שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

השוואת משכנתאות: איך מבצעים השוואת משכנתאות בין הבנקים?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

השוואת משכנתאות - מסלולי משכנתא שונים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

השוואת משכנתאות הנו עניין מתבקש אך למרות זאת רק מעטים בוחרים לעשות זאת. השוואת משכנתאות בין הבנקים השונים יכולה לקחת מעט זמן אך משמעותה לעתים חיסכון של כסף רב וחבל לא לעשות זאת. במאמר זה נסביר למה רבים נמנעים מביצוע השוואת משכנתאות ונסביר איך אכן אפשר להשוואת בין ההצעות השונות שיינתנו לכם בבנקים למשכנתאות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

השוואת משכנתאות

רוב מוחלט של נוטלי המשכנתאות עושים זאת בסניף הבנק בו הם מנהלים את חשבונם. בעצם, הם מסתמכים על כך שהבנק והסניף אותו הם מכירים יציע להם את ההצעה הטובה והנוחה ביותר וכאן בדיוק הם טועים! הבנק אינו חבר ואו ידיד שלנו וגם במידה והפקיד אותו אנו כבר מכירים חייך אלינו וידידותי להפליא, אין זה אומר שתקבלו הצעה טובה ואו מותאמת אליכם והמשמעות היא שתשלמו ביוקר על עצם לקיחת המשכנתא מבלי להתמקח על המחיר שתשלמו.

בשונה מנותני שירותים רבים אשר מעניקים רמות שונות של שירות ולכן קשה לבצע השוואה ביניהם. דווקא משכנתא, שהנה מוצר מדף פיננסי מאפשרת לנו השוואה נוחה ומדויקת. כאשר אנו נוטלים הלוואת משכנתא היעד אליו אנו מעוניינים להגיע ברור כשמש. אנו נדרשים ל-X כסף. לעומת זאת התנאים להגעה ליעד זה ניתנים למיקוח והשוואה וכאן בדיוק נכנסת השוואת משכנתאות (מכרז ריבית משכנתא) ולכן בהחלט חובה על הלווה לבצע השוואת משכנתאות קודם לנטילת משכנתא בבנק זה או אחר.

איך מבצעים השוואת משכנתאות בין הבנקים?

בישראל פועלים שמונה בנקים למשכנתאות (ועוד מספר בנקי משנה). כאשר אנו רוצים לבחור בנק למשכנתאות עלינו לבחון את הצעתם של כל הבנקים הללו ולבחון מי מהם מציע את ההצעה הטובה ביותר. כאן כבר יש בעיה קטנה מאחר והאדם הפשוט אינו יודע להבדיל ואו להשוואת בין סוגי משכנתאות שונים שמוצעים על ידי כל בנק ובנק. בכל בנק יש מגוון מסלולי הלוואה והם יוצעו בתנאים משתנים בהתאם ללקוח ומצבו הכלכלי (רמת הסיכון שהוא מהווה בעבור הבנק) ולכן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע כדוגמת כלכלנים, בנקאים או יועצי משכנתאות פרטיים לשם הבנת הפרטים שבהצעה.

השוואת משכנתאות נחלקת לשלבים שעליהם נסביר כעת:

  1. הגדרת יעד – חישוב גובה המשכנתא הנדרשת לכם לביצוע העסקה.
  2. איסוף נתונים כלכליים – הצגה מחמיאה ככל הניתן של מצבכם הכלכלי.
  3. איסוף נתונים על הנכס – הצגה של הדירה כעסקה טובה ובסיכון נמוך.
  4. בניית תמהיל משכנתא – הכנה של תמהיל משכנתא מותאם אישית.
  5. השוואת משכנתאות – השוואה של הצעות המחיר לתמהיל המבוקש.

שלבי ביצוע השוואת משכנתאות בין הבנקים:

כעת נעבור שלב שלב ונסביר מה עליכם לעשות בכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר שיאפשרו לכם לקבל הלוואת משכנתא בתנאים נוחים עבורכם ותוך תשלום ריביות נמוכות ככל האפשר.

הגדרת יעד:

לא משנה מהיכן תיטלו את המשכנתא בסופו של דבר, היעד צפוי להיות זהה. כלומר, סכום הכסף שנדרש לכם לצורך קניית דירה, תשלום לעורך דין, תשלום למתווך דירות וכן הלאה חייב להיות מגולם בצורה כלשהי בחישובים שלכם ולבסוף המשכנתא תיקבע על הסכום החסר לכם לצורך ביצוע ההעסקה. יש משמעות גדולה להגדרת היעד כנדרש מלכתחילה וזאת כדי שניתן יהיה לעשות השוואת משכנתאות שתתבסס על נתוני אמת.

איסוף נתונים כלכליים:

הבנק קובע את העלות על המשכנתא בהתאם לגובה הסכום שנדרש, פריסת השנים המבוקשת וכמובן גובה הסיכון שנשקף לו מהלווה. כלומר, עליכם לעשות כל שביכולתכם לשכנע את הבנק שמצבכם הכלכלי יציב ובטוח וצפוי להישאר כזה גם בעוד שנים רבות. יועץ משכנתאות מקצועי ידע לסדר את הנתונים בצורה מחמיאה שיכולה להקטין במידה רבה את גובה הריבית על המשכנתא ובכך לחסוך לכם לא מעט כסף בהחזרים מתמשכים על פני שנים רבות.

איסוף נתונים על הנכס:

לא תמיד זה נדרש. אך במידה וכבר ידוע לכם איזה נכס אתם רוצים לרכוש, הרי שכדאי לאסוף נתונים אודות הנכס ולהציגם לבנק בכדי שיהיו לו ההוכחות לכך שמדובר בעסקה טובה (על בסיס ערך שמאי) ואף להקטין את רמת הסיכון שהבנק רואה בהלוואה זו שמגובה במשכון השווה כסף רב וצפוי להשביח עם השנים. כפי שניתן לראות, כדאי לצרף כל נתון שיכול להקטין את מידת הסיכון שרואה בכם הבנק בכדי לקבל הצעת מחיר זולה ככל האפשר.

בניית תמהיל משכנתא:

יש סוגים שונים של משכנתאות. משכנתאות צמודות מדד, משכנתאות לא צמודות מדד, משכנתאות בריבית קבועה, משכנתאות בריבית משתנה וכן הלאה.. בכדי לבצע השוואה מדויקת בין הבנקים למשכנתאות כדאי שנכין תמהיל משכנתא משלנו. כלומר, נרכיב הלוואה בתנאים הנוחים לנו בהתאם ליכולת הכלכלית שלנו ובהתאם לחיזוי הצפוי להתרחש בעתיד (סביבת הריבית, מדדים שונים וכן הלאה) וכמובן להוסיף נקודות יציאה לביצוע מחזור משכנתא ופעולות נוספות. כאשר התמהיל קבוע ורק הריביות משתנות – ניתן לקבל תמונת מצב מדויקת להפליא לאיזה בנק כדאי לפנות.

השוואת משכנתאות:

זהו. במידה ופעלתם נכון או נעזרתם באיש מקצוע אתם צפויים לגלות הבדלים מהותיים בין הבנקים השונים. לעתים ייתכן ואף תמצאו שבנק אחד רואה בכם סיכון קטן מיתר הבנקים ובעצם מציע לכם את אותה ההלוואה (מוצר מדף פיננסי) בתנאים טובים הרבה יותר. כך לדוגמה במידה ובנק מציע אחוז או חצי אחוז נמוך יותר מהאחרים בהחלט ניתן יהיה לחסוך סכומי עתק כאשר היעד הנו אותו יעד והמטרה מוגשמת תוך תשלום קטן בהרבה. השוואת משכנתאות אם כך אינה מורכבת מידי אך מחייבת סבלנות והבנה מסוימת במונחים הפיננסים ובמשמעותם.

רוצים שנבצע עבורכם השוואת משכנתאות? השאירו פרטים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל