שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירת שותפים: איך מוצאים שותף או שותפים לדירה שיתאימו לכם?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

שותפים - דירת שותפים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירת שותפים הנה אופציה מצוינת עבור רווקים צעירים שנמצאים בשלבים הראשונים בחייהם כבוגרים. רוב השוכרים בדירות שותפים הם סטודנטים או רווקים שעובדים קשה למחייתם ומבקשים לחסוך כסף לקראת חתונה או דירה בבעלותם. דירת שותפים יכולה להיות חווית מגורים מצוינת אך באותה הרמה גם להפוך לבלתי נסבלת ולכן חשוב לבחור שותפים לדירה בקפידה רבה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

איך בוחרים דירת שותפים?

נבחר דירת שותפים לפי 2 קריטריונים פשוטים מאוד:

 1. מיקום הדירה והרלוונטיות לצרכים שלכם.
 2. טיב השותפים הקיימים והקשר שלכם איתם.

כאשר בוחרים דירת שותים או מחפשים שותפים לדירה כאשר כבר יש בידינו דירה נעשה זאת על ידי בירור מדוקדק של טיב השוכרים הפוטנציאלים והקיימים וזאת כדי שלא נמצא עצמנו בבעיה לא פשוטה לאחר מכן. כדי לאתר את אותם שוכרים אופטימליים עלינו להכיר טוב טוב את עצמנו ולדעת מה הם הדברים שמפריעים לנו ועם אלו סוגי אנשים נסתדר בצורה הטובה ביותר. הצטרפות לדירת שותפים אינה שונה מהצטרפות לכל שותפות אחרת ומלווה לרוב בהסכם מסודר בין הצדדים. בדירות שותפים נעשה שימוש בחוזה שכירות לדירת שותפים שמסדירה לא רק את הקשר של השוכרים עם בעל הדירה אלא גם מסדירה חוקים ותקנות בין השותפים השונים בדירה.

לגור עם שותפים זה כמו להיות שותף מלא לעסק וזאת מאחר והשותפים לדירה חיים יחד, אוכלים יחד, מדברים יחד ובעצם עושים הכל יחד כמשפחה לא אורגנית. נכון, יש אנשים אשר כיף להיות במחיצתם, אחרים שכמעט ולא נראים בבית אך אנו יוצאים מתוך הנחה שכל השותפים נמצאים בדירה יחד אתכם וזאת כדי שתבחנו את השותפים בצורה הנכונה ותהיו ישרים עם עצמכם בנוגע ליכולתכם להשתלב בין השותפים הקיימים בהרמוניה ובשלום.

אז אלו תכונות נחפש אצל השותפים הקיימים בדירה?

 • יושרה – נחפש דירה בה אנשים עליהם ניתן לסמוך ולבטוח עם החפצים והסודות שלנו.
 • הגינות – נחפש דירה בה אנשים הגונים וסבירים עימם ניתן להגיע להסכמות בכבוד.
 • דמיון – נחפש דירה בה אנשים אשר דומים לכם בהתנהגות ובשלב בחיים כך שיהיו מכנים משותפים.
 • שיוך – נחפש דירה בה אנשים מרקע דומה (חילונים / דתיים / חרדים) לשלנו וכזה שבו כולם שייכים.

כאשר מתגוררים בדירה יחד עם שותפים שמתאימים למידותיכם, שותפים עליהם ניתן לסמוך ולדבר עימם בחופשיות מבלי לחשוש לדליפת סודות ורעיונות הרי שניתן להיות רגועים שמדובר באנשים טובים שעימם ניתן יהיה להגיע להבנות בכל בעיה שתצוץ בדרך אך במידה ומדובר בשותפים מהם אתם חוששים וממעטים לדבר זה עם זה הרי שמדובר במתכון לאסון ועדיף להמשיך הלאה לדירת השותפים הבאה.

רוצים לפנות אל כותב הסכמים? לחצו כאן למעבר ליצירת קשר.

איך בוחרים שותפים לדירה?

כאשר שותף לדירה עוזב ונדרש לכם שותף חלופי מומלץ לנסות לאתר את השותף מבין חברים קיימים. כלומר, במידה וניתן למצוא שותף לדירה אותו אתם כבר מכירים הרי שטוב הדבר מלנסות לחפש אדם חדש עליו לא ניתן לדעת הרבה. ולמרות זאת, במידה ואתם יוצאים לדרך בחיפוש אחר שותף פוטנציאלי מומלץ לעשות זאת בסדר הבא:

 1. לחפש מתוך מעגל החברים של השותפים הקיימים.
 2. לחפש בתוך מעגל בני משפחה וחברים ללימודים.
 3. לחפש בתוך מעגל חברים של חברים ומשפחה.
 4. כשאין ברירה – לפרסם מודעה בלוחות לדירות להשכרה.

שותפים פוטנציאלים יגיעו ובמיוחד אם אתם ממוקמים בתל אביב או בערים הגדולות האחרות ובסמיכות לאוניברסיטאות גדולות ועליכם יהיה לבחור מבין המועמדים השונים את הטוב ביותר עבורכם. כדי לעשות זאת נבצע בדיקת רקע לשוכר כך שנמנע בעיות עתידיות בתשלום שכר הדירה או בבעיות התנהגות. לרוב, ניתן להבחין הישר במידה ומדובר בשכר בעייתי אך בכל זאת חשוב לבצע בדיקות גם לאלו שנראים תמימים וישרי דרך ובטח שכדאי לעשות זאת כאשר מדובר בבחור או בחורה הצעירים מכם ועלולים לעשות הרבה רעש ולהזמין חברים בשעות לא סבירות גם אם כוונתם טהורה.

בחירת שותפים לדירה תיעשה על ידי הסכמת כלל הצדדים. כלומר, מאחר והשותפים הקיימים שווים בזכויותיהם על כל השותפים להסכים לקבל את השותף הפוטנציאלי כדי שיהיה אפשרי לצרפו שהרי מדובר בהחלטה שתשפיע על כולם ולא רק על אדם אחד.

אילו בדיקות נערוך לשותפים לדירה? 

שותף הרוצה להצטרף לדירה יהיה חייב להיות אדם עליו ניתן לסמוך כך שגם כאשר אתם לא נמצאים בדירה יהיה לכם שקט נפשי ורגיעה שתאפשר לכם לעבוד או ללמוד מבלי לדאוג כל הזמן. ולכן ננסה ללמוד על השוכר את הפרטים הבאים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

 • יציבות – האם השוכר יציב ורציני מספיק כדי להישאר מספיק זמן ולשלם שכר דירה ללא תקלות.
 • אחריות – האם השוכר יהיה רציני מספיק לנעול אחריו את הדלת ולשמור על האינטרסים המשותפים.
 • חברותיות – חשוב לבחון שהשוכר אכן חברותי ונעים הליכות ושותף למטלות הבית.
 • דומות – האם השוכר אכן מתאים לדירה ולהוי הקיים בו או אף יכול לתרום לשיפור המצב הקיים?.

כדי למצוא את השוכר האופטימלי לדירת שותפים עליכם להיות בוטים וישירים גם אם מדובר בדבר שפחות נעים וזאת כדי שתוכלו לסנן את כל אותם השוכרים שלא יתאימו ורק יגרמו לעגמת נפש לדיירי הבית והשותפים האחרים. איתור שוכר חייב להיות מלווה בהמלצות כלשהן, רקע אותו ניתן לבדוק או לפחות יכולת התחברות עם השותפים הקיימים מאחר ובלי זה הרי שעדיף לשלם יותר מאשר להכניס הביתה אדם זר שיכול לפגוע ברגשות וברכוש של הצדדים האחרים.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק