שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

חוזה שכירות חדר בבית או יחידת דיור – מה חשוב לדעת?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

חוזה שכירות חדר בדירה - חוזה סאבלט לחדר בדירה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

חוזה שכירות חדר בבית או לחלופין חוזה שכירות ליחידת דיור לצד מחסן, חניה, דירת נופש ואחרים נועדו לשכירות קצרת טווח לרוב. אך יש לחלק בין סוגי השכירויות השונים כדי להבהיר מהם המורכבויות עליהם חשוב לתת את הדעת בזמן חתימה על חוזה שכירות מכל סוג שהוא:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

חוזה שכירות חדר / יחידת דיור למגורים

חוזה שכירות חדר לרוב תתייחס לרווקים, צעירים שנדרשים למקום מגורים לכמה שבועות ועד כמה שנים במקביל לשירותם הצבאי או לימודיהם באוניברסיטה. חוזה שכירות חדר משמש את השוכר לתקופה קצרה בסופו של דבר ולכן לרוב בעל הדירה יעשה חוזה מול אחד השוכרים והוא יהיה אחראי לחבר חוזה שכירות משנה עם יתר השוכרים וכמובן למצוא שוכר חלופי במידה ואחד השותפים לדירה עוזב.

חוזה שכירות סאבלט שונה במעט מן החוזה שכירות לשותפים בה רבים משתמשים בכך שמדובר בעסק לכל דבר ועניין. לא כל בעל דירה יסכים לכך שתהפכו את הדירה היקרה לנכס מניב אשר על הדרך אתם מזמינים פנימה אנשים זרים שלא אתם ולא הוא מכירים. במקרים אילו חשוב לקבל את הסכמת בעל הדירה מראש אחרת ייתכן ופעולה זו תחשב כהפרת חוזה ולכך יש השלכות קשות.

חוזה שכירות משנה לתיירים תעשה לרוב בשפה האנגלית ותכיל סעיפים שחשובים לכם ולבעל הדירה. אם זאת, אתם תהיו אחראים לכל בעיה ונזק שייגרם לדירה על ידי שוכר המשנה ובעל הדירה לא יקבל את טענותיכם שאין לכם יד בדבר.

>> כתבה על : חוזה שכירות דירת סאבלט

חוזה שכירות יחידת דיור יכול להיראות זהה לחוזה שכירות סטנדרטי בו אתם מחויבים בסדרה של כללים לצד חובת תשלום שכר דירה חודש בחודשו. אבל, מאחר ומדובר ביחידת דיור ולא בדירה שלמה אתם ובעל הדירה או השוכר המקביל אליכם מוכרים כישות אחת בלבד בעיני הרשויות כלומר, תדרשו לשלם ארנונה, עלויות חשמל, מים וביוב לצד הוצאות אחרים ביחד ולכן יתווספו סעיפים להסכם שיעזרו בחלוקת העלויות בצורה שוויונית ומוכרת לצדדים מראש.

בעיות בחוזה שכירות ליחידת דיור נוצרות כמעט בכל חוזה שכירות מסוג זה כתוצאה מחילוקי דעות בין הצדדים. חילוקי הדעות הפופולריים ביותר הן: הזכות לחנייה הצמודה לנכס, תשלומי ועד הבית, צד אחד מסוכסך עם האחר ומסרב לשלם את חובותיו.. כאשר לא מסדירים בעיות אילו בחוזה השכירות העסק הופך למורכב שהרי מדובר בשכירות בעייתית מראש מאחר ובמרבית המקרים היא כלל לא חוקית.

ההבדל בין חוזה שכירות קצר לארוך בולט מיד לעין. בעוד חוזה שכירות קצר לא יכלול סעיפים רבים והדגש יהיה על חלוקה בסיסית בין שוכרי המשנה, בחוזה שכירות ארוך הסעיפים האמורים הופכים לחשובים ונפוצים במיוחד. חוזה שכירות לדירה מפוצלת בה משכירים יחידות דיור חייבת להיות ברורה אחרת זהו מתכון לבעיות רבות ולא יתאפשר לשכור את הדירה לפרק זמן משמעותי.

חוזה שכירות מחסן / חנייה לעסק 

חוזה שכירות מחסן שונה משמעותית מחוזה שכירות סטנדרטי שהרי מדובר בחדר בו אין צורך בשירותים, קירור, חלונות ותנאי מחייה כלשהן, אין הרבה מקום לנזק וכמובן שמדובר לרוב בהסכם שכירות שנעשה מול עסק בקרבת מקום שנדרש למקום אחסון למוצר מוכר עליו אין לבעל המחסן שום אחריות. מאחר ומדובר בחוזה שכירות בסיסי, ניתן לחתום על חוזה שמכסה את האחריות במקרה ויש שרפה ונזקי טבע בלבד – כלומר אין צורך בחוזה מיוחד לשם כך.

חוזה שכירות מחסן למגורים כבר לא יהיה דומה בכלל לחוזה שכירות מחסן שהרי כאן מתייחסים למחסן כאל דירת מגורים של ממש אף על פי שעל פי חוק העניין אסור. לרוב שוכרי המחסנים יהיו אנשים מהמעמד הנמוך שמתקשה לשלם שכירות על דירה סטנדרטית או צעירים שמגיעים לעבוד בתל אביב ונדרשים למקום להניח בו את הראש.

חוזה שכירות מחסן למגורים יהיה דומה מאוד לחוזה שכירות דירה סטנדרטית ויכיל תנאי קיום בסיסיים וחלוקת אחריות אם זאת יהיו רבים שיוסיפו סעיף לחוזה בו השוכר חותם שידוע לו שמדובר במחסן שאינו מיועד למגורים ובכך פותרים עצמם מאחריות מינימלית לתנאי מחיה סבירים. השוכרים לרוב מתקשים לשלם את דמי השכירות ולכן סעיף זה מקבל דגש משמעותי ובעלי המחסן ישמרו לעצמם את היכולת לפנות את הדייר באופן עצמאי במידה ולא יתקבל התשלום במועדו.

החוק לשכירות הוגנת שאמור להיכנס לתוקף צפוי להסדיר תופעה זו ולהגביל את שכירויות החדרונים והמחסנים בתל אביב ולמנוע גביית סכומי עתק מאוכלוסיות מעוטי יכולת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

חוזה שכירות חניה הולך ותופס תאוצה לאחרונה. כידוע ישנם ערים בישראל ובעולם בהם מצוקת החניה מורגשת ואף מתסכלת. אך לא לכולם יש רכב, ובמקרים אילו ייתכן ושכן המחזיק בחניה יציע לאחר את הזכות לעשות שימוש בנכס שנמצא ברשותו. חתימה על חוזה שימוש בחניה תכלול את מספר הרכב המותר לחניה וכמובן סכום הכסף שיועבר בכל חודש לחשבונו של בעל החניה. אם זאת במקרים בהם השוכר של החניה אינו דייר הבניין לעתים נוצר בעיה כאשר השכנים מגלים זאת וכועסים על הכנסתו של אדם זר ללובי הבניין / החניון של הבניין ללא רשותם ולכן רצוי לבקש את רשותם בצורה יפה.

 חוזים רלוונטיים להורדה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

2 תגובות

    1. שלום ברכה, לשאלתך. ניתן לחתום על חוזה שותפים בדירה אבל יש לשים לב שהחוזה נעשה מול הנציג של הדירה ולא אל מול בעל הדירה. במידה ואת חוששת ומפחדת לחתום ייתכן ותוכלי לדבר אל ליבו של הנציג ולבקש לשנות את החוזה שכירות בהתאם לתנאים שנוחים לך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק