שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Few clouds
22/09/2021 14:43
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

חצי מיליון שקל: איך ואיפה להשקיע חצי מיליון שקל במזומן?!

נושאים מרכזיים

חצי מיליון שקל להשקעה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

יש לכם חצי מיליון שקל במזומן? זה לא משנה אם הכסף נאסף כחיסכון מתמשך, אם הכסף התקבל בירושה או בכל דרך אחרת, אתם תרצו לוודא שהכסף שלכם עובד בעבורכם. לפיכך, אתם תידרשו לחפש אפיק השקעה בו הכסף שלכם יוכל להפיק תשואה מקסימלית במינימום סיכון כך שתוכלו להמשיך ולהתעשר עוד ועוד במשך השנים..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מה לעשות עם חצי מיליון שקל?

כתבנו בעבר על אפשרויות השקעה של 200,000-300,000 ש"ח, כעת אנו רוצים לעלות מדרגה ולהציג לכם עסקאות משמעותיות ומורכבות יותר בהן השקעה של חצי מיליון שקל תבוא לידי ביטוי אופטימלי ותבטיח לכם תשואה גבוהה ככל הניתן. במאמר זה, אנו ננסה לענות על השאלות הבאות:

 1. איך להשקיע חצי מיליון שקל?
 2. איפה להשקיע חצי מיליון שקל?

על פניו, שאלות אלו הן זהות. כלומר, אם נדע איך – נדע איפה. אך האמת שלא כך הדבר. בשלב ראשון עלינו להבין אילו אפיקי השקעה מתאימים לנו (לפי תקציב ומבנה אישיות..) ורק לאחר מכן שנבחן היכן בדיוק כדאי לנו להשקיע בתוך האפיק השקעה הנבחר.

מוכנים? בואו נצא לדרך!

איך ואיפה להשקיע חצי מיליון שקל במזומן?!

חצי מיליון שקל זה הרבה כסף! מדובר בסכום שניתן להרוויח ב-6 שנות עבודה (לפי שכר חציוני של 6,707 ש"ח בשנת 2016). מצד שני, זהו לא סכום ענק שניתן להשקיע בכל אפיק ואפיק. ניתן לסכם את אפשרויות ההשקעה של חצי מיליון שקל תחת הכללים הבאים:

 • המשקיע אינו יכול להרשות לעצמו להפסיד את הכסף!
 • המשקיע נדרש להשקעה פסיבית ובטוחה לטווח ארוך!
 • המשקיע שואף להרוויח תשואה פירותית קבוע מההשקעה!

כאשר לוקחים את הפרמטרים הללו יחדיו, מגלים שעל משקיע קטן המחזיק בסכום שאינו עולה על חצי מיליון שקל, עדיף לפנות לענף השקעות הנדל"ן שמקנה ביטחון גבוהה והכנסה קבועה שיכולה לשמש לחיי היום יום ואו להשקעות נוספות בשוק ההון ואו במינוף נכסים בשוק הנדל"ן.

מבלי ששמנו לב, ענינו על השאלה הראשונה שהוצגה בראשית הכתבה:

1. איך להשקיע חצי מיליון שקל?

משקיע בעל חצי מיליון שקל להשקעה, חייב לשאוף לבצע השקעות נדל"ן מאחר והשקעות אלו נופלים תחת ההגדרה של "השקעה סולידית" וגם תחת ההגדרה של "השקעה פסיבית". כלומר, מדובר בהשקעה שנחשבת כבטוחה מאוד שמאפשרת תזרים רווח קבוע ובטוח ללא צורך בעבודה לשם כך.

תאורטית, כעת ענינו על השאלה החשובה ביותר. בפועל, זיהינו את האפיק בו אנו רוצים לעסוק אך אנו צפויים להיתקל בלא מעט בעיות וזאת מאחר וסף הכניסה בשוק הנדל"ן גבוהה יותר מזה שבשוק ההון. נכס מקרקעין בישראל יכול לעלות מיליוני שקלים וחצי מיליון שקל במזומן אינו בהכרח מספיק בכדי להיכנס לעסקת נדל"ן מוצלחת.

בעצם, עלינו כעת לענות על השאלה השנייה:

2. איפה להשקיע חצי מיליון שקל?

שאלה זו ניתן לענות על דרך השלילה. אנו לא יכולים לקנות דירה להשקעה, אנו לא יכולים לקנות נכס מניב (מסחרי) ששווה לתחזק ולנהל באופן שוטף, לכן עומדות בפנינו האפשרויות הבאות:

אילו כמובן האפשרויות שיעניינו את רוב המשקיעים הקטנים והבינוניים. מדובר בהשקעות עצמאיות ואו בעזרת גופים מתווכים בנכסים פשוטים להבנה וניהול ואשר אינם מחייבים ידע מעמיק במיוחד בנדל"ן. (כמובן שעדיין מומלץ לבקש ליווי של אנשי מקצוע בכדי להבטיח מימוש אופטימלי של הכסף).

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אך, להזכירם. אנו לא רוצים השקעה סטנדרטית בה זוכים לתשואה סטנדרטית. אלא, ברצוננו להרוויח מקסימום תשואה תוך היחשפות למינימום סיכון. לשם כך, עלינו להיות מעט יותר יצירתיים ולבחון את סוגי ההשקעות הבאות:

 1. אקזיט נדל"ן – השקעות קצרות טווח של קניה, השבחה, מכירה.
 2. אופציות נדל"ן – השקעות בזכויות קניה ומכירה ברווחיות גבוהה.
 3. יזמות נדל"ן – השקעות הדורשות ניהול שוטף בהתפתחות העסקה.

המכנה המשותף לכלל העסקאות הללו, בכולן עלינו להשקיע מאמצים אקטיביים בתחילת הדרך בכדי להפיק את התשואה האופטימלית. אך, בכולן  ניתן להרוויח אחוזי תשואה גבוהים במיוחד תוך נטילת סיכון די נמוך ביחס ליתר אפיקי ההשקעה בנדל"ן ואפיקי ההשקעה הקיימים בכלל. במילים אחרות, רוצים ליהנות מתשואה נאה על סכום שאינו עולה על חצי מיליון שקל, יהיה עליכם לעבוד זמן מה כדי להניע את התהליך שבסופו מחכה לכם תשואה מרשימה שתזניק אתכם לשלב הבא של ההשקעות ולמגרש של הגדולים..

אז מה לעשות עם חצי מיליון שקל?

כדי לקבל את ההחלטה הסופית לגבי טיב ההשקעה, מומלץ לחזור שלב אחד אחורה ולנסות לנתח את אישיותכם. בדיקה כנה וישירה עם עצמכם מחייבת מענה על השאלות הבאות:

 1. האם אתם יכולים להרשות לעצמכם לאבד את הכסף?
 2. האם אתם מסוגלים להתמודד עם הפסד זמני?
 3. מהו טווח ההשקעה הרצוי?

בהתאם לתשובות על שאלות אלו נוכל לפנות לאפיק ההשקעה אשר מבטיח את אחוזי התשואה הגבוהה ביותר ביחס לסיכון אליו אנו נחשפים בטווח הזמן בה ההשקעה במקומה. ככלל, ככל שנסכים להיחשף לרמות סיכון גבוהות יותר – נזכה להזדמנות להרוויח יותר כסף בפועל.

לסיכום,

שוק הנדל"ן דומה במאפיינים רבים לשוק ההון. יש מגוון אפשרויות השקעה וכדי להרוויח תשואה נאה ועקבית בסיכון נמוך מומלץ לבקש את שירותיו של יועץ השקעות נדל"ן לעזרה באיתור ההשקעה האופטימלית ואו לחלופין להיעזר במנהל תיקי השקעות נדל"ן שיבחר עבורכם את ההשקעות ואף ינהל לכם אותם לאורך זמן תוך תגובה לשינויים שונים בשוק.

רוצים לקבל חוות דעת על מצבכם וטיב ההשקעה שמתאים לכם באופן אישי? השאירו פרטים להתייעצות:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan