שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

זכאות מחיר למשתכן: איך מוציאים תעודת זכאות למחיר למשתכן?!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

זכאות מחיר למשתכן - תעודת זכאות מחיר למשתכן

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

זכאות מחיר למשתכן קל מאוד להשגה. בעוד יזמות ממשלתיות אחרות הפלו בין אוכלוסיות על סמך שנות נישואין, מספר ילדים, שירות צבאי ועוד.. במחיר למשתכן עליכם לעמוד בקריטריונים בודדים בלבד בכדי להיות זכאים ולהתחיל בתנועה לקראת קבלת תעודת זכאות מחיר למשתכן. במאמר זה ננסה לפרט שלב אחרי שלב את השלבים עד לקבלת זכאות מחיר למשתכן והשתתפות בהגרלות לדירה משלכם!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

זכאות מחיר למשתכן

הערכות הן שבישראל יש לא פחות מ-200,000 בעלי זכאות למחיר למשתכן. מתוכם הנפיקו עד כה 50,000 זכאים בלבד. בתכנית כולה ישווקו כ-100,000 דירות בסך הכל ולכן ככל שממהרים להנפיק תעודת זכאות למחיר למשתכן כך הסבירות לזכייה בדירה עולה וככל שעוברים הימים מספר המשתתפים במיזם ייחודי וזמני זה עולה בהתמדה.

 1. שלב ראשון: היכרות עם התכנית.
 2. שלב שני: בדיקת זכאות.
 3. שלב שלישי: הנפקת תעודת זכאות.
 4. שלב רביעי: הרשמה לפרויקטים השונים.

מומלץ לעבור שלב שלב באופן מסודר כדי לאמוד את את כדאיות ההשתתפות במיזם זה ובכדי להוציא את תעודת הזכאות במהירות ובקלות המרבית:

שלב ראשון: היכרות עם התכנית:

תכנית מחיר למשתכן הנה תכנית ממשלתית שתקפה עד שנת 2018 ומנוהלת על ידי משרד האוצר ומשרד השיכון. תכנית מחיר למשתכן משנה את סדרי העדיפויות של ספסור בקרקעות כפי שהיו נהוגות עד היום. במקום שהקרקע תשווק ליזמים וקבלנים בהתאם למכרז בו היזם משלם כמה שיותר למדינה (הוצאה שמגולגלת לצרכן..) הרי שבמחיר למשתכן הקרקע מוצעת בחינם ליזם / קבלן שיציע למכור את הדירה המוגמרת במחיר הנמוך ביותר ובתוך פרק זמן קבוע מראש ומוגבל בזמן.

תכנית מחיר למשתכן מוצעת רק לחלק מהאוכלוסייה ואילו כמובן מחוסרי הדיור והזוגות הצעירים. להם אין אפשרות להגיע לדירה בכוחות עצמם מאחר ומחירי הדירות בישראל עולים בקצב גבוהה יותר מהיכולת של משק בית ממוצע לחסוך כסף. המדינה שהבינה זאת מאפשרת לראשונה לעצור את מירוץ המחירים באופן זמני כדי להוריד את קול הזעקה של הציבור אף אם הדבר כרוך בסיכונים ובעלויות גבוהות למדינה בטווח הקצר.

שלב שני: בדיקת זכאות:

לא כולם זכאים לזכות בדירה במסגרת מחיר למשתכן. כדי לזכות בדירה בפרויקט זה עליכם לבחון את עצמכם לפי הכללים הבאים:

 1. זוגות נשואים או ידועים בציבור (גם ללא ילדים!).
  • כולל משפחות חד הוריות עם ילד אחד לפחות!
  • כולל גרושים שמכרו את חלקם בדירה בתהליך הגירושין.
 2. רווקים המבוגרים מגיל 35.
 3. נכים בני 21 ומעלה בעלי שיעור נכות של 75%.

*כל האמור בתנאי שבששת השנים החולפות לא היה ברשות המעוניינים דירה בבעלות חלקית או מלאה,או כל זכות בנחלה במשק חקלאי.

מעבר לבדיקות אלו לזכאות במחיר למשתכן עליכם לבחון האם יש לכם יכולת לממן את השתתפותכם במחיר למשתכן. אמנם יש הסכמה על משכנתא מחיר למשתכן שהנה משכנתא בתנאים מצוינים אך תלויה בבנקים הפרטיים שמקבלים החלטות על פי שיקוליהם הפרטיים ורמת הסיכון שהלקוח מהווה בעבור הבנק. יש לבחון שיש בידכם הון עצמי בגובה 110,000 ש"ח או יכולת להשיג הון עצמי זה. מעבר לכך, חשוב מאוד שתוכלו להתמודד עם יכולת תשלום שכר דירה ומשכנתא בו זמנית עד לבניית הדירה ומסירתה לאחר שנתיים.

שלב שלישי: הנפקת תעודת זכאות:

במידה ועברתם את השלבים הקודמים בהצלחה. אתם זכאים ויכולים לעמוד בהוצאות רכישת דירה במחיר למשתכן. מזל טוב! כעת עליכם להנפיק תעודת זכאות ייעודית לפרויקט זה לפי אחד משני האפשרויות הבאות:

 1. הנפקת תעודת זכאות מחיר למשתכן בנקודות שונות בארץ.
 2. הנפקת תעודת זכאות מחיר למשתכן באינטרנט.

אנו כמובן ממליצים להנפיק את התעודה באינטרנט. תהליך הנפקת תעודת זכאות מחייב הצגת אישורים שונים כדוגמת תעודת נישואין, תעודת גירושין, תעודת זהות להוכחת גיל ועוד.. מעבר לכך עליכם לשלם עמלת פעולה בגובה 240 ש"ח. הפרטים שתמסרו יבדקו ויאומתו מול רשם המקרקעין לבחינת זכאותכם ובמידה והכל עובר חלק תזכו לקבל תעודת זכאות בתוך עד 10 יום בלבד!

שלב רביעי: הרשמה לפרויקטים השונים:

ההרשמה לפרויקטים השונים יכולה להיעשות אך ורק באתר ההגרלות של מחיר למשתכן:

לאחר שתתחברו למערכת בעזרת מספר תעודת הזהות שלכם וסיסמה שתקבלו תוכלו לראות אילו פרויקטים פתוחים להרשמה ואילו פרויקטים צפויים להיפתח בעתיד. ביכולתכם להירשם לפרויקטים רבים בו זמנית בכדי להגדיל את סיכויי הזכייה שלכם בדירה משלכם אך כמובן שיש לבחון את מחירי הדירות השונים ולוודא שיש ביכולתכם לעמוד בהוצאות לרכישתן. מעבר לכך, חשוב לדעת שיש משמעות לסדר הזכיה וייתכן מאוד שעל אף הזכיה תידרשו לוותר על מיקומכם במידה ויוותרו רק דירות שמחוץ להישג ידכם בפרויקט בו עליתם בגורל.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מדובר בהטבה חד פעמית שהמדינה מעניקה לכם. אל תחכו! אל תמתינו! התחילו בפעולות לקבלת תעודת זכאות והשתתפו בהגרלות מאחר ולאחר פרויקט זה קשה להאמין שנראה פרויקטים בסדר גודל זה בעתיד. – פרויקט מסוג זה עולה מליארדים רבים למדינה ובעתיד לא בהכרח שיהיה את הכסף בכדי להעניק הטבות אלו. בהצלחה.

רוצים ליווי מקצועי של עורך דין לתהליך כולו? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל