שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 14:26
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי – איך להשקיע בנדל"ן בלי הון עצמי?

נושאים מרכזיים

השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי לרוב אינו דבר אפשרי אך יש דרכים יוצאי דופן בהם לעתים השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי אכן מתאפשרת ומקנה הזדמנות מצוינת לקפיצה קדימה. אך יש לבחון כל השקעה ובטח כאשר אתם מבצעים השקעה ממונפת מהרגיל מספר פעמים ולבחון את כדאיות ההשקעה מכל זווית אפשרית. כדי להבין על מה אנו מדברים במאמר זה נפתח תקציר קצר אודות מספר מונחים ונעבור לדון באפשרויות השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי שעומדות לרשותכם:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מה זה השקעה?

רבים שואלים מה זה השקעה? השקעה זה מצב נתון בו אנו בוחרים לקחת חלק מהכסף השייך לנו ולרכוש עמו מוצר או שירות שיאפשר לנו ניצול מיטבי וגריפת רווח לאחר מעשה. ישנם השקעות טובות אשר מייצרות עבורנו תשואה נאה וישנם השקעות גרועות שאינם מרוויחות ואף גורמות להפסדים. נהוג להבדיל בין משקיע לבין מהמר על פי 2 נקודות:

  • מהמר משתמש בכס, שאין לו. משקיע משתמש בכסף שיש לו.
  • מהמר אינו יכול לבדוק כדאיות. משקיע יכול להעלות את סיכויי ההצלחה.

ולכן כאשר מתייחסים להשקעה בנדל"ן ללא הון עצמי יש לנסות לבחון האם אתם אכן משקיעים או שמה מדובר בהימור בלבד ואתם מתפקדים כמהמרים?. כדי להיחשב משקיע יש לבחון את סיכויי ההצלחה והיכולת שלכם להשפיע עליהם גם לאחר מעשה. ואמנם אנו יכולים לבדוק כדאיות ההשקעה אך מה קורה כאשר אנו נעזרים בכסף שאין לנו – הרי אז אנו נהפכים ממשקיעים למהמרים?:

מה זה הון?

הון עצמי, זהו רכוש שצברנו בחיים והוא יכול להתבטא בכסף מזומן, מניות, נדל"ן ועוד.. הון זה הכסף שאינו מושקע ואינו משועבד, הון זה כסף ששייך 100% לנו וניתן להשתמש בו כפי שנרצה בכך. השאלה איך מבצעים השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי? הרי ברגע שאין לנו הון אנו משמשים כמהמרים ולא כמשקיעים מאחר ובמידה ואנו נטעה לא רק שנפסיד את ההזדמנות אלא נפסיד גם את המעט שיש לנו…

במאמר זה אנו בעצם דנים על היכולת שלנו להשיג הון בטוח ומצד שני רווחיות גבוהה בעוד אנו נעזרים בכלים קיימים עבור משקיעים ואיננו מתנהגים כמהמרים. כדי לעשות זאת עלינו לעשות שיעורי בית ולבחון היטב את אפיק ההשקעה בראיה היסטורית ובניסיון לראות את העתיד וכל זאת נעשה בעזרת כלי השקעה נוחים ומוכרים ולא בעזרת קיצורי דרך והשקעות ספקולטיביות. המשמעות היא שבמידה ואנו רוצים לבצע השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי עלינו לעשות זאת עם סיכון מזערי בשונה ממשקיעים אחרים שיכולים להגביר את הסיכון אך ליהנות מהגדלת הסיכויים.

אז היכן אפשר להשקיע?

השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי

השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי מתאפשרת פעמים רבות כאשר יש עזרה חיצונית ואו סיוע מבני משפחה. לפעמים העובדה שניתן לבצע השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי לא אומרת שאכן כדאי לעשות זאת בפועל וזאת בהתאם לרמת הסיכונים בהם אתם מסכנים לא רק את עצמכם אלא לעתים קרובות גם את קרובי המשפחה שלכם והאנשים החשובים לכם מכל שהעניקו לכם אמון מלא ואסור לכם לגרום להם להפסדים כתוצאה מהשקעה כושלת. לרוב השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי נעשית ומשתלמת כאשר מדובר ברכישת דירה למגורים ואו רכישת דירה להשקעה אך לא למטרות עסקיות ואו להשקעות רגילות בהם יש מרכיבי סיכון גבוהים מידי.

ניתן לחלק את האפשרויות להשקעה:

  • השקעה בנדל"ן בישראל
  • השקעה בנדל"ן בארה"ב

השקעה בנדל"ן בישראל

בישראל ניתן לבצע השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי בתנאי שיש לכם קרובי משפחה או חברים קרובים שסומכים עליכם ובטוחים ביכולת שלכם לעמוד בהחזרי המימון לדירה (החזרי משכנתא) והדבר מתאפשר אך ורק לרכישת דירה למגורים – כלומר, השקעה סולידית ובטוחה אשר תשמש אתכם למגורים ומחיה ואולי בעתיד גם לרווח נאה על השבחת הקרקע. כדי לקבל מימון זה עליכם לפנות ליקירכם שמחזיקים בנכסי נדל"ן שאינם ממושכנים לטובת משכנתא ואו כל הלוואה אחרת, ולבקש מהם להעמיד את הנכס שלהם לטובת משכנתא משלכם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

יש מקרים שהולכים ומתרבים בהם הורים ממשכנים דירה לטובת משכנתא של ילדיהם. בעצם כך, ההורים מצליחים לעזור לילדים להגיע להון העצמי הנדרש למשכנתא מבלי שהם יידרשו להוציא כסף שאין להם. מאחר והורים מכירים טוב את ילדיהם והם מעדיפים שהילד ישלם החזרי משכנתא על פני דמי שכירות חודשיים בהחלט ניתן לראות הורים שישמחו לעזור לילדיהם לבצע השקעה בנדל"ן ללא הון עצמי אך כמובן כל זאת בתנאי שמדובר בהשקעה נכונה ובטוחה למגורים ולא סתם הימור מסוכן על עתידם של המשפחה כולה.

השקעה בנדל"ן בארה"ב

בארצות הברית מצד שני ניתן להשקיע די בקלות עם 100% מימון בבנקים שונים. רק לאחרונה בנק ברקליס חזר להעניק משכנתאות במימון מלא וזאת לאחר שהחל משנת 2008 (המשבר הכלכלי) הפסיקו במימון יתר לרכישת דירות. כיום, ניתן לקנות דירות במימון מלא של הבנקים ולהשכירם כדי ליהנות מהרווחים הגדולים בחלק מהמקומות. יתרה מזאת, ניתן להקים חברה שעוסקת בנדל"ן – חברה שקונה ומשכירה נכסים ובמידה ויהיה כישלון, הפסד ואו בעיה אתם תוכלו להימלט ללא פגע מאחר והחברה עצמה תוכל לפשוט רגל כאשר אתם במקרים רבים כלל לא ערבים לעצם העסקאות.

כמובן שכדי שתוכלו ליהנות מיכולת השקעה במימון מלא עליכם להיות אזרחי ארצות הברית והדבר כמובן מגביל את מרבית הישראלים שיכולים עדיין להשקיע בארצות הברית אך כדי לעשות זאת יאלצו לקחת הלוואה רגילה לכל מטרה עד לגובה של 200,000 ש"ח בבנקים כאן בישראל ולהשקיע את הכסף ברכישת דירה או שניים במיקומים בהם התשואה נאה דרך חברות ניהול מעולות שפועלות בערים שונות בארצות הברית. אך יש לזכור שמדובר בהשקעה מניבה אך לעתים מסוכנת וזאת במידה ואתם לא מכירים את האזור ואינכם באמת שולטים בנכס וכלל לא יכולים לדעת האם אכן מתחזקים לכם את הנכס והאם מדובר בהשקעה טובה לטווח ארוך.

שורה תחתונה:

תמיד ניתן למצוא מעקפים ודרכים להשקיע כסף ואו להמר על כסף תלוי באופן שבו אתם מקבלים את ההחלטות אך בכל מקרה מדובר במינוף של העתיד שלכם או של אחרים וכדאי מאוד שתהיו זהירים ותחשבו היטב לפני שאתם בוחרים לסכן את עצמכם ואו את הקרובים לכם. יש לכם הון עצמי מוגבל? רוצים להשקיע כסף בכל זאת? פנו אלינו ונעזור לכם:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan