שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Scattered clouds
22/09/2021 13:39
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

השקעות בטוחות: אספנו עבורכם 5 השקעות בטוחות בנדל"ן למשקיע הסולידי!

נושאים מרכזיים

השקעות בטוחות בנדל"ן - חמש אפשרויות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מחפשים השקעות בטוחות בנדל"ן? כנראה שמתם לב לכך ששוק הנדל"ן הישראלי משתנה אט אט והופך לפחות אטרקטיבי כתוצאה ממסים חדשים לצד התערבות ממשלתית בשיווקי הקרקעות בניסיון להורדת מחירי הדירות עבור הזוגות הצעירים. המשמעות היא, שמספר אפיקי ההשקעה שיכולים להתאים למשקיע הסולידי מצטמטצמים והולכים ורבים נוטים לקחת סיכונים גבוהים יותר ולהשקיע בחו"ל..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

במאמר זה החלטנו לאסוף עבורכם 5 השקעות בטוחות בנדל"ן גם בשוק המורכב של ימים אלו,

השקעות בטוחות

השקעות בטוחות הן השקעות אשר מבוצעות על בסיס השתברות גבוהה לשמירה על ערך והסתברות סבירה להשבחה וליצירת תשואה פירותית והונית. משקיעים סולידים ומשקיעים קטנים נוטים לקחת סיכונים נמוכים ככל האפשר כדי למנוע מצבים מהם הם יתקשו להתרומם חזרה למקומם הנוכחי. לכן, יש ערך גבוהה באיתור השקעות בטוחות במיוחד בתקופה זו בה הענף הסולידי, הנדל"ן הופך לבלתי יציב ומעט מורכב לחיזוי..

להלן 5 השקעות בטוחות למשקיע הסולידי:

אספנו עבורכם 5 השקעות שמבטיחות ביטחון גבוהה ותשואה נאה גם בתקופות של חוסר יציבות במשק. שימו לב! אילו אינם המלצות ויש לבקש ליווי מקצועי ובחינה נכונה בהתאמה ליכולת הכלכלית שלכם.

 1. קניית דירה קטנה להשקעה במרכז הארץ.
 2. קניית בית קרקע למגורים עם יחידות דיור להשכרה.
 3. קניית דירות ישנות, השבחתם ומכירתם מחדש.
 4. קניית קרקעות פרטיות לבניה במרכז הארץ. 
 5. השקעה בנדל"ן מניב ונדל"ן למגורים דרך קרנות השקעה.

נעבור כעת על ההשקעות הללו ונסביר למה הן בטוחות:

1. קניית דירה קטנה להשקעה במרכז הארץ:

אחד הדרכים להורדת מחירי הדירות בישראל הנו על ידי הגדלת היצע הדירות. בעוד בערים רבות בפריפריה יש סבירות גבוהה לפתרון לבעיית הביקושים בשנים הקרובות, במרכז הארץ אין מספיק קרקעות מדינה וקרקעות פרטיות לבניה ולכן, אין צפי עתידי למענה על הביקושים הגבוהים ממילא במרכז הארץ.

בשונה מערי שינה וערי פריפריה בהם אין עוגנים משמעותיים שמושכים צעירים להתגורר בהן, ערי מרכז הארץ מציעים חיי תרבות ולילה, עבודה ושכר גבוהה לצד מוסדות מחקר ואקדמיה כך שרבים מכל רחבי הארץ שואפים לעבור להתגורר דווקא במרכז הארץ. הביקושים כה גבוהים שאין היתכנות לירידת מחירי הדירות בעיר תל אביב ובמעגליה החיצוניים בטווח הנראה לעין.

דגש על דירות קטנות:

בכדי להפיק את התשואה הגבוהה מאפיק השקעה זה. כדאי להשקיע דווקא בנכסים קטנים שיתאימו לקהל השוכרים בעיר. שוכרי הדירות בעיר תל אביב מאופיינים בכך שהם צעירים, משכילים בתחילת דרכם שנדרשים להשקיע ולהתגורר בקרבת מקום עבודתם ולכן מוכנים לשלם לא מעט כסף גם עבור דירות קטנות במיוחד.

קראו עוד:

2. קניית בית קרקע למגורים עם יחידות דיור להשכרה:

המשקיע החכם ביותר הוא זה שמשקיע בראש ובראשונה במשפחתו. כאשר משקיע מתגורר בדירה סטנדרטית ויש לו ילדים שצפויים להיעזר בו בעתיד, כדאי לחשוב מעט מחוץ לקופסא ולהשקיע את הכסף בצורה היעילה ביותר. לכן, נבחן את האפשרות להשקיע בבית קרקע רחב ידיים שמתאים לבני המשפחה אך גם ביחידות דיור / דירות מרתף שיושכרו לשוכרים כדוגמת גרושים, רווקים, מהגרים ועוד..

היתרונות הבולטים בהשקעה זו הן:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

 1. בבוא היום, ילדי המשקיע יוכלו להתגורר ביחידות דיור אלו.
 2. המשקיע "משפר דיור" ולכן לא חייב במסים של משקיעים.
 3. קל ופשוט לנהל את הנכסים שנמצאים במבנה הבית.
 4. מספרם של בתי הקרקע נמוך וערכם יעלה בעתיד בניגוד לשוק.

השקעות בטוחות היו לרוב ייחודיות וחכמות יותר מההשקעות הסטנדרטיות. השקעה בבית קרקע במיקום הנכון והשכרתם של יחידות דיור מבטיח תשואה נאה על ההשקעה אך בו זמנית שדרוג ברמת החיים והענקת תשתית מגורים אפשרית לילדים בבוא העת. כמובן, שיש לבחון אפשרות השקעה זו בהתאמה למאפייניו של המשקיע.

קראו עוד:

3. קניית דירות ישנות, השבחתם ומכירתם מחדש:

אפיק השקעה זה אינו מתאים לרבים אך בהחלט מדובר בהשקעה חכמה ובעלת תשואה גבוהה גם בשוק מורכב לחיזוי. באפיק זה, על המשקיע לאתר דירות ישנות ומרופטות של זוגות המתגרשים, יורשי דירות ותושבים שעוברים למדינה אחרת. המכנה משותף בדירות שיירכשו הנו בכך שהמוכרים נדרשים למכירה מהירה ואינם יכולים ואו רוצים להחזיק בנכס לזמן ארוך ולכן מוכנים להתפשר על המחיר..

קניית דירה ישנה במחיר מצוין זו התחלה טובה, לאחריה יש צורך בהשבחת הדירה על ידי שיפוץ חזותי של אותן חלקי הדירה שמושכים צומת לב של רוכשים פוטנציאליים והבאת הדירה לרמת גימור סבירה ובכך להשבחה מידית בערכה. בבוא הזמן, ניתן למכור את הדירה ברווח של עד 30% וזאת בהחלט תשואה נאה לפרקי הזמן שבעניין.

יש לקחת בחשבון את הפרטים הבאים:

 1. צריך עין חדה, חוש עסקי וזוג ידיים טובות להצלחה בהשקעה זו.
 2. יש מגבלה למספר העסקאות מידי תקופה לצורך חובת מיסוי מקרקעין.
 3. מדובר באפיק השקעה אקטיבי ואינו מתאים לכולם.

השבחת נכסים בהחלט כדאית ובטוחה גם בתקופות של חוסר יציבות מאחר ועסקה ממוצעת של קניה, השבחה ומכירה נמשכת בין 4-6 חודשים בלבד ובתקופה קצרה כל כך, שינויי המחירים של הדירות בשוק אינם ניכרות לעין ולכן גם במידה ומדובר בשוק בירידה, גובה התשואה צפוי להיות גבוהה יותר מן הירידה ובכך בעצם איננו סופגים את ירידת המחירים..

קראו עוד:

4. קניית קרקעות פרטיות לבניה במרכז הארץ:

אין תחליף לקרקעות. כלומר, בעוד ניתן להגדיל את היצע הדירות למכירה. לא ניתן להגדיל את היצע הקרקעות למכירה. זה נכון שהמדינה מחזיקה בלא מעט קרקעות שבכולתה להפשיר בעתיד ואו להוציא למכרזים באופן מידי אך היא אינה עושה זאת כי עליה לנהל את הקרקעות על פני שנים רבות קדימה בכדי להשאיר משהו גם לדורות הבאים..

קניית קרקע פרטית במרכז הארץ בדגש על קרקע פרטית שייעודה מגורים, בהחלט שווה השקעה גם בתקופות בעייתיות וזאת מאחר וערך הקרקעות רק הולך ועולה עם התערבות הממשלתית בשוק וזאת כי היצע הדירות מוצע בעיקר למחוסרי דיור ואין התחשבות והתייחסות למשפרי דיור ומשקיעים שרוצים רמות גימור גבוהות יותר ונכסים ייחודיים ומוכנים לשלם הרבה יותר כסף בעבור כך.

העובדה שניתן לקנות קרקע פרטית אינה אומרת בהכרח שאכן מדובר בעסקה משתלמת. יש לבדוק כל מקרה לגופו בעזרת שמאי מקרקעין שיבחן את ערך הקרקע בהיבטים שונים וזאת מאחר וייתכנו מגבלות בניה לגובה / לעומק ואו הזדמנויות לקבלת תוספת אחוזי בניה מותרים שמייקרים ומוזילים את ערך הקרקע..

קראו עוד:

5. השקעה בנדל"ן מניב ונדל"ן למגורים דרך קרנות השקעה:

קרנות השקעה בנדל"ן אמנם משקיעות באפיקים מסוכנים יותר מאחר ועליהם להציג רמות תשואה גבוהות מיתר השוק בכדי לעודד עוד ועוד משקיעים לבחור דווקא אותן. אך, אותן קרנות השקעה מחזיקות צי של אנשי מקצוע מכל הסוגים ובכל העולם ולכן יש להם יכולת להגיע להשקעות שהאדם הפשוט אינו יכול בעצמו.

הבחירה בקרן השקעות תחת "השקעות בטוחות" מורכבת מעט יותר אך מתבססת על כך שבמידה ובוחרים קרן השקעות גדולה ומבוססת, הרי שניתן למכור בכל שלב את ההחזקות לעמיתים נוספים ואו חדשים בקרן כך שבדומה לשוק ההון יש אפשרות תגובה במקרים בהם ניכר שהשוק הולך לרדת מבלי להיפגע ממסים כבדים ועלויות מגוונות כפי שקיים במכירת נכסי מקרקעין רגילים.

בין אם משקיעים בקרן השקעות בנדל"ן למגורים, בין אם משקיעים בקרן השקעות בנדל"ן מניב, לרוב, ההשקעה תיעשה במדינות שונות בעולם ולא בישראל וזאת כדי להפיק תשואה גבוהה בערים מתעוררות בהם הביקושים עולים ועולים כפי שראינו בישראל בעשור שבין 2005-2015. במידה ויש להם אנשי מקצוע טובים, הרי שאתם נהנים מתשואה בטוחה וגבוהה במיוחד.

קראו עוד:

לסיכום,

גם בשוק מורכב, תמיד ניתן למצוא השקעות בטוחות בנדל"ן. אך, כמו בכל דבר אחר בחיים, עלינו לאתר השקעה שתתאים למידות שלנו. כדי לבדוק מה הן ההשקעות שיתאימו עבורנו, כדאי להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן שבתורו ישקף לנו את האפשרויות הטובות והמתאימות ביותר עבורנו.

רוצה להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן בחינם? השאר פרטים ונחזור אליך:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan