שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

חוזה שכירות קצר: חוזה שכירות בלתי מוגנת להורדה

כתיבת חוזה שכירות קצר

חוזה שכירות קצר הנו לרוב חוזה אשר נדרש לפרק זמן קצר יחסית בו הצדדים מעוניינים לחתום על הסכם שכירות קצר זמן. יכולים להיות מספר סיבות אשר בגללן נרצה חוזה שכירות קצר ובחלק מהפעמים אכן שימוש במסמך מתומצת עדיף על מסמך מסורבל אשר יגרום לרתיעה של השוכר אך כל עוד ניתן לעשות שימוש בחוזה שכירות בלתי מוגנת סטנדרטי ברוב לכל שעדיף לעשות זאת:

חוזה שכירות קצר: מתי נשתמש?

  • כאשר אנו משכירים את הדירה כדירת סאבלט לתייר מחו"ל ולא רוצים לפגוע בחווית החופשה.
  • כאשר אנו משכירים את הדירה לבן משפחה או חבר קרוב ועושים זאת רק לפרוטוקול.
  • כאשר אנו משכירים את הדירה לאדם זר אך החוזה שהוזמן מעורך הדין עוד לא הגיע (חוזה על תנאי).

סוגי חוזה שכירות קצר להורדה והדפסה:

מה הבעייתיות בשימוש בחוזה שכירות קצר?

חוזה שכירות נועד להגן על משכיר הדירה מפני הלא נודע, כידוע. לא תמיד אנו מכירים את השוכר ברמה האישית ובמקרים בהם מדובר בבן משפחה קל להתפשר על חוזה שכירות קצר ולעניין בו הדברים ברורים. כך המקרה גם כאשר מגיע לבקר תייר עדין ומבוגר מחו"ל שרק רוצה ליהנות וברצונכם לוודא שהכול ברור מראש אך כאשר משכירים דירה לפרק זמן ממושך או לחלופין משכירים דירה לתיירים המבקרים מחו"ל אך צעירים ומלאי חיים הסיכוי להפתעות גבוהה בהרבה ולכן נעדיף לעשות שימוש בחוזה מותאם אישית לצרכים שלכם. כפי שנכנסים למלון וחותמים על חוזה שכירות לטווח קצר כך גם צריך להיות נהוג אצלכם.

התקלות התדירות ביותר בשכירות:

  1. בעיות במזגן ובכלי חשמל מובנים.
  2. בעיות הצפה ורטיבות בחודשי החורף הקרים.
  3. בעיות רעש והפרעות מהשכנים ולשכנים.
  4. והחשוב מכל! תשלום מאוחר או אי תשלום שכר דירה.

למה להשכיר דירה לתקופה קצרה?

תופעת השכרת דירות לתקופה קצרה הולכת ותופסת תאוצה בכל העולם ובישראל בפרט. אתרי ענק המחברים בין תיירים לבין מקומיים בעלי דירות מאפשרים להתנייד בעולם עם הרבה פחות כסף מבעבר וללא מעבר דרך בתי מלון מתועשים ומנוכרים. לזכות בדירה מפנקת יחד עם אדם אשר מכיר את המקום בצורה הטובה ביותר שיוכל להסביר לכם ממה להיזהר, מה לחפש, ואיך להתנייד עושה את שלה והצורך בחוזה שכירות קצר הופך למשאלה מבוקשת.

ובכן, להיות בצד המתארח זה בהחלט חוויה משגעת וכיפית ואנו ממליצים לנסות זאת (רק אחרי קריאת ביקורות על הנכס ובעל הדירה) אך להיות המארח בהחלט מורכב בהרבה ויש להיות זהירים מאחר ולא ניתן לדעת מי הוא זה המבקר. יתרה מזאת, אותם התיירים חוזרים לארצות המקור שלהם לעתים גם במפתיע דבר שיכול להשאיר אתכם בבעיה לא קטנה ולכן חשוב להתנהל באופן מסודר וחוקי לצד שימוש באתרים מוכרים שמספקים ביטוח על נזקים או העלמות לקוח.

אז למה להשכיר דירה לטווח קצר? מדובר בכסף גדול! ניתן להרוויח על ידי השכרת דירה לתיירים סכומים הגבוהים פי 4 מאלו שתקבלו על השכרת דירה לטווח ארוך כל חודש. אך יש לזכור שבמידה ואתם מתנהלים באופן החוקי והמומלץ יש לשלם מסים לפי חוק. ופטור מיסוי על שכר דירה אינו חל בעסקים מסוגים אלו..

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *