שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

השקעה לטווח קצר: איך ניתן להשקיע בנדל"ן לטווח קצר ולהרוויח?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

השקעה לטווח קצר - שעון

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

רבים מבקשים להשקיע את כספם לטווחי זמן קצרים למדי. כאשר משקיע מבקש להשקיע לפרקי זמן קצרים עליו לבחור בין שוק ההון בה הסיכון יכול להיות גבוהה ובין שוק הנדל"ן בה הסיכון נמוך אך הכדאיות קטנה משמעותית מאחר ויש עלויות גבוהות לכניסה ויציאה מהשקעות אלו. מצב זה מביא אותנו לצורך במענה על השאלה, איך ניתן לבצע השקעה לטווח קצר בנדל"ן ועדיין להרוויח?!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

השקעה לטווח קצר בנדל"ן

השקעות נדל"ן נתפסות בעיני הציבור כהשקעות סולידיות. זאת, משום ושוק הנדל"ן הישראלי מקובע מאוד וסובל מזה עשרות שנים מהיצע הנמוך מהביקוש הראלי במשק. יתרה מזאת, הצורך בנדל"ן ובפרט בנדל"ן למגורים מבטיח שהביקושים הקיימים יתקיימו גם בעתיד.

מי שבחר להשקיע בנדל"ן ישראלי ב-50 השנים האחרונות כמעט תמיד הרוויח מכך. למעט תקופות קצרות במהלך השנים, מחירי הדירות בישראל לא הפסיקו לטפס מעלה. על בסיס נתוני עבר, ניתן להסיק שכך יהיה גם בעתיד ולכן השקעות נדל"ן נחשבות כהשקעות בטוחות ומשתלמות לאלו הרוצים בביטחון כלכלי ובהכנסה יציבה גם לאחר פרישתם מחיי העבודה.

איך ניתן להשקיע בנדל"ן לטווח קצר ולהרוויח?

כפי שהצגנו בפתיחת המאמר, השקעות נדל"ן אינם דומות ליתר אפיקי ההשקעות. זאת משום שכל עסקת מקרקעין מורכבת מכמה שלבים שעולים לא מעט כסף, להלן חלק מהעלויות שאנו נוציא בעסקאות נדל"ן ממוצעות:

  • עלות שכרו של עורך דין מקרקעין.
  • עלות שכרו של מתווך מקרקעין.
  • עלות שכרו של שמאי / בדק בית.
  • ועוד..

לאחר ששילמנו לא מעט הוצאות על ביצוע עסקת מקרקעין שאכן מבטיחה לנו תשואה נאה, עלינו לשלם לא מעט מסים למדינה. כאשר רוכשים דירה שניה עלינו לשלם מס רכישה בגובה 8% ובכך בעצם העסקה מתייקרת משמעותית. ניתן לסכם את כלל ההוצאות על ביצוע עסקת מקרקעין בכ-10% מערך העסקה. מה שאומר שלא שווה להיכנס לעסקת מקרקעין לתקופה הקצרה מעשור.

אז איך בכל זאת משקיעים לטווח קצר?

כאשר אנו רוצים להשקיע בנדל"ן לפרקי זמן קצרים, אנו נעשה זאת על ידי גורמים מתווכים. כלומר, אנו לא נרכוש את הנכסים באופן ישיר אלא דווקא באופן עקיף. בצורה זו, אנו שומרים על נזילות רבה ואף נפתרים ממגוון רחב של הוצאות שאין אנו רוצים לשלם.

להלן מספר דוגמאות להשקעות שמתאימות גם לפרקי זמן קצרים:

המכנה המשותף בכל סוגי ההשקעות הללו, האפשרות למכור את החלק שלנו בכל עת לעמיתים נוספים בקרן ואו לשותפים להשקעה. אך ניתן להוסיף נדבך נוסף על כך, לעתים טווח ההשקעה של קרנות נדל"ן קצרות מלכתחילה מאחר והן פועלות לעתים קרובות דווקא בהשקעות נדל"ן הכוללות השבחת נכסים ומכירתן ברווח גבוהה.

מה עוד צריך לדעת על השקעה לטווח קצר?

השקעה לטווח קצר תהיה מסוכמת יותר לרוב. מאחר, ואנו מצפים להשבחה מהירה, כך עלינו לדעת שיש סיכון להפחתה מהירה באותה הצורה. ואולי אף ניתן לראות זאת בכל דבר בחיים, מה שמחייב עבודה וסבלנות נוטה להחזיק מעמד ולהישאר רלוונטי הרבה יותר זמן. ואילו, מה שמגיע בקלות ובמהירות נוטה להיעלם באותה המהירות בדיוק.

כפי שניתן להבין, השקעה קצרת טווח בנדל"ן אינה סולידית ובטוחה כיתר ההשקעות נדל"ן האחרות. מדובר בדרך כלל באפיקים שדורשים מיומנות רבה ולכן עליכם להביע אמון רב במנהלי הקרן ואו החברה בכך שהם אכן ינווטו את השקעותיכם בהצלחה לתשואה מקסימלית עם מינימום סיכונים.

לסיכום,

במידה ואתם רוצים להשקיע בנדל"ן, במידה ואתם מחפשים אפיקי השקעה לטווחים קצרים בנדל"ן, כדאי לכם לבחון הגעה למכון האבחון שלנו בכדי לבדוק מהו אפיק ההשקעה הנכון ביותר עבורכם ובכך בעצם להקטין את הסיכון עד למינימום ההכרחי. בצורה זו, נוכל להתאים לכם אפיק השקעה אידיאלי בהתאמה אישית ולהבטיח לכם שלא תיקחו סיכונים בהם לא תצליחו לעמוד..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל