שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

המועצה הלאומית לכלכלה: תכנית נדל"ן לפינוי בינוי שכונות!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

המועצה הלאומית לכלכלה: פינוי בינוי לשכונות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

אחרי שכבר חשבנו שראינו את מלוא מאמצי המדינה לפתרונות דיור, המועצה הלאומית לכלכלה בהנהגת ראש הממשלה בנימין נתניהו מציגים תכנית נדל"ן חדשה שצפויה להתחרות בתכניות של משה כחלון ויואב גלנט. בעוד השניים עוסקים בקידום תכנית מחיר למשתכן ותכנית לקידום הקמת רשות מיוחדת להתחדשות עירונית שמטרתה להסיר חסמים בפני תכניות פינוי בינוי ותמ"א 38 על סוגיו השונים. המועצה הלאומית לכלכלה מציגה תכנית ראשונה תוך עקיפת משרד הבינוי והשיכון.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

התכנית המועצה הלאומית לכלכלה:

הפיכת שכונות בתי קרקע למגורים באזורי הביקוש החמים למגדלי דירות שיוכלו לאכלס אוכלוסייה גדולה בהרבה מזו הקיימת. לא מדובר על שכונות בהם יש וילות ובתי קרקע רחבי ידיים של בני המעמד העליון אלא דווקא שכונות שיכולות להיחשב כמצוקה. בשכונות אלו יש אינטרס מובהק לכל המעורבים לקידום הפרויקט:

  • בעלי הבתים יקבלו צ'ק שמן וירכשו בית חלופי במקום אחר.
  • היזמים יקבלו אישורים לבנות מגדלי דירות עם תשתיות ראויות.
  • העיריות ישמחו לזכות בשכונה מחודשת עם אוכלוסייה חזקה על פני הקיימת

כדי להבטיח את שיתוף הפעולה של הגורמים בתכנית הדיור המהפכנית מציעים מענק כספי נוסף למוכרי הקרקעות וסבסוד הקמת תשתיות חדשות שמתאימות למגדלי מגורים. יתרה מזאת, העיריות יקבלו 25% מהשטח כדי שיוכלו להקים עליהם שירותים ציבוריים ותמיכה ביחידות הדיור החדשות.

נראה כתכנית פינוי בינוי לשכונות שתאפשר אחת ולתמיד להשקיע בצורה מסודרת במרכזי הערים המבוקשות ותוך אישורי בנייה מהירים לגובה דבר שיאפשר התעניינות אמיתית מצידם של היזמים והקבלנים השונים. כך יוכלו בעלי הבתים יחד עם העירייה להתאגד ולהציע ליזמים להשקיע בפרויקט פינוי בינוי לשכונה כולה דבר שיצור כדאיות משמעותית ליזם.

תכנית דיור זאת אם תאושר תצטרף ליזמות הנוספות של משרד הבינוי והשיכון ואף יתנגש בהם ביזמות של התחדשות עירונית אך במשרדים השונים עוד לא מכירים את רזי התכנית וגם במועצה הלאומית לכלכלה אומרים שמעבר לפיילוט שנערך אין תכנית קונקרטיות על השולחן אך מאחר והתכניות האחרות מצריכות יותר מידי זמן וזוכות להתנגדויות רבות יש צורך ביזמות נוספות שיכולות להגדיל את מלאי הדירות שמוצעות לצעירים כיום.

יש שיאמרו שמדובר ביזמה חשובה והגיונית מאין כמוה מאחר ובשונה מתכנית להתחדשות עירונית בתכנית נדל"ן זו יש השקעה רחבה יותר ובה דואגים לאינטרסים של כולם הן על ידי פיצוי הולם לסביבה כולה, הן בהגדלת היצע הדירות במהירות גבוהה יותר, והן על ידי יצירת תשתיות ראויות לאכלוסיה גדולה יותר בשונה מפרויקטים של תמ"א 38 בהם התשתיות סופגות את כל הלחץ. ביזמה זו העירייה בעצמה מארגנת את בעלי הבתים ומסייעת להם להציע את השכונה ליזמים כך שהפתרון מהיר ובטוח יותר.

סייגים:

  • כרגע אין הערכת תקציב לתכנית זו.
  • לא ידוע על הקלות במס.
  • מספר יחידות הדיור יקבעו לפי התשתיות שבשכונה.
  • יחייב תכנית מראש לשכונה כולה.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל