 מיליון דולר. קניון זה יאפשר חווית קניה מושלמת אך המוצרים ישלחו לבית הלקוח על ידי רחפנים ואו שליחים והלקוחות ינועו בחופשיות וללא שקיות לקולנוע ואו למתחמי הבילוי והקולינריה שבמקום.

כפי שניתן לראות, העתיד כבר כמעט כאן. במידה ואתם משקיעים במשרדים ואו בחנויות – כדאי שתיקחו זאת בחשבון.  רוצים להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן? השאירו פרטים ונעזור לכם לאתר את ההשקעה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק