22°C
Overcast clouds
17/10/2021 00:08
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

הלוואה להשקעה: איך לוקחים הלוואה לדירה להשקעה?

נושאים מרכזיים

הלוואה להשקעה - חיצים של השקעה

הלוואה להשקעה זה לא משהו שהבנקים שמחים לתת. כך, במידה ותבקשו הלוואה לצורך השקעה בבורסה או השקעה בחברה פרטית, הבנק לא ימהר להעניק לכם את ההלוואה המבוקשת ולעתים אף תסרב לכך מלכתחילה. יש לכך הצדקה כמובן, הבנק אינו רוצה להיחשף לרמת הסיכון שאותו אתם מוכנים לקחת על עצמכם וזאת כאשר הבנק בעצמו עושה השקעות לא פחות טובות בסיכון נמוך בהרבה..

הלוואה להשקעה

כאשר עוסקים בהלוואות לביצוע השקעות יש להפריד בין סוגי השקעות שונים:

  • השקעה בבורסה – להשקעות אלו לרוב לא ניתן לקבל מימון בנקאי.
  • השקעה פרטית בעסק – ניתן לקבל מימון בנקאי כל עוד הוכחתם היתכנות כלכלית.
  • השקעה בנדל"ן – כמעט תמיד ניתן לקבל מימון בנקאי על נכסי מקרקעין.

כאשר הבנק מקבל החלטה עקרונית האם להעניק לכם הלוואה להשקעה או לסרב לכך, הבנק עושה זאת תוך הפעלת שיקולים כלכליים בלבד בהם מחושבים הסיכונים לעומת ההזדמנויות להצלחה שלכם. כלומר, במידה והבנק אינו מעוניין להעניק לכם הלוואה, החלטה זו נעשתה על בסיס הררי נתונים שמוכיחים לבנק שמדובר בהימור גדול שעדיף לא להיכנס אליו ואולי אף ניתן לקבל את תשובת הבנק כחוות דעת בעד או נגד ההרפתקאה אליו אתם יוצאים..

איך לוקחים הלוואה לדירה להשקעה?

אז נכון שכתבנו למעלה שלצורך הלוואה להשקעה בבורסה ככל הנראה לא תצליחו לקבל הלוואה. כמו כן כתבנו שלא יהיו לכם חיים קלים בקבלת הלוואה להשקעה בעסק פרטי במידה ולא הצלחתם להוכיח לבנק שאכן מדובר בעסק בעל היתכנות כלכלית וודאית (תכנית עסקית מבוססת) ולמרות זאת, בהחלט ניתן לקבל הלוואה להשקעה. כל השקעה באשר היא. אך זאת רק במידה ואתם יכולים להניח את דעתו של הבנק בכך שיש לכם ביטחונות ראויים להלוואה..

כלומר, הסיבה שהבנק מוכן להעניק הלוואה להשקעה בנדל"ן (משכנתא) ביתר קלות נובעת מכך שעצם ההשקעה מהווה ביטחונות בעבור הבנק. זאת אומרת שהבנק יכול לקחת את כספו או ערך כספו חזרה במידה ואתם לא תעמדו בהחזרים ובעצם הבנק אינו נוטל על עצמו סיכון גדול במיוחד ומרגיש בנוח להעניק את ההלוואה. במידה ואתם יכולים להצמיד נכס מקרקעין כמשכון לטובת הלוואה הרי שהבנק כבר אינו נוטל את הסיכון שאתם נוטלים ובהחלט ניתן יהיה לקבל הלוואה משמעותית על בסיס הנכס הקיים בידכם.

איך מקבלים מימון לדירה?

כאשר אנו והבנק מסכימים זה עם זה שהשקעה בנדל"ן היא הדרך הנכונה עבורנו. ביכולתנו לגשת לבנק ולבקש הלוואת משכנתא בפרוצדורה הרגישה והמוכרת. כדי לקבל הלוואה לקניית דירה עלינו להציג יכולת כלכלית, הון עצמי לפי תקנות בנק ישראל (25%-50%) תלוי בטיב העסקה עבורכם ובעצם לקבל את ההלוואה לאחר מסלול מסודר של נטילת משכנתא כמו יתר הלווים.

כדי לקבל את המשכנתא לדירה להשקעה עליכם להציג את הפרטים הבאים:

  • גובה הכנסה קבועה – משכורות אחרונות
  • גובה הוצאות קבועות – ניהול חשבון תקין.
  • הוכחה ליציבות – וותק ויציבות מקום העבודה.
  • הון עצמי קיים – הון עצמי בדמות חיסכון או נכס קיים.
  • פרטי הרכישה – פרטים והערכת שווי לנכס הנקנה.
  • ועוד..

מה המורכבות בהלוואה לצורך השקעה?

כאשר נוטלים הלוואה למימון השקעה חייבים להיות סיבות טובות מאוד לכך. חייבת להיות הזדמנות יוצאת דופן שתאפשר לכם להרוויח תשואה יוצאת דופן שתממן את הריבית וההצמדה אותה עליכם לשלם לבנק על עצם מימון ההשקעה.

כאשר אנו בוחרים להשקיע את ההון הפרטי שלנו ביכולתנו לעתים להסתפק בתשואה של אחוזים בודדים מידי שנה וזאת במידה ואכן יש לנו רווח וודאי ופסיבי עליו ניתן להסתמך ובמיוחד כאשר מדרגות המס מזכות אותנו בפטור או הנחה. לעומת את, כאשר אנו נעזרים בהלוואה להשקעה הרי שהדברים מורכבים יותר מאחר ועלינו להגיע לתשואה גבוהה הרבה יותר בשביל שנרצה להיחשף לרמות הסיכון הקיימות בכל השקעה תוך החזרי החוב לבנק.

מה חשוב לדעת על הלוואות להשקעות?

כדאי מאוד לראות את הבנק כגורם בעל משקל ובעל יכולת ראיה ארוכת טווח. כדאי להפנים שהבנק פועל על בסיס נתונים רבים ומחזיק בסטטיסטיקות מדויקות לגבי שלל תרחישים עתידיים ואנשי המקצוע הטובים ביותר בוחנים את הכדאיות בהענקת הלוואות ומשכנתאות. אנו צריכים להיות פתוחים ומכילים ולהבין שבמידה וזכינו לסירוב הלוואה להשקעה מטעם הבנק, ככל הנראה יש לכך סיבות טובות מאוד (הרי הבנק נהנה מתשואה על ההלוואה)..

כך לדוגמה, הבנקים מסרבים להעניק הלוואות לעסקי מזון. הסיבה לכך היא שמרבית עסקי המזון מחייבים השקעה אדירה בכדי להתחיל לפעול אך רובם פושטים רגל ואורך חיי עסקי מזון עומד על 8 חודשים בלבד בממוצע. הבנק שיודע זאת ומבין שהסיכון גדול עשרות מונים מההזדמנות – פשוט בוחר שלא להעניק הלוואות בתחום זה ובמידה ואתם חכמים אתם מבינים את ההיגיון ואף אתם נמנעים מהשקעות בתחום כה בעייתי..

בנקים למשכנתאות אינם רואים ברכישת הנכס סיכון ממשי מאחר ויש נכס מוחשי כפיקדון. לעומת זאת הם רואים בלווה את הסיכון. ולכן, תנאי ההלוואה משתנים מאדם לאדם בהתאם לרמת הסיכון שרואה בו הבנק ולכן תפקידכם בנטילת הלוואה להשקעה, לשכנע את יועצי המשכנתאות בבנק למשכנתאות בכך שאתם יציבים ובטוחים בעצמכם ולכן אינכם מהווים סיכון גבוהה ומשכך תקבלו את אותה ההלוואה בתנאים טובים הרבה יותר.

אנו ממליצים לכם להתייעץ עם יועצי השקעות פרטיים. יועצים שיכולים לעזור לכם בביצוע חישוב תשואה לאחר תשלומי מס והחזרי ההלוואה ובכל לבדוק האם כדאי לקחת הלוואה לצורך ההשקעה או שמה מדובר בהימור גדול בעבור תועלת נמוכה בלבד. פנו אלינו לעזרה בקבלת החלטות ובקבלת המימון להשקעה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *