שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

הסכם הלוואה: נוסח הסכם הלוואה להורדה והדפסה חינם

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

הסכם הלוואה - הסכמה ולחיצת ידיים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

הסכם הלוואה נדרש פעמים רבות בחיים. יש אינספור פעמים בהם אנו מתבקשים לעזור לבני משפחה וחברים ואף לעובדים שנדרשים לכך. הסכם הלוואה הוא הסכם פשוט מאוד שכתוב בשפה פשוטה מאוד כך שגם הפשוט באדם יוכל לקרוא ולהבין את הנאמר בו. ולמרות פשטות השימוש בו, מעטים עושים זאת בפועל הן בגלל שלא נעים להם והן בגלל שאין להם כתובת לקבלת הסכם הלוואה סטנדרטי בו יוכלו לעשות שימוש. אנו ריכזנו עבורכם שני סוגי הסכמים להורדה והדפסה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

הסכם הלוואה להורדה והדפסה

הסכם הלוואה להורדה והדפסה:

ההבדלים בין סוגי הסכמים אלו נובע בהגדרת ההלוואה ואופן החזרתה. בעוד הסכם הלוואה לבן משפחה פשוט מאוד. הסכם הלוואה לעובד כבר מחייב עוד מספר סעיפים שמגבילים את ההלוואה לתקופת העבודה ומגדירים את האפשרות לגבות את החוב מכספים המגיעים לעובד בכל חודש.

הסכם הלוואה בין חברים

זהו ההסכם הנפוץ ביותר. חבר נדרש לכסף כדי לסגור את המינוס בבנק, לקנות אוכל ואו צרכים למשפחה אך נתקל בבעיה זמנית ונדרש לעזרת חברים. חברים מצדם שמחים לעזור כל עוד ידוע להם שהחייב אכן יצליח לעמוד בחוב ולהשיב להם את כספם. למרות החברות בין הצדדים ראוי להחתים את החברה על הסכם זה שבעצם מגדיר את תקופת ההלוואה ומגדיר את האופן בה על פי חוק עליו להחזיר את הכסף למלווה. בצורה זו יהיה לכם עילה לא להלוואת לחבר זה שנית ואו במידה ומדובר בסכום גדול של כסף לתבוע את זכויותיכם בעזרת עורך דין והוצאה לפועל.

הסכם הלוואה בין בני משפחה

הסכמים בין בני משפחה קרובים כרחוקים אינם נעימים. קשה לסרב לבן משפחה אותו עליכם לפגוש כל חג ובמקרים רבים אחרים שנדרש לכסף באופן זמני וסיבותיו מצוינות.. קשה עוד יותר לדרוש ממשנו לחתום על הסכם שהרי לא ייתכן ואתם לא סומכים על בן משפחה. ולמרות זאת כדי להיות על הצד הבטוח ולהגן על עצמכם ראוי שתעשו שימוש בהסכם הלוואה פשוט שבו אתם מגדירים את הדברים בצורה כזו שלא יהיו דחיות בתשלום החוב ושאי תשלום החוב יהיה דבר שלא ניתן להתעלם ממנו ודבר שישים את החייב במקום לא נעים בכלל בכל פעם שבני המשפחה נפגשים.

הסכם הלוואה בין הורים לילדים

זוהי בפועל הלוואה ללא שיניים שהרי הסכם הלוואה בין הורים לילדים לא באמת צפוי להגיע לידי תביעה ואו צורך בהתערבות חיצונית. ולמרות זאת מומלץ לעשות שימוש בהסכם הלוואה כך שהילד יבין שאכן יש מסגרת להלוואה זו ויש משמעות לקיום ההתחייבות שנתן להורים. ילד שיודע שיש הגדרה כתובה לטובת הוריו יעשה הרבה יותר לקיים את חובותיו וזאת כדי לא להיכשל בהבטחה רשומה שנתן. מאחר ומדובר בהסכם כה פשוט וקל לשימוש אין סיבה לא לנצל זאת כדי לחנך את הילדים שיש מסגרות גם בין הורים לילדים וגם כדי להוסיף סעיפים והתניות שהילד יפסיד (שירותי בייביסיטר, שימוש ברכב וכן הלאה..)במידה ולא יקיים את הכתוב במסמך שעליו הוא חותם.

הסכם הלוואה לעובד

מעסיקים רבים נותנים לעובדיהם הלוואות. בדרך כלל חברות גדולות וגופים גדולים לצד חברות ממשלתיות מחזיקות בנוהל מסודר לאופן מתן הלוואות לעובדים. עסקים קטנים ובינוניים לעומת זאת אינם יודעים מה לעשות כאשר עובד מבקש הלוואה חד פעמית ואו מקדמה על סכום כסף שיגיע להם בחודש הבא. בדיוק לשם כך יש הסכם הלוואה לעובד שניתן להורדה מעלה ובו מוגדרים אותם הפרטים כמו בגרסה הפשוטה אך עליהם מתווספים סעיפים שמחייבים את העובד במידה ועזב את מקום העבודה לצד סעיפים נוספים שנועדו להבטיח קבלת הכסף חזרה מהעובד. חתימה על מסמך זה נותנת למעסיק את הכלים לתבוע במידת הנדרש את העובד להשבת הכסף.

הסכם הלוואה ללא ריבית

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

הסכם זה, ללא ריבית הוא המקרה המצוי. הלוואות בין חברים, בני משפחה ואפילו מעסיקים נוטים להיות לטווח קצר. המשמעות היא שאין משמעות לאינפלציה (ירידת ערך הכסף) על ההלוואה ולכן לא צריך להוסיף סעיף מיוחד שמתייחס לכך.

הסכם הלוואה עם ריבית

במידה ומדובר בהלוואה ארוכת טווח. כלומר, הלוואה שניתנת לשנה ומעלה כבר יש השפעות חיצוניות על ערך הכסף והמעסיק ואו המלווה אינו רוצה להפסיד כסף מעצם מתן ההלוואה או לחלופין רוצה להרוויח מעסקה זו ולשם כך מוסיפים ריבית על ההלוואה. הריבית נקבעת ומוסכמת מראש על ידי הצדדים והחייב יידרש להוסיף את גובה הריבית כתוספת על הקרן שלווה בתום תקופת ההלוואה.

אז מה יש לנו בהסכם הלוואה? יש לנו הגדרה של מועד ההלוואה. יש לנו את הגדרת הצדדים להלוואה, יש לנו פירוט למהות ההלוואה שכוללת סכום והסכמת הצדדים להיכנס להסכם זה וכמובן הגדרה של מועד הפירעון ואופן החזרת הכסף. ניתן להוסיף הערות ושדות נוספים אך חשוב שהן יהיו ברורים ונהירים לצדדים. לאחר שהצדדים אכן קראו והבינו את הכתוב ביכולתם לחתום על הסכם זה ולפעול תחת מסגרת מחייבת משפטית.

להלן נוסח הסכם הלוואה דוגמה:


הסכם הלוואה פשוט

 

שנערך ונחתם ביום:____________, ב:________________


בין:_________________, ת.ז או ח.פ:_____________________ (להלן צד א')

לבין:________________, תעודת זהות:_____________________ (להלן צד ב')

הואיל:

וצד א' מעוניין להלוות סכום של: __________ ש"ח והואיל וצד ב' מעוניין לקבל הלוואה זו.

לפיכך הוסכם והותנה בין הצדדים:

  1. צד א' יעביר לצד ב' את הסכום הנ"ל ביום: __________.
  2. קרן ההלוואה תוחזר ב:______ תשלומים שווים בסך:_______________
  3. צד ב' יוסיף תוספת ריבית בגובה_______ במועד החזרת ההלוואה.

על החתום:

 

צד א':______________________, צד ב':_________________________


רוצים להתייעץ עם עורך דין או להזמין הסכם להלוואה אשר תותאם אישית לצרכים שלכם? פשוט פנו אלינו בטופס זה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל