שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

חוזה להשכרת דירה – איך בוחרים חוזה מתאים?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

חתימה על חוזה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

קרובים למעבר דירה וצריכים חוזה להשכרת דירה? חשוב מאוד לבחור את חוזה השכירות המתאים ביותר עבורכם. ישנם הבדלים בין סוגי החוזים ולכל אחת יש יתרונות וחסרונות שמהם כדאי להיזהר. בחרנו לרכז כמה סוגי חוזי שכירות ולפרט מעט עליהם כדי שהבחירה תהיה קלה יותר:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

חוזה שכירות סטנדרטי לדירת מגורים רגילה בבניין דירות 

חוזה להשכרת דירה למגורים של משפחה בבניין דירות הוא הנפוץ ביותר וניתן להורידו מכאן. כאשר עושים שימוש בחוזה סטנדרטי חשוב לדעת שמדובר בחוזה מינימלי ועדיף להוסיף על גביו עוד סעיפים ונספחים שונים שיאפשרו לכם לקבל הגנה הרמטית יותר. אם זאת מאחר ומקובל לעשות בו שימוש בהחלט ניתן לראות בו חוזה בר תוקף שיגן עליכם בעת צרה.

שכירות של דירת מגורים בבניין דירות חייבות להיות מוגבלת למשפחת השוכר ולאורחיהם ולא לשם שימוש מסחרי / עסקי מאחר וישנם שכנים ולא ניתן להכביד על תשתיות הבניין עם אירוח מסיבי או השכרת הדירה לתיירים כל אימת שתרצו בכך. בנוסף מאחר ומדובר בבניין בו חולקים הדיירים שטחים ציבוריים יש חובה לשלם דמי ועד הבית ולהתנהג בהתאם לנורמות המקובלות.

> להבנה מעמיקה יותר על השכרת דירה בבניין מגורים

חוזה שכירות סטנדרטי לבית מגורים פרטי

חוזה להשכרת בית פרטי / וילה תהיה שונה מאוד מחוזה להשכרת דירה שהרי מדובר בנכס פרטי בו תוכלו לעשות הרבה יותר דברים ובחופש מסוים. מן הצד השני יש לוודא שבחוזה השכירות מוסיפים סעיפים מגבילים ונספחים מתאימים כדי שהשוכר יתחייב לשמור לא רק על הבית עצמו מכל פגע אלא עליו גם לתחזק ולשמור על הצמחייה והנכסים שנמצאים מחוץ לבית כדוגמת החניה ומחסן הציוד הצמוד לבית.

בבתי קרקע רבים יש ברכה ושרותים נוספים כדוגמת מגרש ושדות וכאשר משק במושב מושכרת לאחר על השוכר מוטלת אחריות רבה לשמירה והגנה על ערך המשק כולו (אלא אם כן נאמר אחרת..) עליו יהיה לשלם הוצאות השקיה לצמחים והוצאות תחזוקה במידת הצורך לברכה ולמגרשים. כאשר משכירים בית קרקע חובה להכיל את סעיפים רבים ככל הניתן ועדיף לחבר חוזה שכירות בעזרת עורך דין שיתאים בדיוק לטיב הבית וליישוב.

> להבנה מעמיקה יותר על השכרת בית קרקע

חוזה שכירות לשכירות מוגנת (דמי מפתח)

שכירות מוגנת הנה שכירות שהולכת ונעלמת מן העולם. אם בכל זאת בחרתם לחתום על חוזה להשכרת דירה מוגנת חשוב שתדעו שמדובר בדבר לא פשוט וחוזה השכירות מקנה לשוכר זכויות על הנכס עצמו. זכויות אלו מגדירות את האופן בו ניתן יהיה לפנות את השוכר מן הדירה אם בכלל, ומגדירות מי מהצאצאים של השוכר רשאי להמשיך להתגורר בנכס.

שכירות בדמי מפתח יכולים להיות פתרון מצוין לבני מעמד הביניים. כלומר, רוב האוכלוסייה שאינה יכולה לרכוש דירה משל עצמם. מאחר וכך תמיד יהיו קופצים על המציאה וזוכים ליציבות רבה מאוד בשכירות ארוכת שנים במיקומים מצוינים. אך בעלי דירות המושכרות בדמי מפתח יכולים להיות רעים אל השוכרים ולנסות לגרום להם לברוח ובכך לאפשר את קבלת הנכס חזרה ומכירתו בכסף מלא.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

> להבנה מעמיקה יותר על השכרת דירה בדמי מפתח

חוזה שכירות קצרת טווח (שכירות משנה)

חוזה שכירות דירה שמושכרת בשכירות משנה תהיה שונה מזו המקורית אך תכיל את אותם הסעיפים. על חוזה זה חייב להופיע חתימת בעל הדירה שמאשר את שכירות המשנה ומאפשר השכרת הנכס לזמן קצר כי אחרת המשכיר משנה מפר את החוזה עליו חתם.

לרוב חוזה שכירות משנה נועד כדי להשכיר לבני משפחה או חברים, כשכירות שותפים או לשם השכרה לתיירים מחו"ל. חוזה שכירות לזמן קצר ניתן להוריד כאן והוא יגן עליכם מפני נזקים ופגיעה ברכוש בזמן הקצר בו השוכר מבלה בדירה.

> להבנה מעמיקה יותר על השכרת דירה בשכירות משנה

בסופו של יום, לא משנה באיזה חוזה שכירות בחרתם להשתמש כדאי ורצוי שתעברו עליו, תוסיפו שינויים, נספחים וסעיפים חדשים. תשלחו את החוזה לאחר התאמה אישית לעורך דין שיעבור במהירות ויאשר שכל הנאמר בחוזה אכן תקין, חוקי, ואכיף. רק לאחר קבלת אישור מעורך דין על הנאמר בחוזה שתוכלו להיות בטוחים במאת האחוזים שאתם אכן מגנים על עצמכם והוגנים עם הצד האחר.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל