שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

הכנסה פסיבית VS הכנסה אקטיבית – מה ההבדל בין הכנסות אלו?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

הכנסה פסיבית - איסוף מטבעות כסף

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כולם שמעו על הביטוי "הכנסה פסיבית" אך רוב מוחלט של האוכלוסייה דווקא שואף ופועל ליצירת הכנסה אקטיבית. זאת משום שרבים לא מבינים את הערך הגבוהה של הכנסה פסיבית ולא משקיעים מספר דקות בכדי לשאול את עצמם האם הם פועלים נכון? האם הם מנצלים את זמנם בצורה יעילה? במאמר זה, אנו ננסה להציג את שני סוגי מקורות ההכנסה הללו ולהסביר לכם למה כל כך חשוב לבנות אסטרטגיה ליצירת הכנסה פסיבית וקבועה!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

הכנסה פסיבית VS הכנסה אקטיבית

לפני שנוכל לפתוח במאמר זה, כדאי שנגדיר יחד את המושגים שבכותרת המאמר:

  • הכנסה אקטיבית – הכנסה הנובעת ממשלח יד (הכנסה מעבודה)
  • הכנסה פסיבית – הכנסה הנובעת מהחזקתם של נכסים מניבים (הכנסה שאיננה מעבודה)

גם חוקי המס מבדילים בין מקורות הכנסה שנבעו מ"יגיעה אישית" והכנסה שאיננה מ"יגיעה אישית".

מה ההבדל בין הכנסה פסיבית ואקטיבית?

אז נכון, כבר הבנו מה ההבדל הפרקטי בין סוגי הכנסות אלו. יתרה מזאת, ככל הנראה ידעתם על הבדלים אלו עוד קודם שקראתם מאמר זה. אך, במידה ולא פעלתם לייצר מקורות הכנסה פסיביים, כנראה שלא באמת הבנתם את ההבדלים המהותיים כל כך בין סוגי ההכנסות שבעניין.

בכדי לעזור לכם להבין את המשמעויות האמיתיות של ההכנסות הללו, אנו בחרנו להציג 3 יתרונות בהכנסה פסיבית על פני הכנסה אקטיבית:

  1. ערך כסף מעצם ההכנסה.
  2. ערך זמן שנשאר לשימוש חופשי.
  3. ערך בטוח הניתן למינוף והכפלה.
נסביר,
לכאורה, הכנסות אקטיביות ופסיביות שוות בערכן. הרי, במידה והרווחנו 1,000 ש"ח בבצורה אקטיבית ובצורה פסיבית ערך הכסף זהה. אך בפועל הדברים מעט שונים:

1. ערך כסף מעצם ההכנסה:

ערך הכסף שנובע מהכנסה אקטיבית נמוך מזה הנובע מהכנסה פסיבית. למה אתם שואלים? פשוט מאחר וערך כסף נובע לא רק מעצם קיומו בכיס אלא גם מהיכולת שלנו להסתמך עליו ללא תלות. כאשר אנו עובדים בעבודה ומקבלים עליה כסף, כל עוד אנו עובדים נמשיך ונקבל משכורת, אך במידה ואנו נהנים מהכנסה ללא עבודה, גם בעתיד נמשיך לקבל כסף ללא תלות בפועלנו ולכן בפועל ערך הכסף גבוהה יותר.

2. ערך זמן שנשאר לשימוש חופשי:

כאשר אנו יוצרים מקורות הכנסה פסיביים, ביכולתנו בעצם להרוויח כסף מבלי שהשקענו זמן ואו מאמץ. כלומר, אנו מרוויחים שעות ביום ומשום כך ערך הכסף גבוהה יותר. בזמן החדש שהרווחנו, ביכולתנו לבצע רכישות חכמות יותר, לבצע השוואות מחירים ובכלל להבין טוב יותר מה הצרכים שלנו ולהפסיק לרדוף אחרי גחמות שעושים לנו טוב על הלב אך אינם נדרשים לנו בפועל.

ההכנסה הפסיבית באה לידי ביטוי בכך שהיא מפנה לנו את המשאב המוגבל ביותר שיש לנו. זמן. גם האדם החכם והעשיר ביותר בעולם אינו יכול לייצר זמן נוסף ביממה. לכן, עלינו לבחון דרכים בהם ניתן יהיה לייעל את השימוש בזמן ויצירת הכנסה פסיבית תהיה אחת מהן.

3. ערך בטוח הניתן למינוף והכפלה:

במידה ואנו עובדים ונהנים מהכנסה אקטיבית, ניתן יהיה לעשות שימוש מידי בכסף ואו אפילו ליהנות מאשראי מוגבל מהבנקים. אבל, אנו מוגבלים למדי מאחר וגם הבנק לוקח בחשבון שבמידה ונפגע ואו נתבגר ולא נוכל לעבוד עוד, מקורות ההכנסה שלנו יילכו ויתמעטו ולכן אנו נחווה מגבלות רבות.

במידה ואנו נהנים מהכנסה פסיבית ובטוחה, הבנק אינו נתון לסיכון מכך שנאבד את מקור ההעבודה ואו מקור ההכנסה ולכן ביכולתו להעניק לנו אשראי רב יותר לשם מינוף ההון שבידינו והרחבת מקורות ההכנסה הפסיבית גם בעתיד. כך, רבים מבעלי הדירות ממשכנים דירה לטובת רכישת נוספת וכספם וכספי הבנק מפנים עבורם שעות נוספות ביממה.

לסיכום,

הכנסה פסיבית טובה בהרבה מהכנסה אקטיבית. אך כדי לראות ולהבין זאת, יש לעצור לרגע את מרוץ החיים ולקבל החלטה על בניית אסטרטגיה אשר בסופה ריבוי מקורות הכנסה והנאה מהכנסה פסיבית גבוהה ככל שניתן. הכנסה זו איננה טובה רק בטווח המידי אלא אף טובה יותר עם פרישה לגמלאות ודילול משמעותי של מקורות ההכנסה האקטיביים.

רוצים להתייעץ בנושא זה? מעוניינים לבחון דרכים בהם ניתן לעבור מתלות בהכנסה אקטיבית לביטחון בהכנסה פסיבית? פנו אלינו, נשמח לעזור לכם בעניין!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק