השקעה לטווח ארוך: השקעה לטווח ארוך בנכסי נדל"ן – כדאי?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

השקעה לטווח ארוך - נכסים מניבים
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השקעה לטווח ארוך זה שם נרדף להשקעה בטוחה, השקעה פסיבית, השקעה סולידית ועוד מגוון רחב של מונחים נוספים.. הציפיה של משקיע בבחירת השקעה לטווח ארוך תהיה יציבות וביטחון גבוהה בכך שההשקעה שנעשית כיום תישאר רווחית ורלוונטית גם בעוד עשור או שניים כאשר הילדים יגדלו או כאשר נדרש לכסף ביציאה לגמלאות.. במאמר זה ננסה להבין האם כדאי להשקיע בנכסי נדל"ן כהשקעה לטווח ארוך?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

השקעה לטווח ארוך

מאחר ואף אחד מאיתנו לא ניחן בתכונות הנבואה. מאחר ואף אחד מאיתנו לא באמת יכול לדעת מה ילד יום. עלינו לנסות ללמוד מהעבר גם לגבי העתיד. כלומר, בכדי לענות על השאלה איזו השקעה תהיה הטובה ביותר לטווח ארוך? נדרש להשתמש בכלים הקיימים לנו והם כמובן:

  1. נתונים היסטוריים – נתוני עבר שניתן להשליך על העתיד לבוא.
  2. תחזיות שינוי – תחזיות של בנקים וממשלות שמשקיעות במחקר ובחיזוי.

כלומר, עלינו לנסות להבין מה צופן העתיד על ידי מיגע מוגבל ולקוות שאנו פועלים נכון גם לגבי העתיד. בצורה זו אנו יכולים להתייחס לשני סוגי השקעות עיקריות:

  1. השקעה בנדל"ן – השקעה בנדל"ן מבטיחה עליות ערך גם בעתיד.
  2. השקעה בשוק ההון – השקעה באג"ח ובתעודות סל צפויות להבטיח רווחיות בעתיד.

גם באג"ח וגם בנדל"ן קל לחזות את העתיד לבוא. כלומר, אנו מבינים שאג"ח של ארצות הברית תהיה טובה גם בעוד מספר עשורים וכך גם נדל"ן צפוי לזכות לביקושים בעוד עשורים עם גידול מתמיד באוכלוסיה בעולם שצריכה קורת גג..

השקעה לטווח ארוך בנכסי נדל"ן – כדאי?

במאמר זה אנו נניח בצד את האפשרויות השקעה בשוק ההון על אף שלא בהכרח מדובר בהשקעה פחות טובה מנדל"ן אך כעת אנו רוצים לבחון דווקא את העתיד של ענף הנדל"ן בישראל ובעולם כולו ולבחון האם עדיין ניתן לראות השקעה בנדל"ן כהשקעה לטווח ארוך, כלומר, השקעה בטוחה וסולידית..

כשאנחנו בוחנים השקעה בנדל"ן, אנו לרוב נכנס להשקעה ארוכת טווח שיכולה לנוע בין עשרות שנים לבין לעולם. ככזה אנו חייבים להיות זהירים שבעתיים ולזהות איתותים בעד ונגד ההשקעה באפיק הנבחר. בכדי להדגים את המורכבות ביכולתנו לבחון 2 גורמים עיקריים:

  1. ביצועי הבנקים – מה הבנקים עושים עם עם הכסף שלהם?
  2. קידמה וטכנולוגיה – האם אופן המגורים והמסחר צפויים להשתנות?

נתונים אלו במידה רבה סותרים ונרחיב על כך כעת:

השקעות הבנקים בנדל"ן:

אנו כמשקיעים חשופים למידע מוגבל. זאת אומרת, שאין לנו את היכולת לראות את התמונה המלאה ולקבל החלטות מבוססות כמו שמתקבלות בחברות ענק ובממשלות שנעזרות במחלקות מחקר וחיזוי.. ככזה אין לנו עניין "להמציא את הגלגל" ובמקום זאת ננסה לחקות את הגדולים ביותר ולבצע פעולות דומות לאלו שהן מבצעות וכך בעצם אנו נעזרים בידע הרחב שלהם למטרות הפרטיות שלנו.

הבנקים בישראל ובעולם כולו מגדילים את החשיפה שלהם לנדל"ן למגורים ונדל"ן מניב בעשורים החולפים וכמוהם מיליוני משקיעים רוכשים עוד ועוד נכסים בכל רחבי העולם. מנתונים המתפרסמים בתקשורת ניכר שכדאי להשקיע בנדל"ן בפרט בדירות מגורים קטנות במרכזי הערים המבוקשות כחלק מתהליך התכנסות גלובלית לערים הגדולות בהם יש עבודה והזדמנויות העזרה ופיתוח שמצדיקות תשלום שכר דירה גבוהה במיוחד.

לפי הבנקים: השקעה בנדל"ן בטוחה וכדאית בהחלט!

הטכנולוגיה ונדל"ן:

למרות הפעילות של הבנקים מסביב לעולם שחייבות להמשיך ולפעול ביתר שאת כל הזמן, כאשר מסתכלים על האצה הטכנולוגית בעשור החולף, מבינים שיש צורך במעט יותר ענווה כאשר אנו מנסים לחזות את העתיד. השינויים הטכנולוגיים הן לא פחות מדרמטיים ובהחלט יכולים לבשר על עידן חדש בו למיקום הנכס אין ערך עליון (ניתן להשיג הכל מכל מקום על ידי אינטרנט ומזל"ט לצד רכב אוטונומי וכ"ו) ובו אופן המגורים יכול להשתנות מקצה לקצה בתוך עשור או שניים..

בבחינת נדל"ן מסחרי העניינים מורכבים אף הם. מאחר וניתן לרכוש עוד ועוד שירותים ומוצרים מהבית ועד הבית ואין צורך בקניונים ובמבני משרדים ומסחר כבעבר. יתרה מזאת, אלו שחפצים בשטח משרדי שוכרים שולחן וכסא מאותן חברות שמנהלות משרדים משותפים וחוסכים בכך צורך במאות אלפי מ"ר של שטחי משרד ומסחר כבר כיום..

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

כאשר בוחנים את הטכנולוגיה הקיימת רואים שיש מעט מאוד חפיפה עם שוק הנדל"ן המורכב והמתועש אך בשנים האחרונות חפיפה זו גדלה עם יזמות כמו הדפסת נכסי נדל"ן על ידי רובוטים ויזמות כדוגמת מגורים משותפים וכן כמובן טכנולוגיות בניה שמזרזות ומקטינות את עלויות הבניה ובטיחותן ובעצם יכולות להפוך את אותן מבנים ישנים לכאלו עם דרישה נמוכה בעתיד הלא רחוק..

לפי התקדמות הטכנולוגיה: השקעה בנדל"ן אינה בהכרח האפיק הטוב ביותר!

אז להשקיע לטווח ארוך בנכסי נדל"ן?

שאלה מצוינת אשר אין עליה תשובה חד משמעית. מצד אחד, לפחות בתקופה המידית אין איום משמעותי על תצורת המגורים והמסחר הקיימים כיום. לעומת זאת, הטכנולוגיה מתקדמת כל כך מהר שלא באמת ניתן לחזות את השינויים הדרמטיים במאפייני המגורים עד שהם יתרחשו בשטח.

להערכתנו יש צורך ביצירתיות מסוימת בהשקעות נדל"ן כיום. כלומר, אפשר ורצוי להשקיע בנדל"ן שמהווה את אפיק ההשקעה הבטוח והמשתלם ביותר ככזה המייצר הכנסה קבועה ופסיבית מידי חודש אך יש לעשות זאת באמצעות פרוקסי, כדוגמת קרנות השקעה או קרנות ריט אשר יכולות להיות יותר דינמיות מכם במידת הצורך ויכולות לקבל החלטות ביצוע שאינכם יכולים לקבל בכוחות עצמכם וזאת מפאת חוסר בתקציב.

התייעצו עם יועצי ההשקעות שלנו, פנו אלינו לבחינת אפיק השקעה:

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם: