שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 14:08
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

השקעה עם תשואה גבוהה: איך מזהים השקעה עם תשואה גבוהה בנדל"ן?

נושאים מרכזיים

השקעה עם תשואה גבוהה בנדל"ן - בניינים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

השקעה עם תשואה גבוהה תגיע לרוב עם סיכון גבוהה. כלומר, כאשר מחפשים להרוויח תמורה נאה על הכסף שהשקענו, עלינו לקחת סיכונים גבוהים וכמובן להיות יצירתיים יותר. ישנם דרכים רבות לזיהוי השקעה עם תשואה גבוהה ואנו נעבור על אפשרויות ההשקעה שמתאימות לתקציב ולסיכון אשר אנו מוכנים לקחת על עצמנו..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

השקעה עם תשואה גבוהה

כולם מבקשים לעצמם השקעה עם תשואה גבוהה על כספם. רק מעטים מוכנים לקחת את הסיכון הנדרש בכדי להרוויח בגדול!. יש שני פרמטרים חשובים שיש להכיר כאשר מקבלים החלטה לגבי ההשקעה הרצויה:

  1. תקציב להשקעה – סכום הכסף שנדרש וקיים לנו במידי ואו בעזרת מימון לצורך ההשקעה.
  2. סיכון בהשקעה – גובה הסיכון המידי והעתיד לבוא ביחס לאפיק ההשקעה הנבחר על ידינו.

כדי להרוויח בגדול, עלינו למצוא את השילוב הנכון ביותר עבורנו. כלומר, תשואה לא בהכרח תיבחן על סמך הכסף שהרווחנו מההשקעה אלא גם ביחס לסיכון שאנו נוטלים ומסכן אותנו במשך חיי ההשקעה. במידה ואנו מצליחים להשיג תשואה גבוהה תוך נטילת סיכון נמוך הרי שזוהי הזדמנות השקעה מצוינת. או במילים אחרות אנו תמיד נחפש את ההשקעה בעלת התשואה הגבוהה ביותר ביחס לסיכון היחסי שאנו נוטלים.

איך מזהים השקעה עם תשואה גבוהה בנדל"ן?

חיפוש אחר השקעה עם תשואה גבוהה תתבסס במידה רבה על יכולת מעקב אחר דוחות ממשלתיים, עירוניים וכמובן דוחות של חברות וקרנות השקעה בנדל"ן. כלומר, אנו נקבל החלטות על סמך מידע פומבי הפתוח לציבור וכמובן על סמך נתוני עבר היסטוריים שיכולים לשמש אותנו לצורך בניית תחזית גם לעתיד.

אמנם יש מגוון רחב של השקעות עם תשואה גבוהה אך יש מספר השקעות אשר מבטיחות תשואה גבוהה במיוחד:

  1. השקעה בנדל"ן מניב – השקעה בנכסים תעשייתיים, מסחריים ועסקיים להשכרה.
  2. השקעה בקרנות השקעה בנדל"ן – השקעה באמצעות קרנות השקעה בפריסה בינלאומית.
  3. השקעה בנדל"ן בחו"ל – רכישת נכסים להשכרה במדינות מתפתחות ובארצות הברית.

שלושת האפיקים מעלה נחשבים ככאלה המייצרים תשואה גבוהה ביחס להון המושקע. כמובן שכל אחת מהאפיקים מעלה מתבססת על רמות סיכון גבוהות יותר מאשר קניית דירה להשקעה אותה אתם מנהלים בעצמכם. במאמר זה נסביר למה כל אחת מהאפיקים הללו אכן מבטיחה תשואה נאה וכמו כן נסביר מהם הסיכונים אליהם אנו נחשפים בהשקעות אלו:

השקעה בנדל"ן מניב:

בשונה מנדל"ן למגורים אשר מביא לרוב תשואה של 3-4% מידי שנה, נדל"ן מניב אשר כולל בין היתר קניונים, מגדלי משרדים, חניונים, מפעלים ועוד מביא תשואה שנעה בין 8-12% מידי שנה. מדובר בתשואה כפולה ולעתים אף משולשת מנדל"ן למגורים. כדי להשקיע בנדל"ן מניב יש צורך בהקצעת סכומי כסף לא קטנים בכלל ועל בעל הנכסים לדאוג להשכרתם באופן שוטף כי אחרת הארנונה ודמי הניהול על הנכסים הללו נופלים על כתפיו. ישנו סיכון גבוהה יותר בנדל"ן מניב מאחר ולפחות בחלקו נתון להשפעות כלכליות ואזוריות שונות בשונה מנכסים למגורים אשר ממלאים אחר צורך בסיסי וקיומי של קורת גג ומגורים.

השקעה בקרנות השקעה בנדל"ן:

ישנם סוגים שונים של קרנות השקעה בנדל"ן. ניתן להשקיע בקרן השקעות המתמחה בנדל"ן מניב, ניתן להשקיע בקרן השקעות המתמחה בהשקעות בחו"ל, ניתן להשקיע בקרן השקעות לתמ"א 38 ופינוי בינוי וכן הלאה.. קרנות אלו אמנם חושפות את המשקיעים לסיכונים הקיימים ביתר האפשרויות אך הן מנוהלות על ידי אנשי מקצוע אשר יודעים איך להקטין את מידת הסיכון באופן משמעותי וכמובן יכולים לפרוס את הכסף על פני מגוון רחב של אפיקי השקעה כדי לשמור על איזון מתמשך ורווחי לטובת עמיתי הקרן.

כל קרן מבוססת על רמות סיכון שונות וכמובן מציעה תשואה אחרת. ישנם קרנות אשר מבטיחות גם עד 20% מידי שנה! ככל שהקרנות הללו מבטיחות תשואה גבוהה יותר כך סביר להניח שאתם חשופים לסיכונים גדולים יותר מטבע הדברים. מאחר ואתם אינכם מנהלים באופן עצמאי את ההשקעה אתם חייבים לסמוך על מנהלי הקרן וגם זהו סיכון מסוים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים באפיק זה. ולמרות זאת. לדעתנו, לרוב המשקיעים אפיק זה יהווה את הפתרון הטוב, הנוח והבטוח ביותר מבין האפיקים האחרים בהם ביכולתכם להשקיע.

השקעה בנדל"ן בחו"ל:

השקעות נדל"ן שנעשות הרחק מהבית תמיד יחשבו כמסוכנות יותר. ברגע שאתם תלויים בחברת ניהול ובמשק כלכלי אשר זר לכם הרי שאין לכם יכולת לזהות משברים או איתותים למכירת ההשקעה ומעבר לאפיק אחר. יתרה מזאת, פעמים רבות במשק כלכלי אחר יכולו עליכם כמשכירים, חוקים אשר מגנים על השוכרים ובעצם הופכים את ההשקעה למסוכנת ותלויה מאוד בטיב השוכרים. השקעות נדל"ן בחו"ל אינם יציבים ובטוחים כמו אלו בישראל אך התשואה על השקעות אלו יכולה להגיע עד לכדי 12% ו-10% לאחר ניקוי עלויות ניהול ותחזוקה שוטפת ברמה הבסיסית ביותר.

מידת הסיכון שניטול יחד עם ההשקעה תתבסס על מידת ההימור שאנו מוכנים לקחת. לרוב, ככל שאנו צעירים יותר ביכולתנו לקחת על עצמנו סיכונים גבוהים יותר מאחר וגם אם נטעה יש זמן רב לתקן את אותם הטעויות. רוב המשקיעים מחזיקים בכסף הנדרש רק בגילאים מאוחרים ולכן מידת הסיכון שהם מוכנים לקחת על עצמם נמוכה יותר ולכן הם פונים לנדל"ן אך זה לא אומר שהם לא מוכנים לקחת סיכונים בהשקעתם בנדל"ן אלא שהם יבקשו להשקיע חכם ועל בסיס תמהיל השקעה מותאם אישית לצרכים וליכולת הכלכלית שלהם. מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות שיעזור לכם להבין מהי מידת הסיכון הראויה לכם בהתאם לגילכם ומצב הכלכלי הקיים לכם ביום ביצוע ההשקעה.

רוצים לבחון מהי התשואה המקסימלית שביכולתכם לקבל? השאירו פרטים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan