שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 14:39
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

חיפוש דירה להשקעה: איזה דירה להשקעה מניבה את התשואה הגבוהה ביותר?!

חיפוש דירה להשקעה - דירה להשכרה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

חיפוש דירה להשקעה אינו דומה לחיפוש דירה למגורים. בעוד בחיפוש דירה למגורים אנו משקיעים את מרב המאמצים לאתר את הדירה שתעניק לנו את רמת החיים הגבוהה ביותר ובסמיכות מיקום לעבודה ולחיי המשפחה שלנו, חיפוש דירה להשקעה מתבסס ברובו על רמות הסיכון אליהם ניחשף ולגובה התשואה שניתן יהיה להפיק מהדירה הנבחרת להשקעה. במאמר זה אנו נסביר מה אנו מחפשים בדירה להשקעה ואיך מקבלים החלטה על קניית דירה להשקעה שאכן תעמוד בציפיות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

חיפוש דירה להשקעה

קניית דירה, כל דירה לצורך העניין. מלווה בחששות כבדים וזאת מאחר ומדובר בהשקעה גדולה מאוד שחייבת למלא את הייעוד שהגדרנו לה בצורה הטובה ביותר. כאשר שואפים לקנות דירה להשקעה חשוב להכיר את הגורמים שישפיעו בסופו של דבר על ערך הדירה וגובה שכר הדירה שניתן יהיה לקבל וזאת כדי שנוכל לחפש את הדירה המדויקת ביותר ולהקטין במעט את הסיכון שברכישת דירה בשוק מחזורי..

חיפוש דירה להשקעה נעשה מתוך מחשבה על השוכרים שלנו. כלומר, מאחר ואנו לא מתכננים להתגורר בדירה זו, עלינו להכיר את אופי השוכרים שיתאימו לכל דירה ודירה וככל שנבחר דירה שעונה טוב יותר על צורכי השוכרים כך אנו צפויים ליהנות מביקושים גבוהים יותר לשכירות ומשום כך ניתן יהיה לבקש יותר כסף על הדירה המושכרת ולהגדיל את התשואה.

כעת נציג את האופן בו אנו מחפשים דירה להשקעה בהתאם ליעדים שהגדרנו,

איזה דירה להשקעה מניבה את התשואה הגבוהה ביותר?!

חיפוש דירה להשקעה יעשה בצורה הטובה ביותר במידה ונצליח לענות על הנקודות הבאות:

  1. מיקום דירה – הגדרה של המיקום האידאלי להשכרת דירות (ביקושים גבוהים)
  2. סוג דירה – הגדרה של סוג הדירה האידאלית לשוכרים (הגדלת ביקושים)
  3. גודל דירה – הגדרה של גודל הדירה האידיאלית לשוכרים (התאמת ביקושים)

סינית?! תיארנו לעצמנו. אנו כעת נעבור הגדרה הגדרה וננסה להסביר לכם את כוונתנו..

1. חיפוש דירה להשקעה לפי מיקום הדירה:

הפרט החשוב ביותר בכל עסקאות המקרקעין הנו כידוע, המיקום. (מיקום מיקום מיקום) יש ערים בהם יש מחסור בדירות להשכרה, יש ערים בהם יש עודף בדירות להשכרה, בכל מיקום יש ביקושים שונים ואנו מלכתחילה נחפש את אותם מיקומים בהם יש מחסור בדירות ומשום כך אנו נהנה מביקושים גבוהים ומדמי שכירות שוטפים וקבועים לאורך זמן. יתרה מזאת, אנו נחפש מיקומים אשר גם בעתיד צפויים לשמור על ביקושים גבוהים וזאת כתוצאה מחוסר בהתחלות בניה ואו מגידול טבעי של האוכלוסייה.

דוגמאות להשקעות לפי מיקום:

2. חיפוש דירה להשקעה לפי סוג הדירה:

סוג הדירה משחק תפקיד אף הוא ביכולת שלנו להשכיר את הדירה במחירים אופטימליים. כך יש להכניס לסט השיקולים שלנו את סוגי הדירות הבאים:

  • דירות גן
  • דירות גג (פנטהאוז)

דירות אלו מיוחדות מאוד וזאת מאחר וניתן למנף אותן בצורות שונות מאשר דירות רגילות:

מינוף דירות גן:

דירות גן. כלומר, דירות בקומת קרקע עם חצר פרטית (כניסה פרטית) מאפשרות במקרים רבים "עירוב שימושים" או אם תרצו "שימוש חורג". ניתן להשתמש בדירות גן לצרכים עסקיים לצד אלו האישיים ולקבל קהל מבלי להכניסם הביתה. ניתן לפתוח בדירות גן משרדים, קליניקות, גני ילדים ועוד מגוון רחב של שירותים ובכך בעצם שוכרים רבים מוצאים דירות אלו כאטרקטיביות במיוחד (אף ניתן ליהנות מהחזרי מס על הוצאות ארנונה, שכירות, חשמל ועוד..) והם יעדיפו לשלם יותר כסף בכדי להתגורר דווקא בדירות אלו.

יתרה מזאת, דירות גן מתאימות במיוחד למשפחות מרובות ילדים אשר מתעניינות בחצר סגורה ובטוחה בה הילדים יוכלו לשחק. זה מוביל אותנו לאוכלוסיות דתיות וחרדיות שחלקן מנועות מלהתגורר בקומות עליונות בבנייני מגורים מאחר והם אינם מסתמכים על מעלית שבת ומעדיפים לחפש דירות בקומת קרקע או בקומות הראשונות לצורך שמירה על אמונתם. לסיכום, דירות אלו זוכות לביקושים גבוהים במיוחד ומשכך, ניתן לדרוש דמי שכירות גבוהים יותר..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מינוף דירות גג:

דירות גג אינם בהכרח זוכים לביקושים גבוהים בהרבה מאלו של דירות אחרות (למעט דירות עם נוף מרהיב..) ולא בהכרח זוכות לדמי שכירות גבוהים בהרבה מאלו של דירות אחרות, המינוף של דירות פנטהאוז נעשה ברמה ההונית על ידי כך שהמשקיע מחזיק בזכויות על הגג. כמובן שיש לברר את הבעלות על זכויות אלו טרם רוכשים את הדירה ולברר שאכן יש זכויות משפטיות, זכויות בניה וכמובן אישור לכך בתקנון הבית המשותף. במידה וכך הדבר, ניתן לקדם תכניות ולבנות קומה נוספת ובעצם ליהנות מתשואה שאינה משכירות אלא מהשבחת הנכס.

3. חיפוש דירה להשקעה לפי גודל הדירה:

גודל הדירה הנו עניין מורכב מעט יותר מהפרמטרים מעלה. כדי להבין זאת נסביר את הכללים הבאים:

  • דירה גדולה – תשואה יציבה אך לא אופטימלית.
  • דירה קטנה – תשואה לא יציבה אך אופטימלית.

דירה גדולה תושכר לרוב למשפחות עם ילדים. משפחות אלו מוגבלות ביכולותיהם הכלכליות, ולכן בסופו של דבר יש גבול לגובה דמי השכירות שניתן לבקש. דירה קטנה לעומת זאת תושכר לרוב לרווקים ואו זוגות צעירים שאמנם אף הם מוגבלים ביכולותיהם הכלכליות אך ביחס לגודל הדירה הם גמישים הרבה יותר ולכן ניתן להעלות ולהעלות את דמי השכירות וכך קורה בפועל בערים הגדולות..

לסיכום, זהו המצב הנתון:

  • דירה גדולה – תושכר לתקופות ארוכות ותעניק שקט נפשי.
  • דירה קטנה – תושכר לתקופות קצרות ותחייב ניהול שוטף.

כאשר נוגעים אך ורק לערכי התשואה. אין ספק שככל שדירה קטנה יותר גובה התשואה ביחס למ"ר גבוהה יותר. לעומת זאת, ככל שדירה גדולה יותר, התשואה הולכת ונשחקת עם כל מ"ר נוסף שאינו נדרש בפועל לשוכרים. המשמעות היא שבמידה ואנו משקיעים באזור המתאים למשפחות, כדאי שנקנה דירה בגודל המתאים למשפחות ואין צורך בדירה גדולה יותר. לעומת זאת, במידה ואנו משקיעים באזור המתאים לשוכרים צעירים, הרי שנעדיף לקנות דווקא דירה קטנה או דירות קטנות אשר יתאימו לצורכי השוכרים ויעניקו לנו תשואה אופטימלית..

אז איזה דירה להשקעה כדאי לקנות?

מומלץ לבחור מיקום בו אנו רואים פוטנציאל קיים ופוטנציאל עתידי (בביקושים לשכירות ובהשבחת נכסים) לאחר מכן, עלינו לאבחן את סוג האוכלוסייה, מצבה הכלכלי, סדרי העדיפויות שלה, ולהשקיע בהתאם לרצונות השוכרים. ככל שנזהה טוב יותר את צורכי המקום, כך ככל הנראה נהנה מתשואה גבוהה יותר על השקעתנו.

במקרים מסוימים, ביכולתנו לענות על צורכי המקום על ידי קניית דירה רגילה ואו דירת גן או גג. במקרים אלו נעדיף לקנות דווקא דירת גן או גג וזאת מאחר ויש מאפיינים נוספים שיש לקחת בחשבון וברצוננו ליהנות מסף ביקושים גבוהה ככל הניתן ומיכולת השבחה עתידית על ידי זכויות קנייניות נוספות שמוקנות לנו על ידי רכישת דירה ייחודית ומוגבלת באזור הנבחר..

לא יודעים איך לבחור דירה להשקעה? רוצים עזרה בחיפוש דירה להשקעה? השאירו פרטים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan