שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

המחאה הגדולה במחירי הדירות משפיעה – האפקט הפסיכולוגי על המשקיעים!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

המחאה הגדולה - עמוד פייסבוק

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כידוע, אנו ב-Unadlan עוסקים בין היתר בייעוץ השקעות נדל"ן למשקיעים המרגישים בצורך לעזרה. לאחרונה, אנו עדים לתופעה ייחודית שהולכת ותופסת תאוצה בקצב מהיר במיוחד. משקיעים מעלים חששות אמיתיות מכדאיות ההשקעה בנדל"ן הישראלי לא בעקבות פעולות הממשלה כמחיר למשתכן, דירה להשכיר או כל יוזמה אחרת אלא דווקא בגלל המחאה הגדולה בפייסבוק.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

המחאה הגדולה – האפקט הפסיכולוגי

כולם יודעים שבישראל 2017 יש בהחלט מצוקת דיור חמורה. ישנם אזורים רבים ברחבי הארץ בהם לא תוכננו דירות שנים רבות ומשום כך המחירים מאמירים. משקיעים התרגלו להשקיע כסף רב בדירות מגורים להשקעה מתוך מחשבה שהם אינם חשופים לסיכונים. יש משקיעים רבים שמגדילים לעשות ואף מגיעים אלינו לפגישות ייעוץ ומצהירים על כך שמחירי הדירות לעולם לא ירדו. כאשר אנו מעלים בפניהם את פעולות הממשלה להגדלת היצע הדירות בעזרת מבחר יוזמות ברוכות, הם מנפנפים בידיים בתנועת ביטול הנובעת מחוסר אמון בצעדי הממשלה.

תיאור זה נכון עד ליוני 2017. מאחר ולאחרונה אנו מרגישים בתזוזה משמעותית מאוד בקרב המשקיעים שמבינים שמשהו גדול מתרחש והם כלל לא מבינים מהו. לאחרונה, התחלנו בתשאול של משקיעים ובניסיון להבין מהיכן נוצר הפחד החדש מכך שאולי בכל זאת מחירי הדירות ירדו בקרוב, גילינו דבר מדהים!:

קבוצת הפייסבוק "המחאה הגדולה – ביחד נורית את מחירי הדירות" היא זאת שמפחידה אותם. בתחילה, הדבר נראה תמוהה בעיננו שהרי הממשלה פועלת בכל כוחה ואיננה מצליחה לשנות את דעתם של המשקיעים העקשנים ולעומת זאת עמוד פייסבוק גורם להם לחשוב פעמיים לפני ביצוע ההשקעה הרצויה.

האפקט הפסיכולוגי על המשקיעים

איננו פסיכולוגים. איננו מומחים בנפש האדם. אך אנו בהחלט יכולים להבין את הלקוחות שחוששים מפני השינוי הדרמטי בדעת הקהל, הם מבינים שיותר ויותר רוכשי דירות פוטנציאליים מתאגדים יחד ומחזקים זה את זה ובאמת לא רוכשים דירות במחירים שמחוץ להישג ידם. מדובר בתופעה חזקה אף מפרויקט הדגל של משרד האוצר "מחיר למשתכן" שאמנם מוזיל דירות אך בו בעת מחייה את השוק עם רוכשים שכלל לא היו חלק מהשוק עד להשקת הפרויקט החשוב.

משקיעים מספרים לנו שהם שומעים על יותר ויותר משפחות וזוגות צעירים שמצהירים על כך שאין להם צורך בדירה. רבים מוותרים על חלום הדירה מתוך שינוי בסדרי העדיפויות אך רבים אף יותר מצהירים וויתור על רכישת דירה מתוך אג'נדה ברורה שלהערכתנו ולהערכת המשקיעים מבוססת על תחושת הקהילה בעמוד הפייסבוק הפופולרי.

במילים אחרות, אילו אינם רוכשי דירות שיושבים על הגדר, אילו אינם רוכשי דירות הממתינים לדירה בעוד מספר שנים, אילו זוגות צעירים ומשפחות שאמורים להמשיך ולתדלק את עליות מחירי הדירות שיוצאים במודע מהמשחק ובעצם משאירים את המשקיעים לשחק לבדם.

לסיכום,

עוד לא ברורים לנו ההשלכות של האפקט הפסיכולוגי, ייתכן ונראה ירידת מחירים חדה מהמשוער והרצוי על ידי משרדי האוצר והשיכון, מה שבטוח שמשקיעים מנוסים בנדל"ן מעבירים חלק ניכר מהונם למדינות אחרות באירופה ובארצות הברית מתוך הבנה שהסיכויים לקריסת מחירי דירות בשוק הישראלי בהחלט אפשרי.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק