השכרת דירות לטווח קצר: האם להשקיע בהשכרת דירות לתקופות קצרות?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

השכרת דירות לטווח קצר - מלון
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השכרת דירות לטווח קצר הולך והופך לטרנד כלל עולמי כאשר עוד ועוד בעלי דירות מחליטים שהם מעוניינים להרוויח יותר כסף מנכסי הנדל"ן שברשותם. השכרת דירות לטווח קצר או מה שקרוי סאבלט הנה תופעה שהחלה בשנת 2008 עם הקמת אתר Airbnb שהחל לתווך בין בעלי דירות למטיילים בכל רחבי העולם ולאפשר השכרת דירה בצורה בטוחה לזרים מוחלטים כתחליף זול למלון במדינות שונות בעולם. בישראל כמו ביתר העולם יש אלפי בעלי דירות שמחזיקים דירה להשקעה ומשכירים אותה לתקופות שנעות בין ימים לשבועות בודדים לתיירים ומרוויחים פי 3-4 משכירות רגילה במידה ומדובר בחודשי הקיץ ופי 2-3 בחודשי החורף בהם התיירות דלה יותר.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

השכרת דירות לטווח קצר

השכרת דירות לטווח קצר מאפשרת לנו להפוך את הנכס למבוקש הרבה יותר וזאת מאחר ואין דירות רבות בתל אביב, ירושלים, חיפה וערים מבוקשות אחרות שתייר יכול לשכור ליום יומיים ואו שבוע בודד ובעצם נוצר ביקוש גבוהה שמושווה באופן ישיר למלונות היקרים בישראל (משלמים ארנונה, מציל בברכה, כשרות ועוד) ובעצם ימצאו שוכרים רבים בכמעט כל מחיר נקוב שנמוך מהמחירים במלונות. השכרת דירות לטווח קצר נותנת לנו לשחק אותה מלונאים ולהשכיר את הדירה ולספק את השירותים הנדרשים ובעצם לעשות הרבה יותר כסף מהנכסים שברשותנו.

ההזדמנות בהשכרת דירות לטווח קצר:

לרוב, בעלי הדירות שמשכירים את הנכס לטווח קצר הם משקיעים קטנים ואו צעירים שזכו בדירה בירושה ומעוניינים להפיק ממנה את המרב. מאחר ולא ניתן לרכוש 2 דירות במחירי הנדל"ן של ימינו ובטח שלא בערים תל אביב ובירושלים הדרך להפוך את הדירה מסתם דירה להשקעה לדירה שמייצרת לנו תזרים מזומן וקבוע הוא כמובן לחלק את העוגה בצורה בה היא תייצר מקסימום חלקים שאותם נוכל למכור במקסימום כסף. ובעצם בהשכרת הדירה לפרקי זמן קצרים אנו הופכים את הערך של הנכס לגבוהה יותר עבורנו ומנצלים טוב יותר את מזלנו שיש לנו נכס מסוג זה.

כאשר אדם צעיר / משקיע קטן יודע שביכולתו להשכיר דירה ולהרוויח עליה 20,000 ש"ח מידי חודש במקום 8,000 ש"ח בלבד. אין כאן יותר מידי מקום לחששות וספקות ורבים מאוד קופצים לבריכה זו ומנסים את מזלם ובוחנים את הדרכים הרבות שיש להם להפוך מהלימון שברשותם כמה שיותר לימונדה קרה וטעימה שתאפשר להם לוותר על עבודה סדירה ובמקום זאת ליהנות מהחיים.

המורכבות בהשכרת דירות לטווח קצר:

לפי הערכות יש בישראל כ-20,000 דירות שעומדות להשכרה לטווח קצר כאשר כ-8,000 מתוכם נמצאות במרכז תל אביב. העיר המבוקשת ביותר לתיירות נכנסת בישראל. אותם בעלי דירות מרוויחים סכומים נאים על דירתם כאשר רוב מוחלט מהם כלל לא מדווח על הכנסה זו לרשויות המס ובעצם אין הסדרה של הנושא ולא ברור האם דירות אלו משתייכות לקריטריונים של דירה למגורים בהם יש מסלולי פטור ממס ומסלולים בהם משלמים מס מופחת או שמה על הכנסות אלו יש לשלם מס רווחי הון או מסים על תיירות שהופכים את העסקה לפחות משתלמת.

מעבר לעניינים חוקיים ותשלום מסים שיש לקחת בחשבון במידה ואתם פועלים כחוק. יש לזכור שניהול עסק / נכס להשכרה לפרקי זמן קצרים מחייב הרבה מאוד עבודה באינטרנט להשגת הלקוחות השונים וכמובן תחזוק קשר שוטף עם כל אותם תיירים שלנים בדירתכם אך גם תחזוקה שוטפת לדירה עצמה ושיפוצה בהתאם לטרנדים החמים כדי למשוך לקוחות ולהעניק חווית לינה ובילוי טובה במיוחד וקבלת דירוגים גבוהים באתרים הללו. לעתים ניהול דירות יכול להיות מאוד מעייף וישנם חברות המתמחות בניהול הדירות במקומכם – תפנו אלינו ונסביר לעומק.

הסכנה בהשכרת דירות לטווח קצר:

השכרת דירות לטווח קצר לאדם זר שאינכם מכירים יכולה להיות מעט מסוכנת וזאת מאחר וביכולתו לגנוב מכם או לגרום לנזקים שונים לדירה שייפלו בסופו של דבר עליכם. אך דווקא לבעיה זו יש פתרון בדמות ביטוח שמעניקות האתרים שמתמחים בתיווך דירות אלו שיכולים להגיע לכדי כיסוי נזקים בגובה עד מיליון דולר. כמובן שמומלץ מאוד להתגונן בכל דרך אפשרית בעזרת החתמה על חוזה סאבלט וכמובן צילום ותחזוקה שוטפת לדירה וכן הלאה.

יתרה מזאת, בשנים האחרונות בעיקר בערי הבירה באירופה יוצאים במלחמה נגד תופעה זו שמייצרת כלכלה שחורה ובעצם פוגעת בניהול השוטף של אמצעי התיירות השונים כאשר בראשם המלונות מהם העיריות גובות ארנונה גבוהה וכמובן מציעות מבחר גדול יותר של שירותים ומקומות עבודה לתושבים המקומיים. כך בברלין ובלונדון, לצד ערים אחרות במידה ומשכירים דירה ניתן להיקנס בעשרות אלפי יורו וכך גם בניו יורק ובערים מובילות בעולם אט אט יש חקיקה שמתחילה להצר את רגלם של המשקיעים שבחרו להשקיע בהשכרת דירות לטווח קצר.

בישראל מצד שני אנו באופן קבוע מדשדשים מעט מאוחרי יתר המדינות ותהליכים כאן אורכים הרבה יותר זמן וכיום אין שום רגולציה או בקרה על התחום הנ"ל אך בהחלט ייתכן שיהיו חוקים ואיסורים על השכרת דירות באופן זה בעתיד. מתי נראה מוגבלויות אלו בישראל? ככל הנראה לא בפרק הזמן המידי אך מותר להניח שיש בכך סיכון מסוים שיש לקחת בחשבון כאשר משקיעים בדירות להשכרה לטווח קצר.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

האם להשקיע בהשכרת דירות לתקופות קצרות?

נכון להיום? בוודאי! הרי אין באמת מה להפסיד, רוכשים דירה במצב סביר ובאזור מבוקש ככל האפשר ומשפצים אותה לפי הטרנדים החמים ביותר ובכמה שפחות כסף. ברגע שהדירה נראית טוב וממוקמת בסביבה הנכונה התיירים כבר יתחילו לפנות אליכם וללון אצלכם. בבוא היום במידה והממשלה תעביר חוק או תגביל פעילות זו כמובן שביכולתכם למכור את הנכס תוך הנאה מעליית ערך הדירה, השבחת הדירה כתוצאה מהשיפוץ וכמובן להמשיך להשכיר את הדירה לפרקי זמן ארוכים במידה ותרצו לשמור על הבעלות בדירה. כך שבסך הכל בישראל מדובר באפשרות ראלית וכדאית במיוחד.

אם זאת חשוב להבין, כמו בכל תחום אחר מדובר בשוק תחרותי מאוד בו יש היצע לא קטן של דירות לתיירים ועליכם לעשות הכל כדי לשכנע אותם ללון דווקא אצלכם ומספר לילות מינימלי כדי להשתוות לשכר דירה רגיל כדי שלא תפסידו. הערכות מדברות על כך שיש צורך בכ-8 לינות בחודש כדי להשתוות לשכירות רגילה וכל לינה נוספת נחשבת רווח נוסף כבר. יש צורך בהשקעת הרבה מאוד אנרגיות בניהול הדירה וביחס חם ואדיבות לתיירים תוך מתן מידע, ליווי לטיולים וכל מיני פעולות נוספות כדי לקבל דירוגים גבוהים וביקוש גבוהה יותר לדירה. ישנם דירות בישראל שמושכרות בממוצע לכ-22 לילות בחודש בסכומים נאים במיוחד!

זוהי לא השקעה מתאימה לבעלי הון שרוצים לרכוש נכסים לטווח ארוך לצורך הכנסה קבועה ויציבה. אלא יותר עבור משקיעים קטנים ובעלי דירות בודדות ולמרות זאת במידה ושוכרים חברת ניהול נכסים טובה שעוסקת גם בהשכרה לטווח קצר ייתכן וההשקעה תתאים גם עבורם.

צריכים ייעוץ לגבי השקעות? רוצים להשקיע אך לא בטוחים איפה? פנו אלינו ונעזור לכם:

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם: